Tāpat Butovā tika nošauti vairāki ne ar teātri saistīti latviešu mākslinieki. Starp tiem bija latviešu izcelsmes gleznotajs, viens no tā laika Padomju Krievijas avangarda mākslas pārstāvjiem-Aleksandrs Rūdolfs Drēviņš. Kopā ar Drēviņu tika nošauti vēl divi Maskavas latviešu kluba biedri, gleznotāji-Voldemārs Andersons un Kārlis Veidemanis.
Šeit tika nošauts arī viens no to laiku ievērojamākajiem latviešu izcelsmes plakātu dizaineriem- mākslinieks Gustavs Klucis. Gustavs pirms pirmā pasaules kara bija macījies pie tādiem slaveniem latviešu māksliniekiem, kā Jānis Roberts Tillbergs, Jānis Rozentāls un Vilhelms Purvītis. Gustavs Klucis trīsdesmitajos gados bija kļuvis par vienu no ievērojamākajiem „krievu konstruktīvisma” mākslas stila parstāvjiem un faktiski bija viens no tā iedibinātājiem. Gustava veidotie plakāti bija labi atpazīstami gan Maskavā, gan visā padomju valstī. Te gan jāpiebilst, ka šiem plakāti parsvarā bija propogandas raksturs. Tas ka Gustava plakātos tika slavēta jaunās padomju valsts dzīvesveids un tika izpaustas komunistiskās iekārtas priekšrocības, nepaglāba viņu no nelaimes. 1938.gada 26.februārī Gustava mākslinieka karjeru un dzīvi partrauca NKVD slepkavas raidītā lode.
Latvijas un citu valstu pilsoņu slepkavības Komunarkā Otrā pasaules kara laikā.
Pēc 1939. gada slepkavību intensitate Komunarkas un Butovas poligonos uz kādu īsu brīdi pierima. Savukārt uzreiz pēc tā, kā PSRS parakstīja tā saucamo Molotva-Ribentropa aktu ar Hitlerisko Vāciju, slepkavību intensitāte Butovā un Komunarkā atkal pieauga. 1939.gada rudenī PSRS okupeja Polijas austrumu daļu, Besarābiju un iebruka Somijā. Sekojoši Piemaskavas nošaušanas poligonos nonāca pirmie šo karu upuri. Uz šejieni tika atvesti un nošauti vairāki Poļu un Rumāņu diplomāti un virsnieki. Vēlāk pēc neveiksmīgām kara operācijām Somijas frontēs Komunarkā tika likvidēti vairaki somu kara gūstekņi, kā arī somu un karēļu komunisti, kuri acīmredzot nepiepildīja šajā karā uz viņiem liktās cerības.
Savukārt līdz ar hitleskās Vāciijas iebrukumu Padomju Savienībā slepkavības Butovā un Komunarkā atkal kļuva par masveidīgu pasākumu. Pie kam par upuriem tad kļuva ne tikai to tautību pārstāvji, kuri piedalījās karā. 1941.gada 10.jūlijā Komunarkas poligonā tika nošauti visi Mongolijas tautas republikas ministru kabineta ministri un tā vadītājs A. Amars, kuri slapeni tika nolaupīti un izvesti uz Maskavu. Savukārt vislielākais skaits ārzemju pilsoņu slepkavību Komunarkā notika 1941.gada rudenī, līdz ar Hitlera karaspēka tuvošanos Maskavai. Tad šeit tika nošauti vairāki Vacijas, Igaunijas, Lietuvas, Rumānijas, Ungārijas un citu valstu sabiedriskie darbinieki, politiķi, diplomāti un kara gūstekņi. Bēdīgs liktenis piemeklēja pat šo valstu, padomju varai lojālos, koministiskos darboņusi. Galu glā kopuma šeit tika nogalinati vairāk kā 60 tautību pārstāvju no 11 valstīm.