Kas tad īsti ir šis poligons? Pirmīt kad stāstīju par Butovas poligonu jau minēju ka 1937. gadā NKVD esot konstatējusi, ka Butovas poligons nespēj tikt galā ar milzīgo uz nāvi nolemto cilvēku skaitu un to ka tas ir pārāk labi pamanāms. Tādēļ tad tika nolemts izveidot vēl pāris šādus, kā tautā tos sauca, nošaušanas poligonus un viens no tādiem tapa šeit, nomaļā mežā, tā laika Komunarkas kolhoza teritorijā, bijušās tā saucamā „NKVD tautas komisāra”- Genriha Jagodas vasarnīcas (dāčas) teritorijā. Starp citu Genrihs Jagoda, kurš pats arī vadīja šo NKVD nāves mašīnu bija viens no pirmajiem tik agsta ranga parstāvjiem, kurš kļuva par šīs sevis vadītās un pilnveidotās organizacijas upuri. 1937.gadā pec Staļina rīkojuma Genrihs Jagoda tika nošauts. Savukārt viņa amata sekotājs Nikolajs Ježovs pavēlēja Genriha Jagodas vasanīcu nodot NKVD rīcībā un tās teritorijā tad arī tika izveidots šis nošaušanas poligons, jeb kā to oficiāli sauca: Īpašas nozīmes vasarnīca (Дача особого назначения).
Tā nu arī uz šejieni tika vesti uz nāvi nolemtie, kuri šeit tā pat kā Butovā tika nošauti un samesti speciāli izraktās tranšejās. Vienīgais ar ko atšķīrās Komunarkas nošaušanas poligons no Butovas poligona ir tas, ka uz šejieni nošaušanai pārsvarā tika vesti augstāko varas aprindu parstāvji ar kuriem Staļins bija nolēmis izrēķināties. Īsāk sakot, tie bija trīsdesmito gadu Staļina piekoptās „Tīrīšanas upuri”(жертвы зачисток).
Trīsdesmito gadu tīrīšanu upuri.
Tā nu šeit Komunarkā 1937-1938. gada tīrīšanu gaitā savas mūža mājas ieguva vairāki PSKP politbiroja locekļi. Starp tiem bija tādas zīmīgas personas kā A. Bubānovs, N. Buharins, A. Rikovs, kā arī viens no mūsu tautiešiem, kurš ieņēma šādu augstu amatu: Jānis Rudzutaks.