Arī šodien šis apvidus ir viens vienīgs plašs augļu dārzs un tas ir galvenais iztikas nodrošinātājs vairumam no šejienes fermeru, un iedzīvotāju. Tā teikt „Maķedonijas augļu paradīze” jeb kā jau minēju „Ābolu paradīze”, jo patiešām lielāko daļu dārzu šeit ir ābeļdārzu. Par godu ābolu ražai šeit ik gadu tiek rīkoti plaši ābolu ražas novākšanas svētki „Яблокобер”. Ābolu ražu šeit novāc sākot no jūlija līdz pat novembrim, bet svētki tiek rīkoti pašā ražas novākšanas kulminācijas laikā, septembra pēdējā piektdienā, sestdienā un svētdienā. Svētki norit ar plašu vērienu un ilgst trīs dienu garumā, kurās tiek rīkoti ražīgi gadatirgi, jautras izklaides un vērinīgas balles.
Tagad ir jau oktobris un svētki ir nosvineti, un par to norisi liecina tikai pāris saglabājušies plakāti uz sētām. Ciemā valda klusums un tikai dārzos notiek rosība. Pie lielceļa dažas omes vaktē lielās ābolu maisu kaudzes un gaida uzpircējus. Arī es šeit pieturu un vēlos nopirkt kādu sauju ābolu. Jautāju kundzītei gados, vai viņa var man pārdot kādus pāris ābolus, uz ko šī jautri iesaucas: ko tu iesāksi ar pāris āboliem, ņem labāk veselu maisu! Es saku: kur es likšu veselu maisu! Man taču parīt jādodas uz lidostu un jālaižas mājup! Nu tad ņem tos ābolus līdzi, nosmej kundze. Es saku, ka mani ar tiem neielaidīs lidmašīnā! Labi, saka kundze un rāda lai paķeru kādu sauju ābolu no kastes. Es jautāju, cik tas maksās? Kundze saka lai iedodu 10 denārus (1Ls) un ņemu cik rokās spēšu aiznest! Tā arī daru. Pēc ābolu pirkšanas vēl izmetu nelielu loku līdz ciema baznīcai un tad jau dodos netālu redzamo kalnu virzienā.
Pelisteras nacionālais parks un Maķedonijas kalnu ciemati.
Pa gabalu jau var redzēt pašu Prespas ezeru un kalnus tā krastos. Kā jau teicu mākoņi pakāpeniski izklīst un jau var manīt kalnu vilinošās virsotnes. Tā tikai gribētos atkal kādā no tām nokļūt. Pagaidām ezeru palaižu garām un dodos tuvāk kalniem austrumu virzienā.