Tā nu sanāca diezgan pagarš vēstures izklāsts, bet neko darīt. Lai labāk izprastu un novērtētu situāciju mūsdienu Kosovā bez vēstures zināšanām neiztiksiet. Gazemistānu esam apskatījuši un varam doties tālāk. Atgriežamies pie vārtiem uz saņemam savas pases. Te pārmijam arī pāris vārdus ar policistiem, kuri apsargā šo serbu svētvietu. No sarunas saprotam, ka policisti šo objektu sargā gan no albāņu nacionālistiem, kuri cenšas izpostīt visu kas saistīts ar serbisko, gan no serbu nacionālistiem, kuri šeit Gazemistānā ierodas itkā ekskursijā, bet patiesībā cenšas izprovocēt vietējos albāņus uz sadursmēm. Izrādās vairākām nacionālistiski- imperiālistiski noskaņotām serbu organizācijām šī piemiņas vieta kalpo, kā saietu vieta lai parādītu savu nostāju un izrādītu savu anti albānisko noskaņojumu. Protams, ka šiem serbu nacionālistiem fakts, ka viņu nācijas svētvieta tagad atrodas Kosovas valsts teritorijā ir tads kā nedziedējams aizvainojums, jo viņi Kosovu uzskata par savu un netaisās pieņemt to kā neatkarīgu valsti. „Kosovo je Serbija (Kosova ir Serbija)” tāds ir šo serbu nacionālistu sauklis, jeb devīze un viss ir skaidrs. Nav īsti skaidrs kāpēc albāņu nacionālisti cenšas postīt šo vietu, kurā albāņu tautas priekšteči karoja plecu pie pleca kopā ar serbiem?
Labi, nolemjam vēl nokļūt līdz mošejai līdzīgajai celtnei, kuru pamanījām no Gazimestānas memoriāla torņa. Šī ēka atrodas pakalnā uz dienvidiem no Gazimestānas memoriāla. Nedaudz nākas pariņķot pa blakus esošo ciemu lai atrastu ceļu līdz šij ēkai. Nokļūstot līdz tai saprotam, ka šī arī ir piemiņas vieta šajā Kosovas kaujā kritušajiem, bet veltīta jau turku karavīriem. Izrādās, ka šeit, šāda piemiņas vieta esot tapusi jau neilgi pēc varenās kaujas un tā itkā izveidota vietā, kur bojā gāja sultāns Murads. Turku karavīru piemiņas vieta te atrausies līdz pat 20 g.s. sākumam, kad Kosova atkal nonāca serbu kontrolē. Sekojoši serbi to esot izpostījuši un likvidējuši, bet tagad tā ir atjaunota jau ar Kosovas varas iestāžu atbalstu. Protams, ka līdzekļus atjaunošanas darbiem ir piešķīrusi Turcijas valdība.
Vuštrija (Vushtrria).
Pirmo šīs dienas objektu esam aplūkojuši un varam turpināt ceļu ziemeļu virzienā. Četru joslu maģistrāle ved līdz Miloševo ciemam un talāk seko vairāk kā 20 kilometrus garš ceļa posms, kurā tiek veikti rekonstrukcijas darbi, kuru ietvros top četru joslu maģistrāle pa kuru pavisam ne tālā nākotnē varēs aizbraukt līdz pat Mitrovicai.