Stacija pa tiešām ir interesanta. Faktiski tā sastāv no divām daļām, vecās un jaunās. Jaunā, kā jau stacija ar moderniem peroniem, eskalātoriem un gājēju tuneļiem. Toties šīs stacijas rozīnīte ir tieši tās vecais pāviljons, kurā agrāk atradās peroni, bet pēc rekonstrukcijas tas tika pārveidots par savdabīgu uzgaidāmo halli. Kas tad te īsti ir tāds īpašs? Lieta tāda, ka vecais stcijas pāviljons izveidots kā dendrārijs. Zāles centrālā daļa līdzinās parkam zem jumta, kurā sastādīti dažādi eksotiski koki, krūmi un augi. Visinteresantākais šeit ir tas, ka šajā zaļajā hallē ir izveidots kaut kas līdzīgs mākslīgam dīķim, kurā dzīvo liels skaits mazu bruņurupucīšu. Tieši šie bruņurupuči arī piesaista lielu ļaužu interesi. Aiz neko darīt, pasēdēt uz soliņiem šajā „zemjumta” parkā un pie reizes pavērot ko dara bruņurupuči. Savukārt šīs halles otrajā stāvā uzstādīts neliels piemineklis Darvinam.
Pirmajā stavā pie jau pieminētā dendrārija atrodas vēl viens neliels piemineklis, kurā atveidoti uz perona atstāti čemodāni un somas. Šis piemineklis ir veltīts tiem, kuri dažādu katastrofu dēļ nav varējuši atgrizties no ceļojumiem un piemineklī simboliski ir atveidota šo ļāužu atstātā bagāža. Jā! Šeit arī jāpiemin viens ļoti bedīgs notikums.
2004. gada 11. martā, šeit Atočas stacijā un tās tuvumā notika vairāku teroristisko aktu sērija. Gandrīz vienlaicīgi četros piepilsētas vilcienos, kuri atradās Atočas stacijā vai tieši ieradās tajā, notika vairāku bumbu eksplozijas. Tas notika brīdī, kad stacijā ir visvairāk ļaužu un tādēļ upuru skaits bija iespaidīgs. Bojā gāja 191cilvēks un vairāk kā 2000 tika savainoti. Terora akts notika trīs dienas pirms Spānijas parlamenta vēlēšanām un to organizēja kāds islāmistu ekstrēmistu grupējums, kura mērķis bija sodīt Spāniju par līdzdalību militārajās operācijās Irākā. Gala rezultātā teroristiem izdevās panākt savu mērķi. Vēlēšanās kuras notika tikai dažas dienas pēc terora aktiem valdošā koalīcija cieta sakāvi un parlamenta vairākumu veidoja opozīcija, kura uzreiz pēc uzvaras vēlēšanās pieņem lēmumu par Spānijas karaspēka izvešanu no Irākas.
El Rastro tirgus (Mercado el Rastro) Toledo vārti (Puerta de Toledo).
Kamēr pastaigājos pa Atočas staciju ārā jau sāk krēslot! Faktiski tā saucamās Burbonu Madrides ieplānotos objektus esmu apskatījis, bet men vēl noteikti jāapmeklē kadu no Madrides tirgiem. Es gandrīz visur, kur ceļoju cenšos pabūt tirgū vai kādā no pilsētas tirgus rajoniem. Lasot informāciju par Madridi vairākkārt saskāros ar informāciju par El Rastro tirgu, kurš atrodas vecās Madrides dienvid austrumos, La Latinas rajonā. Tā kā drīz kļūs tumš un El Rastro tirgus ir diezgan patālu, nolemju turp doties ar metro.
No Atočas mtro stacijas sekoju līd stacijai La Latina. La Latina metro stacija atrodas pašā La Latina rajona vidū pie Kaskoro (Plaza de Cascorro) laukuma. Tieši šeit arī atrodas slavenais El Rastro tirgus. Faktiski tas ir vesels kvartāls starp Kurtidores (Calle Ribera de Curtidores), Embahadores (Calle de Embajadores) ielām un ne tikai. Tirgošanās notiek arī blakus kvartālos un to šķērsielās. Tirgus šeit atrodas jau no 16. g.s. un visu šo laiku esot uzskatīts par vienu no Madrides sejām.