25

 1061  1

Bildes ir uzņemtas 2. pasaules kara laikā no 1942-1943.g. Krievijā, Kalugas reģionā. Tās fotografēja Asmus Remmers, vācu fotogrāfs, kurš specializējās portretu un ainavu bildēšanā. Pirms kara viņš bija nolicis fotogrāfijas meistara eksāmenus, bet no 1940-1945.g. viņš bija Vērmahta kareivis un tādā veidā nonāca dziļi Krievijas iekšienē, tikai kādus 160 km no Maskavas.

Bildes ir pārsteidzošas tikai tāpēc, ka tur nav lozungu, saukļu, padomju, pionieru vai citu ar komunismu saistītu atribūtu, kas vien liecina par pavisam citas Krievijas pastāvēšanusenāk. Lai šīs bildes ir no četrdesmitajiem gadiem, tik pat labi tās varētu būt no 19.gs. Šeit var redzēt cilvēkus, kas, tāpat kā citas tautas, cieta padomju laikā un tika pārveidotas līdz neatpazīšanai.

Krievija ir liela, lai arī jau 20 gadus zem Padomju jūga, var redzēt, ka ar šo laiku vēl nepietika, lai aizmēstu nebūtībā cilvēku dzīvesveidu. Iespējams, ka arī tagad kaut kas līdzīgs pastāv. Pat labi organizētā Vēŗmahta armija nespēja aptvert plašās āres, kur nu vēl padumjā iekārtā pēc tam.

« 1  2  3 »

Komentāri 25

0/2000

Tikmēr Staļins sūtīja savus diversantus, saģērbtus nacistu formās, lai tie dedzina ciematus un slepkavo civilos - tādejādi tauta tika noskaņota karot pret vāciešiem.

 64  3 atbildēt

Pēc lasītā izriet, ka arī šajās Krievijas daļās normālā tauta vāciešus uztvēra kā atbrīvotājus no sarkanā terora, brūnais tomēr bija daudz maigāks.

 34  0 atbildēt

1942.-1943.g.,krasu foto,ta neko...  Pec foto var spriest,ka ,,padomju vara +elektrifikacija,, vel nebija sasniegusi tos apvidus... 

 23  0 atbildēt
Milzīgs + par rakstu, vairāk tādus.
 17  1 atbildēt

Būtu Vērmahts mazliet gudrāk un centīgāk padauzījis Padumju savienības vājos punktus un ļoti liela iespēja, ka svaru kauss nosvērtos Vērhmahta pusē un tad vismaz sabruktu tā Marksistu pekle, Austrumeiropa vismaz varētu ātrāk sākt atgūties un varētu jau būvēt savas valstis 50 gadus ātrāk.

Par laimi beigās ASV sagrāva to pretīgo traucēkli, kas tikai maisījās visur ceļā ar savu smirdīgo marksismu. 

 10  0 atbildēt
Labas HD bildee. Tani laika bija tikai MD, tagad bildee IR ok.
 9  0 atbildēt

Es vienmēr esmu gribējis pabūt tādos laikos un saprast kāda tad bija dzīve padomju laikos. 

 6  0 atbildēt

foršs raksts   

 4  0 atbildēt

  Interesants,labas bildes.

 2  0 atbildēt

labs  

 1  0 atbildēt

Labs  

 1  0 atbildēt

daudziem jājamzirdziņš pr to ,ka krievu revolūcija iznīcināja ""inteliģenci""..tikai sevišķi stulbie to uzsver--krievu iznteliģence ienīda un nicināja tautu,dzīvoja uz tās rēķina..un neviena revolūcija neatstās parazītus ko barot..!!!un labi vien bija ,ka izskaldīja..

Piem.,ja šodien latvijā sāktos sacelšanās ,vai daudzi šodienas ""inteliģenti""palikt dzīvi un pie varas??

 1  1 atbildēt
Dažiem tomēr jāatgādina, ka vācieši iebruka un slepkavoja šos cilvēkus. Neaiztika tos, kas sadarbojas-kalpo. Un ja pavēro saimniecību fotogrāfijās, tad var redzēt, ka ir liela nabedzība, nav apavu, pat spainis samīcīts, ko labs saimnieks butu iztaisnojis. Kolhozi uzlaboja šo cilveku līmeni.
 0  4 atbildēt