Nereti izskan viedoklis, ka 'brīvā enciklopēdija' Vikipēdija ir ticams informācijas avots, kurā var atrast ticamus un patiesus datus par sev izvēlēto tematu. Pieredze man ir visai nelaba ar šī resursa izmantošanu, kapēc vēlos vērst uzmanību uz, manuprāt, neatbilsotšiem un novecojušiem datiem, kuri var izraisīt neveselīgas domstarpības lasītāju vidū. Taču mainīt vai publicēt informāciju šajā vietnē ir visai bezcerīgi, jo daļa no atbildīgajiem par šo vietni ir pamatīgi stagnējuši. Sestais raksts būs par mākslu, vai kas Vikipēdijas uzraugam liek justies kā lielam mākslas ekspertam.
lasi, vērtē un izsaki savas domas
Vikipēdija [māksla]58
+ Par mākslu tiek runāts saistībā ar dažādām cilvēku rīcības formām
Māksla ir vērtība, ko atzīst vai spēj novērtēt vairāki sabiedrības locekļi un kurai vērtība un atzīšana palielinās laikam virzoties uz priekšu.
+ Māksla rodas tad, kad cilvēks kkā sevi izpauž
Mākslu nevar saukt par cilvēka pašizpausmi. Māksla ir spēja saprast un akcentēt sabiedrībā noritošo notikumu vienveidību, kas palīdz sabiedrībai nedegradēties, bet dod iespēju papildināt un pilnveidot līdzcilvēku sapratni par sevi laika kontekstā.
+ Vārds 'māksla' tiek lietots saistībā ar dažādiem radošās izpausmes viediem
Mākslu nevajadzētu jaukt ar vienkāršu radošo izpausmi, jo terminu 'māksla' vajadzētu attiecināt uz paliekošām vērtībām, kurām ir potenciāls konstruktīvi atspoguļot notiekošo sabiedrībā nākamajām paaudzēm.
+ Estētika nodarbojas ar mākslu
Nevajadzētu jaukt estētiku ar mākslu, jo māksla var būt visai smaga un grūti uztverama, kapēc tā var atgādināt par kādu problēmu vai konfliktu sabiedrībā, lai tas vairs neatkārtotos nākotnē un sabiedrība balstoties uz notikumiem pagātnē spētu operatīvāk novērst sabiedrībai draudošo bezizeju, ja iepriekš līdzīga traģēdija nebūtu atrisināta.
+ Kopumā māksla ir cilvēka rīcības rezultāts, kas radīts ar nolūku stimulēt cilveka maņas
Jēdzienu 'māksla' nevajadzētu turpināt paplašināt, jo māklsai vajadzētu radīt cilvēkos saliedētības sajūtu, kas ļauj neapzināto balstīt kopējā vērtībā.