Pāriesim pie paragrāfiem. Šeit būs šokējošākie, kas parāda, ka PSRS dzīve bija meli un ilūzija, ko uzturēja tikai aizliegumi.
Nabadzība. Par to nerunāja, jo vienkārši dati, pēc kuriem varētu spriest par iedzīvotāju labklājību, bija slepeni. Dokumenta 190 paragrāfs aizliedz jebkādu ziņu publikāciju, kur ir minēta pilsoņu alga, ienākumi un izdevumi, pilsoņu ienākumi dažados reģionos.
Ekonomika. Mēs varam lamāties, cik sūdīgi mums klājas, jo ir dati par to, bet padomju cilvēks nezināja, vai ekonomika attīstās, vai arī sarūk. Jebkādas ziņas par produktivitāti un ražošanas apjomiem ir nepublicējamas. Paragrāfs 98.
Paragrāfi 180-188 aizliedza ziņas par budžeta finanšu sadalījumu, naudas apgrozību, tās izlaišanu un izņemšanu no apgrozības, par naudas apmaiņas ātrumu un citām ar naudu saistītām tēmām.
Produkcijas kvalitāte. Tas laikam ir jājamzirdziņš daudziem sovjetofīliem, cik kvalitatīvi visi strādāja. Protams, savādāk nedrīkstēja, jo ar 202 paragrāfu tika aizliegtas ziņas par eksportētās produkcijas brāķiem un kvalītātes neatbilstību. Savukārt 205 paragrāfs aizliedza salīdzināt jebkādas eksportētās un importētās produkcijas cenas ar vietējām cenām, pat ziņas par citu valstu iekšējām cenām salīdzinājumā ar PSRS republiku cenām.
Veselības aprūpe. Nākamais populārais mīts, ko principā uzturēja 223 paragrāfs, aizliedzot statistikas datu publikāciju par mirstības cēloņiem jebkāda veida administratīvajās vienībās. Savukārt 224 paragrāfs aizliedza publicēt ziņas par atsevišķu slimību un alkoholisma izplatību, bet paragrāfs 226 aizliedza publicēt ziņas par profesionālajām slimībām.
Ejam pie nākamā mīta. Armija. Pasaules labāka armija no profesionāļiem, bez ārpusreglamenta attiecībām? Protams, jo paragrāfs 25 aizliedza jebkādu tāda veida ziņu publikāciju. Īpaši rūpējās par jauniesaucamajiem 33 paragrāfs aizliedot publicēt ziņas par saslimšanām, kas ir radušās radiācijas, indīgo vielu, agresīvu vielu un starojuma dēļ. Tas pats paragrāfs pat aizliedza publicēt ziņas par to cik stipra radiācija var apdraudēt iedzīvotājus.
Avārijas un katastrofas. PIe Padomju varas bija kārtība, jo paragrāfs 227 aizliedza publicēt ziņas par cilvēku bojāeju, avārijām, ugunsgrēkiem, zemestrīču un plūdu sekām un to izraisīto cilvēku bojāeju. Pateicoties šim paragrāfam nedrīkstēja neko publicēt par Černobiļu. Laicīgi brīdinot būtu mazāk cilvēcisko upuru.
Braucam tālāk. Uzvara 2. pasaules karā. Kā gan savādāk, tā bija lieliska uzvara, jo paragrāfs 32 aizliedza publicēt materiālus par kauju norisi, par zaudējumiem, par mobilizētajiem cilvēkiem, par noziegumiem kara laikā un ārkārtas situācijām, par iekaroto valstu rūpnīcu iekārtu demontāžu, par karagūstekņiem, par soda bataljoniem, par iekarotu valstu dokumentiem un no iekarotajām valstīm PSRS ievestajiem mākslas darbiem.
Ko gan tie cilvēki vispār svin 9. maijā, ja neko nezina, kas patiesībā notika?