64

 334  2

Kā ir parādījušas aptaujas, tad Krievijā PSRS laiku atgriešanos vēlās 66 %. Tomēr skumstot par PSRS, cilveki skumst par izdomātu valsti.

Par to laiku objektīvu ziņu nav un nevar nevienam būt, jo cenzūra aizliedza daudzu mūsdienās pašsaprotamu ziņu publicēšanu. Cenzūra bloķēja visu nevēlamo, bet tā bija vesela jūra. Nav iespējams reāli novērtēt kā toreiz dzīvoja.

Cenzūras saraksts saucās "Publicēšanai aizliegto ziņu saraksts". Tas tika publicēts 1949., 1958., 1976., 1987. un 1990. g. Atklātībā ir nonācis 1976. g. saraksts. Tajā ir 176. lpp. par to, kas ir aizliedzams ziņās.

Komentāri 64

0/2000

nevari atrast? varu pateikt priekšā: maize bija dabīga, piens, kefīrs, desa viss bija dabīgs. Konfektes taisija no cukura un kakao. Krējums bija krējums (ja nemixeja uz udeni) Cilvēku attiecības bija ļoti sirsnīgas. Medicīna bija nosacīti bezmaksas. Darbs bija dabūjams katrā lauku nostūrī, tāpat ari tajā nostūrī bija skola, veikals, un sabiedriskais transports. Elektrībai  bija lēta, tai nebija OIK, benzīns maksāja kapeikas, gāze vispār neko. Šobrīd 70% latvijas iedzīvotāju, ap 95% lauku tas ir ļoti svarīgi, un viņiem neintersē ka nopirkt var visu, kā ari aizbraukt jebkur. Viņiem ir tas izdzīvošanas jautājums. Es domāju ja laukos veiktu aptauju pensionāriem kurā laikā viņi gribētu dzīvot, rezultāts vienam otram būtu liels izbrīns.

 27  1 atbildēt

Informācija par Černobiļas AES avāriju masu mēdijos parādījās tikai 3 dienas pēc notikušā, tad kad vairāk nebija iespējams slēpt.

 20  0 atbildēt

Man patīk tavs spīts pierādīt, ka toreiz dzīvojām mēslu bedrē.

Ka tik nesanāk pec pārdesmit gadiem šo pašu rakstīt arī par 2019. gadu!   

 20  1 atbildēt

Nesi atradis iemeslus , , , ,   

Vienkarši - Es biju JAUNAKS , ZALITE BIJA ZAĻAKA , UN MANAM VECUMAM ATBILSTOŠAS MEITENES BIJA VEL JAUNAVAS   

Vot i viss   stradajam , gajam uz ballitem , disenem , BADĀ NEMIRAM ( ari Tavi seņči ) ! 

 9  0 atbildēt

Tiem, kuri šobrīd saka, ka dzīve psrs laikos bija labāka (ar noteikumu, ka šie cilvēki tur bija un to piedzīvoja), ir speciāli psiholoģiski termini, kas visu izskaidro: Viens no tiem - stabilitātes pārspīlēšana - zāle bija zaļāka un desa bija gardāka. Piemērs: Tu domā, ka galva sāp laika apstākļu ietekmēta. Tu esi vai nu kaut kur to dzirdējis vai vienkārši iedomājies. Paiet laiks un tu principā esi par to pārliecināts. Kad tevi lūdz atcerēties šādus gadījumus, tad tu tādus arī atceries, jo vienmēr, kad tev sāp galva, tu jau piemeklē tos laika apstākļus, jo svēti tici, ka tas ir iemesls. Realitātē tavām galvassāpēm nav nekāda sakara ar laika apstākļiem, bet tā kā tu esi pirms kāda laika sevi par to pārliecinājis, tad tici tam, ka sakarība ir - tu atceries tieši tos momentus kad viss ir "sakritis". Tāpat arī ar "jaukajām atmiņām par psrs" - tu vienā savā dzīves momentā esi sācis atcerēties kaut ko labu (jo bija jau kautkas labs arī) un pamazām esi pārliecinājis sevi par to, ka tad bija labāk.

Un te ir velti mēģināt pārliecināt par pretējo, jo tas ir psiholoģisks fenomens - tu esi pārliecinājis sevi un tagad tu sev tici, bet citiem, loģiski, tu netici tā, kā tu tici sev. Tas pats ir ar jebkuru paaudzi, kura VIENMĒR uzskata, ka "tad, kad mēs augām..." un tā ir ar katru paaudzi, un būs vienmēr. Jo cilvēka smadzenes tā dara. Bet, ja gribi izvairīties no tāda fenomena un saglabāt prāta skaidrību - uzticies faktiem.

Paldies par rakstu - tas kā reizi ir par faktiem. Par to kā manipulēja ar sabiedrību toreiz (un Krievijā manipulē vēlaizvien), radot iedomātas atmiņas miljoniem cilvēku, ka toreiz viss bija labi.  

 8  0 atbildēt

tak pie dirsas taa cenzuura,kam tas vispaar interesee...

priecaajieties,ka tagad varat dziivot,kaa dziivojat,palielam tas ir pateicoties mums,kas dziivoja arii tad,un saaka ignoreet padomju iekaartu,iereekt par to visu un likt miiksto,kaa rezultaataa arii pajuka tas viss...

kas to nav piedziivojis,nekad nesapratiis,kapeec mums patika arii tie laiki,aamen!

 7  0 atbildēt
Katrā laikā ir bijušas gaišās un tumšās puses...
 9  2 atbildēt

smieklīgi īstenībā šito lasīt te pat nav ko komentēt: jau sakomentējušies, bravo! izcili. gudri. pārpasaulīgi erudītiski tie atslepenotie dokumenti ir tikai dokumenti, īstā dzīve realitātē vienmēr ir savādāka. arī šais laikos precīzi tāpat... tik jāpagaida, kad nāks kāds atslepenot mūslaiku slepenos failus

 5  1 atbildēt

Tie cilvēki, kas skumst pēc PSRS arī skumst pēc jaunības. Viņi tolaik bija jauni un ar veselību. Faktiski izauguši pavisam citā sistēmā. Un tagad nav spējīgi iekārtoties šajā sistēmā, jo pieraduši bija pie tās sistēmas.

Katrai sistēmai ir vajadzīgi jauni un veseli cilvēki un tiem parasti arī iet vieglāk iekārtoties kaut kur.

 1  0 atbildēt
Cilvēki kuriem ir paradums pārāk skatīties pagātnē -NĀKOTNES NAV!!
 3  3 atbildēt

Interesanti    

 0  0 atbildēt
Nu šitie - darbs katrā miestā un degviela kapeikas maksāja - jā, pie neefektīvas plānveida ekonomikas ar mākslīgām cenām! Nevajag aizmirst, ka to nācās pa otru galu kompensēt - nostrādāji Ogres trikotāžā 15 gadus un kā balvu!! varēji par pus algu kristāla vāzi spec.veikalā uz kartiņas nopirkt! Apsveicu, fosīlija!
 0  0 atbildēt
Ha, auto nebija ceļa nodokļa 😂 auto jau arī nebija, kāds vēl nodoklis! Kājāmgājēju nodoklis vai?
 0  0 atbildēt

to Fosilija par dažu labu produktu dabīgumu var pastrīdēties. Maizīte bija dabīga - graudu malums kopā ar žurkām piemēram.

 0  0 atbildēt
Ko jus te nematies.Tak darat ta lai nebutu pagatnes un ,bet labaka sodiena.26 gados,mums daudz labaks dzives limenis.divan pirdeji.padomju laika ari jauniesiem bij lielaka ciena,vismaz sabiedriskos transportos jauniesi palaida vecos pa prieksu.a tagad jusu sikie smerdeli izliekas ka gul,tik vajadziga pietur vieta nez kapec pamostas.
 2  3 atbildēt

Pirms rakstīt rakstus par tiem kuri vēlas padomju laikus,padomā,Latvijas pensionārs ar 200 eiro pensiju,zālēm 100. īre 100,un tālāk? Protam ,ka viņš atceras to laiku,kad  medicīna bija bezmaksas,īre 3-4rbļ.utt.                       

 0  1 atbildēt