Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
667

Dažreiz, lai pabeigtu būves, vajag vairāk laika nekā sākotnēji bija plānots. Tas ir saprotami, jo runa ir par milzīgiem, sarežģītiem darbiem, kam ir vajadzīgas zināšanas un plānošanas prasmes. Savukārt, lai tos uzsāktu vajag naudu un dažus strādniekus. Šeit Jūs varēsiet izlasīt par būvēm, kuru būvniecībai bija nauda, bet aptrūkās praktisko zināšanu un prasmes plānot darbus. Tās jorpojām tiek būvētas vai, ja tā patīk labāk, tad būves, kas tika kolosāli salaistas grīstē

Vestminsteras katedrāleJūs... Autors: Lestets Slavenākās nepabeigtās būves
1.

Vestminsteras katedrāle

Jūs droši vien esat dzirdējuši par Vestminsteras abatiju, kas ir viena skaistākajām un slavenākajām baznīcam pasaulē. Pārsteidzoši, bet tā nav katoļu galvenā baznīca Lielbritānijā. Tā ir Vestminsteras katedrāle, kas burtiski atrodas tālāk uz tās pašas ielas un lieta, ar ko vēl katedrāle var lepoties, ir tas, ka tā nav tikusi pabeigta. Darbi joprojām turpinās, domājams, bet gandrīz viss interjers ir palicis neizdekorēts, atstājot tukšu kieģeļu sienu. Tas ir diezgan neparasti katoļu baznīcai, bet bija plānots, ka tā izskatīsies tikpat krāšņi kā pārējās. Darbi sākās 1895.g., bet izrādījās par dārgiem, lai tos pabeigtu galvenajā Anglijas un Velsas katoļu baznīcā. 

Deutsches StadionTā... Autors: Lestets Slavenākās nepabeigtās būves
2.

Deutsches Stadion

Tā nosaukums būtu Vācu stadions un darbi pie tā būvniecības Nurembergā, Vācijā sākās 1937.g septembrī. Vēsturi pārzinošiem cilvēkiem šis datums jau liktu saausīties. Jā, tas bija Ādolfa Hitlera lolojums, kurš gribēja uzbūvēt gigantisku romiešu stila arēnu dažādiem mērķiem (tai skaitā lai varētu aizvietot Olimpiādi ar līdzīgām Āriešu spēlēm). Pasaules kara sākšanās pārtrauca iecerētos darbus un nacistiem neizdevās tikt tālāk par dažiem pilāriem un testa sienu, kā arī lielu Nurembergas ezeru, kas ir izveidojies bijušajā būvbedrē.

Svētā Jāņa praviescarona... Autors: Lestets Slavenākās nepabeigtās būves
3.

Svētā Jāņa pravieša katedrāle 

Katedrāle ir viena lielākajām kristiešu baznīcam pasaulē un Ņujorkas ikoniskajām būvēm, bet oficiālās iestādes to nereģistrē kā vēstures pieminekli, jo tā joprojām nav pabeigta. Šo būvi ir piemeklējušas finasiālas krīzes, kari un ugunsgrēki, nemaz nepieminot to ka, būvniecības stils ir mainīts vairākas reizes to buvējot. Būvniecība sākās 1892.g., bet 1911.g. nomainīja arhitektūras stilu. Būvniecība turpinājās līdz 1941.g. No jauna atsākās 1979.g. un ilga līdz 1999.g. Kopš tā laika pietrūkst naudas tālākai būvniecībai. 

Superspēka ēkaScaronīs ēkas... Autors: Lestets Slavenākās nepabeigtās būves
4.

Superspēka ēka

Šīs ēkas būvniecība pilnīgi droši var tikt uzskatīta par vienu milzīgu izgāšanos. Saientoloģijas baznīcai šī ēka būtu kļuvusi tik pat nozīmīga kā Vatikāns katoļiem, ja vien to nevajātu problēmas. Būvniecība sākās 1999.g. Floridā. 2003.g. uz sešiem gadiem būvniecību pameta, lai pārplānotu interjeru un lūgtu ziedojumus no sekotājiem. Neskatoties uz 250$ sodu par katru dīkstāvē pavadītu dienu, nekas īpaši nenotika. Lai arī to atsāka būvēt 2009. g., vēl joprojām nav pabeigta. Daudzi sekotāji riebumā pameta baznīcu un 2013.g. baznīcu iesūdzēja tiesā par miljonu izniekošanu. 

Starptautiskā Kosmosa... Autors: Lestets Slavenākās nepabeigtās būves
5.

Starptautiskā Kosmosa stacija

Tā ir vairāk konstrukcija nekā ēka, bet ir iekļauta šajā sarakstā, jo atrodas nepārtrauktas konstruēšanas stadijā. Atšķirībā no pārējiem, stacijai vajag eksistēt tādā stāvoklī, ņemot vērā, ka to pārvalda un uzrauga dažādas valstis, faktu, ka konstrukcija nav sabrukusi, var uzskatīt par sasniegumu. Pirmais komponents Zarya tika instalēts 1999.g., bet pats jaunākais 2011.g. Tehniski staciju vajadzēja pabeigt 2005.g., bet sakarā ar izmaiņām tehnoloģijā un zinātnē, tas diez vai bija iespējams. Tuvākajos gados ir paredzēts pievienot jaunus moduļus un konstrukcija ir gandrīz "pusceļā" 

Ažuda pilsTā ir ne tikai... Autors: Lestets Slavenākās nepabeigtās būves
6.

Ažuda pils

Tā ir ne tikai tūristu iecienīts galamērķis, bet bija arī Portugāles karaliskās ģimenes rezidence, kas varētu būt par pietiekamu iemeslu tās laicīgai pabeigšanai. Izskatās, ka nē. Būvniecība sākās 1796.g. un to nepabeidza. Finansiālās problēmas un kari sekoja viens otram, kas lika pārskatīt projektu un pārbīdīt termiņus. Par spīti visam būvniecība lēnām turpinājās līdz 1910.g. Portugāles revolūcijai, kas tika gāzta monarhija un tas atstāja pili nepabeigtu. 

Vudčesteras... Autors: Lestets Slavenākās nepabeigtās būves
7.

Vudčesteras savrupnams

Iespējams, ka esat par to dzirdējuši, jo tas ir figurējis vairākās spoku mednieku pārraidēs. Lai arī tur karavīri 2. pasaules kara laikā atradās savrupnama apkārtnē, neviens īstenībā tur nav dzīvojis un spoku stāsti nešķiet ticami. Lai arī māja izskatās pabeigta no ārpuses, iekšpusē nav veikti nekādi darbi un tā tika pamesta 1870. gadu vidū. Būvniecība bija dārga un īpašnieks Villajams Leigs personīgi uzraudzīja būvdarbus. Viņš bija perfekcionists, bet ar pieaugošu caurumu kabatā, kas rezultējās ar plānu maiņu būvniecības gaitā un nespēju to pabeigt. 

Jaunzēlandes parlamenta... Autors: Lestets Slavenākās nepabeigtās būves
8.

Jaunzēlandes parlamenta ēkas

Tāpat kā nabadzīgie Portugāles karaļi un karalienes, Jaunzēlandes parlamentārieši strādā nepabeigtā ēkā jau vairāk nekā gadsimtu. Plāni uzbūvēt ēku radās jau 1911.g., bet iecerētā kompleksa būvniecība nesākās pirms 1914.g. Pirmais posms, mazāksvarīgas būves kā bibliotēka un Kroņa Likumu offiss, tika pabeigts līdz 1922.g., bet oficiālā parlamenta ēka tā arī netika uzbūvēta. Oficiāli to atklāja tika 1995.g. Tehniski tas nav pabeigts, jo savādāka ofisa ēka Bišu strops ir uzcelta iecerētās ēkas vietā

Marble Hill... Autors: Lestets Slavenākās nepabeigtās būves
9.

Marble Hill atomelektrostacija

Pat ja citas būves no šī saraksta ir bijušas nepabeigtas, ir tikušas lietotas, tad šī ir lielākā, dārgākā un bezjēdzīgākā izgāšanās. Indianas atomelektrostacijas būvniecība sākās 1977.g un pēc 7 gadiem vajadzēja kļūt par stūrakmeni atomindrustijā, bet, pienākot 1984.g. un pēc iztērētiem 2,5$ miljardiem, reaktors palika puspabeigts, jo celtniecības kompānija vairs to nevarēja atļauties. Viss beidzās ar iekārtu pārdošanu un dažu miljonu atgūšanu. Tagadējie īpašnieki plāno to pakāpeniski  nojaukt. 

Sagrada FamiacuteliaTā ir... Autors: Lestets Slavenākās nepabeigtās būves
10.

Sagrada Família

Tā ir saņēmusi daudzas starptautiskas atzinības. Tā ir iekļauta Unesco pasaules mantojuma sarakstā, to ir apmeklējis pāvests un pasludinājis par baziliku. Tā tiek celta no 1882.g. un viens Antoni Gaudi meistardarbiem Barcelonā. 1926.g. viņu notrieca tramvajs, kā rezultātā viņš mira, bet baznīca bija tikai par ceturdaļu pabeigta. Tagad būvniecība turpinās japāņu arhitekta vadība un uz 2026.g. ir plānots to pabeigt, taču miljoniem tūristu, it īpaši japāņu, to jau ir apmeklejuši un tas viens no Barselonas simboliem.

0
667
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [4]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Jāņa oga avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Dienas joks
  Jāņa oga 02.08.16 10:37  
22
0
Jā, biju Spānijā, biju pie Sagrada Família.. Fantastiska celtne, lai arī baznīcas neinterisē, bet nu šis ir arhitektūras šedevrs!
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 02.08.16 02:41
3
0

  

Zozeebo avatars
Medaļa Melnais rāmisMedaļa BērndārznieksMedaļa Sertificēts spoks
  Zozeebo 07.08.16 16:24  
3
0
Visnotaļ interesants raksts, ja neņem vērā dažas kļūdas, kas traucēja lasot. Cik zinu, tad Sagrada Familia baznīca tiek celta no ziedojumiem. Varbūt kļūdos.
exkluzīvais avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa MaģistrsMedaļa Uberautors
  exkluzīvais 15.02.17 14:38
2
0

''Savukārt, lai tos uzsāktu vajag naudu un dažus strādniekus.''

Dažus strādniekus, kas Tu ņirgājies?