Alkoholisms. Kā ar to cīnīties? It īpaši, ja ņem vērā, ka PSRS, kas bija tiešā cariskās Krievijas pēctece, neskatoties uz ārējās fasādes nomaiņu, iekšēji palika nemainīga. Pirms padomju varas cilvēki zaga no cara, vēlāk no kolhoziem, bet tāpat arī turpināja dzert. Kā var redzēt šeit - CENZĒTS!?! Šos krievu klasiķu darbus mācību grāmatā neredzēt! tad dzeršana nebija kaut kāds jaunievedums, kas pēkšņi ne no kā, ne no šā tā uzradās. Taču ne jau saskaņā ar oficiālo propagandu.
Kas nav dzīvojis PSRS, tas var nezināt, ka raksturīgākā iezīme padomju laikiem bija realitātes noliegšana. Katram gribās izskatīties labāk un domāt par sevi labāk nekā patiesībā, bet PSRS tas ieguva rūpnieciskus apmērus, ar to varēja aizlāpīt jebkurus iztrūkumus un to pielietoja jebkurai dzīves jomai. Nav zināms, cik iedarbīgi bija pretalkoholisma plakāti, lai patiešām samazinātu alkoholismu, bet tāds bija to mērķis. Propagandu neinteresē reāli rezultāti, tās būtība ir radīt iespaidu, ka kaut kas tiek darīts, lai mainītu esošo situāciju. Vienīgais, ko propagandas plakāti patiešām varēja radīt, ir sliktu iespaidu par alkoholiķiem. Tie ir slinki cilvēki, kas pamet savas ģimenes, apdraud līdzstrādniekus un kļūst par slepkavnieciskiem "lopiem".
Kā gan tas varēja būt iespējams? Droši vien tie bija rietumu diversanti, kas izplatīja alkoholu, jo kā gan savādāk valstī bez privātā kapitāla tik visaptverošs alkoholims varēja kļūt iespējams.