Kur viņi palika? – Versija.
Neviens nezina pilnīgi droši, taču pastāv teorija, ka radās nemieri starp zemāko un valdošo klasi, kas noveda pie mikēniešu bojāejas. Cits viedoklis norāda uz izmaiņām tirdzniecības ceļos vai dabas katastrofām kā zemestrīces. Taču populārākā teorija ir, ka mikēniešus iekaroja kāda no ziemeļu civilizācijām, piemēram, dorieši.
Reklāma
6. Khmeru Impērija. Khmeru Impērija radās no Čenlas karalistes ap 9.gs. m.ē. mūsdienu Kambodžas teritorijā un kļuva par vienu no spēcīgākajām impērijām Dienvidaustrumāzijā. Lielākā daļa cilvēku šo civilizāciju atpazīs pēc tā, ka viņi ir tie, kas uzbūvēja Ankorvatu. Khmeri bija ārkārtīgi spēcīga un bagāta kultūra, kas balstījās uz vairākām ticību sistēmām, t.sk. hinduismu, mahājānas budismu un teravadas budismu, kas bija impērijas oficiālās reliģijas. Viņu spēks izpaudās arī militārajā ziņā, kad tiem nācās stāties pretī Annamiešu un Čamu kultūrām.
Kur viņi palika? – Versija.
Khmeru Impērijas bojāeja varētu būt vairāku elementu sajaukums. Pirmkārt, valsti pārvaldīja devaradžo jeb karalis-pusdievs, taču ar teravadas budisma, kas māca pašapgaismību, ienākšanu tika izaicināta valdība. Tas varētu būt novedis pie tā, ka samazinās iedzīvotāju vēlme strādāt devaradžo labā, kas attiecīgi noveda pie pārtikas trūkuma. Džajavarmana II valdīšanas laikā tika izveidots komplicēts ceļu tīkls, kas palīdzēja vieglāk pārvietot preces un kareivjus pa impērijas pilsētām. Taču daži zinātnieki uzskata, ka tieši šis ceļu tīkls palīdzēja iekarotājiem, kā ajutajiešiem, tikt pa taisno uz galvaspilsētu Ankorvatu.