Vai bērnībā zāle bija zaļāka un debesis zilākas? Nezinu, jo visu dienu pavadu ieracies datorā. Tāpat ka mūsdienu bērni, kas par daudzām šīm spēlēm nebūs pat dzirdējuši. Protams, ka laiki mainās, bet tagad ir uzradušās bērnu aptaukošanās problēmas, kas tomēr ir tiešas sekas mazkustīgam dzīvesveidam. Taču kādas spēles bija bērnībā? Daudz un daudz skriešanas, par laimi kāds vēl uzspēlē futbolu pagalmā, bet tā ir tikai viena daļa no spēlēm, kuras tika pavadītas svaigā gaisā, ārtelpās. Kāda alerģija var būt, ja tu katru dienu saskaries ar dažādām lietām nevis sēdi sterilā istabā?
Kāda bija bērnība?9
Gumijas lēkāšnas spēle
Neticami populāra spēle 80-to gadu beigās, kurai neko daudz nevajadzēja, tikai garu gumiju. Tai bija vairāki līmeņi, pirmajā līmenī gumija bija uz potītēm, nākamjā uz ikriem, pēc tam ceļgaliem, vidukļa, padusēm un kakla. Viens no spēles veidiem ir uzlekt ielekt iekšā un izlekt, nepieskaroties pie gumijas. Citi varianti bija arī izlekt noteiktu kombināciju vai figūru.
Akmeņu mešana ūdenī
Spēle krietni vienkāršāka par lēkāšanu ar gumiju un vienglāka, fiziski. Vajag pēc iespējas plakanāku akmeni uzmest tā, lai tas atsitās pret ūdens virsmu. Uzvar tas, kura akmens izdarīs visvairāk atsitienu uz ūdens virsmas.
Klasīšu spēle
Spēlei noteikumi var būt diezgan atšķirīgi, bet ideja ir viena. Jāuzmet akmentiņš un pēc tā ir jāaizlec uz vienas vai abām kājām, atkarība no laukumiem. Tā gan šķiet bija spēle vairāk meitenēm.
Kāršu spēles
Tā vietā, lai liktu kārtējo pasjansa partiju uz datora, to var izdarīt realitātē. Pats esmu pamēģinājis un tas sanāk. Bērniem šī spēle varētu būt par sarežģītu un tā ir vienam spēlētājam, bet bērnība daudzi spēlēja Uno - krāsaisnas kārtis ar dzīvniekiem. Vienkārši, bet arī pieaugušajiem patiks. Šķiet, ka šī spēle ir piedzīvojusi renesansi uz doto brīdi, kopā ar daudzām citām galda spēlēm.
Spēles ar bumbu
Futbols, basketbols nav vienīgās spēlēs, kuras izmantot bumbu. Svarīgākais bija, ka tev ir bumba, to varēja mētāt pat pret sienu. Un ja bumbiņa ir maza un tās ir divas? Pamēģiniet pamētāt tās vienlaicīgi pret sienu. Vienlaicīgi bumbu mešanas ritmā varēja arī dziedāt!
Vardītes
Neesmu pārliecināts par nosaukumu, bet šī spēla ir spēlēta jau no 16. gs. Priekšējais spēlētājs pieliecas, bet aizmugurējais pārlec pāri un pieliecas. Laba spēle koordinācijas uzlabošanai un veiklības attīstībai. Nokrita un sasitās? Nekas, uzsmērēja "zeļonku", ja nobrāza, un leca tālāk.
Lecamaukla
Lai lektu ar lecamauklu, vajadzēja iziet ārā. Savādāk istabā lustra un trauki var ciest. Varēja lēkāt vienatnē. Ja garāka lecamaukla, tad tā jau bija spēle vairākiem. Koordinācija, kustības un sociālā mijiedarbība. Viss nepieciešamais. lai justos labi.
Pakaļdzīšanās
Spēle, kura, šķiet, izriet no dabiskas vēlēšanās skriet. Visnedažādākās variācijas un paveidi, bet galvenais parasti bija, ka vadonis nedrīkst noķert nevienu citu, jo tad tas kļūst par vadoni. Šķiet, ka bērnībā vai katrā starpbrīdī tika skriets vienam pēc otra.
Paslēpes
Šo laikam būs katrs spēlējis. Vadītājam vajag aizvērt acis, skaitīt līdz 10 vai 100, bet pārējie pa to laiku slēpjas. Vienkārša spēle, ko būs arī vecāki spēlējuši ar bērniem, jo maziem bērniem ļoti patīk slēpties un tikt atrastiem. Ir bijušas dažādas variācijas, bet vislabāk laikam to spēlēt, ja ir vismaz trīs spēlētāji.