Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
19
2509

Šajā rakstā varat izlasīt, kas būtu noticis, ja dažādi notikumi būtu risinājušies savādāk, vai nebūtu notikuši vispār...

Ja Krievija nebūtu... Autors: MONTANNA Ja Krievija nebūtu izpletusies
1.

Ja Krievija nebūtu izpletusies
Šis gadījums varētu izveidoties tikai pie nosacījuma, ka Maskavas apkaimē agrāk esošās Maskaļu ciltis ir bez stipra vadītāja, sekojoši, pēc Kijevas Krievijas izveidošanās, tautas izplatības apgabals nedaudz palielinās, taču neietekmē lielas daļas teritoriju, kāda tā ir pašlaik. Tanī pašā laikā, Somu-Ugru tautas izplešās ar vērienu, un savos izplatības apgabalos iegūst vērtīgās gāzes un derīgo izrakteņu ieguves vietas, Līdz ar to parādās divas jaunas Valstis- Khantomensija(Khantijas un Mensijas lielvalsts), un Karēlija- vēsturiskā karēļu apdzīvotības vieta. Šīs valstis, tad arī kļūst par galvenajām gāzes eksportētājām uz Eiropu, taču, pieņemot, ka Somu-Ugru tautas ir vadošās, tajā skaitā arī Igaunija kļūst par galveno valsti, kurai ir logs uz eiropu, un tā ir galvenā gāzes piegādātāja. Latvija, savukārt kļūst par stratēģisko punktu gāzesvadu izbūvei, jo pazemes gāzes sadale noris caur to uz ziemeļvalstīm un tālāk, arī uz Lietuvu un citām eiropas valstīm.

Ja būtu izveidota... Autors: MONTANNA Ja Krievija nebūtu izpletusies
2.

Ja būtu izveidota Līvija.
Pieņemot, ka līvi nevēlas pieņemt latviešu valodu, un turpina sarunāties tikai līviski, t.i. netiek asimilēti, viņiem izdodas nodibināt savu valsti, kas apņem augšējo Latvijas daļu, un ir ar labu izeju pie Baltijas Jūras. Šajā gadījumā, Latvija un Līvija kļūst līdzīgā statusā kā Beļģija un Nīderlande. Abas valstis ir ar mazu teritoriju, taču tām nav naidīgas attiecības, un liela daļa sadarbības līgumu preču eksportam tiek slēgti savstarpēji, uz lielas cieņas pamata vienam pret otru- Latvija ir galvenā pārtikas ražotāja tagadējās Latvijas teritorijā, bet Līvija- eksportē Latvijas produkciju Baltijas jūras  teritorijā.

Ja MolotovaRībentropa pakts... Autors: MONTANNA Ja Krievija nebūtu izpletusies
3.

Ja Molotova-Rībentropa pakts nebūtu pārkāpts un būtu saskaņots.

 

Šāds scenārijs būtu iespējams, ja Hitlers izdomātu apstāties, kā arī neizvērstu darbību Āfrikā, bet gan tikai Eiropā. Sekojoši, otrais pasaules karš nebūtu sācies.Lielākā daļa Ass(Axis) Eiropas valstu nonāk nacistiskās Vācijas sastāvā, kura mēģinātu ar laiku tās asimilēt. Galvenā valoda eiropā šajā gadījumā ir vācu, un ar laiku tiek izveidota sistēma, līdzīga Eiropas savienībai, kurā starptautiskā saziņas valoda ir vācu valoda, visi uzraksti uz ēkām, dokumentācija ir divās valodās katrā apgabalā- iedzīvotāju valodā, un vācu valodā. Tiek paplašināta infrastruktūra, un daudzas mazās valstis nokļūst vergu statusā, līdzīgi kā Ķīna- tās strādā saviem kungiem- vāciešiem, par to saņemot samērā niecīgu samaksu. Plusi varētu būt tādi, ka tiktu izveidota savstarpējo, galveno autoceļu sistēma, kas šķērso visas šīs valstis, kā arī pie Baltijas jūras tiek attīstīti kūrorti, un veicināts eksports.

Ja Prūsija netiktu iekarota... Autors: MONTANNA Ja Krievija nebūtu izpletusies
4.

Ja Prūsija netiktu iekarota.
Pirms krustenešiem, šāds scenārijs būtu iespējams, ja Baltijas valstis būtu apvienojušās, ar, piemēram, Polijas spēkiem un cīnītos ar lielu pārspēku pret  Vācijas krustnešiem, kuri tiktu sakauti. Jo Prūsija galvenokārt tika pazaudēta dēļ tā, ka liela daļa tās iedzīvotāju tika iznīcināti ar Vācu krustenešu palīdzību, un tā vietā ievesti vācu iedzīvotāji, lai apstrādātu zemes, un asimilētu atlikušos prūšus. Šajā gadījumā, Prūšu armijai būtu nepieciešams būt ārkārtīgi stiprai, un, līdz ar to, dēļ stiprās armijas,  Lietuva zaudē daļu savas teritorijas, kura nonāk Prūsijas valdniecībā. Otrs scenārijs- dēļ tā, ka Prūsijas armiju veido Baltu tautu armija, veidojas vienota valoda, kas tiek pieņemta par galveno(Baltu valoda), un  tiek izveidota jauna valsts, kas aizņem visu 3 Baltijas valstu vēsturiskās  teritorijas- Latvijas, Lietuvas, un tagdējās Kaļiningradas apgabala teritoriju. Šī valsts tiek tad arī saukta par Baltiju.

LatvijasLietuvas valsts... Autors: MONTANNA Ja Krievija nebūtu izpletusies
5.

Latvijas-Lietuvas valsts Lietlava.
Pieņemot, ka Krusta kari nekad nav notikuši, Latvija un Lietuva nodibina kopējo valsti, iekļaujot Latvijas un Lietuvas dialektus, un attīstās kopēji, veidojot spēcīgu valsti, kurā tiek noteikta Lietlavu valoda. Šī valsts kļūst par nozīmīgu ekonomisko puktu tirdzniecībā starp Skandināvu un Germāņu ciltīm, kā arī liela rotaslietu un augstas kvalitātes brūvējumu un ilgnoturīgu projektu ražotājvalsts.Lēnām tiek veidota arī flote, kā arī, iespējams, veidotas Kolonijas citos kontinentos, kā to agrāk veidoja nīderlande. Galvenā valsts valoda kļūst līdzīga kombinācijai starp Latgaļu un Lietuviešu valodu, sekojoši, tā ir daudz mīkstāka un lietu nosaukumi kļūst vairāk aizstāti ar retākiem vārdiem, kuri nav līdzīgi ar citām valodām.

19
2509
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [93]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
MONTANNA avatars
Medaļa SuperautorsMedaļa FavorītsMedaļa Uberdraugs
  MONTANNA 05.09.14 00:11
152
3

Kādam no Jums vēl interesēs ja taisīšu šāda tipa rakstus ? 

sillex avatars
Medaļa JubilārsMedaļa TrumpeMedaļa Spoks
  sillex 05.09.14 00:51
80
3
Lietlava. Sapnis.
ResnaisPiiraadzins avatars
Medaļa FrostijsMedaļa Ielej bračka!Medaļa Nastijs
  ResnaisPiiraadzins 05.09.14 08:26
60
4

Lietlava.

MDevil avatars
Medaļa KomiķisMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  MDevil 05.09.14 13:32
58
4

Pienāks laiks un Krieviem pašiem atņems zemi. 

Ming Lee avatars
Medaļa NostradamsMedaļa NostradamsMedaļa Nostradams
  Ming Lee 05.09.14 01:22
55
2

Lietlava būtu vairāk,nekā ok 

blackaceking avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa RecidīvistsMedaļa Recidīvists
  blackaceking 05.09.14 15:19
50
2

Vislabāk būtu Baltija (kā savienība) - Igaunija, Latvija, Lietuva, kā arī Krievijas s*ds Kaļiņingrada, kurš iespraucies Eiropas vidū bez vajadzības, jo tomēr tā ir mūsu (baltu) vēsturiskā teritorija

blackops avatars
Medaļa Zelta ninjaMedaļa Sudraba ninjaMedaļa Bronzas ninja
  blackops 05.09.14 16:05
37
2

Mīnusus laikam ielika cilvēki, kas nebija apmierināti ar pirmajā bildē redzamo apdalīto roģinu.

spoku dienas joks

MrLatviskais avatars
Medaļa TeamworkMedaļa ŽurnālistsMedaļa Nedēļas hīts
  MrLatviskais 05.09.14 00:11
30
0

Oho! Interesanti, taču jārēķinās ar to, ka alternatīvā vēsture šeit ir ar diezgan lieliem robiem. Piemēram, pastāvēja kurši, zemgaļi, latgaļi, sēļi, augštaiši, žemaiši u.t.t., nevis jau gatavas latviešu un lietuviešu tautas. Papildus kura no baltu valstīm būtu starā, ja pakļūtu zem kaut kāda tur lietuviešu zābaka?

Alternatīvā vēsture nenodrošina brīnumainas lietas - tā tiek balstīta uz fantāziju un reāliem notikumiem, kā arī iespējamām darbībām.

Reutāns avatars
Medaļa SpoksMedaļa SviestmaizeMedaļa Patīk komentārs
  Reutāns 05.09.14 12:07
18
2

Ļoti labs raksts, taisi vēl! 

WhatDoesTheFoxSay avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Gada RAKSTS 2017Medaļa Dienas doma
  WhatDoesTheFoxSay 20.02.15 15:23
16
0
Lietlava būtu super.
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 12.04.15 16:37
14
0
Ja Krievija nebūtu izpletusies ,tad raksta autors neuztaisītu šo rakstu.
proviking avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa NostradamsMedaļa Maska
  proviking 05.09.14 07:47
16
2

man patiik pieeja, intresants raksts vissnotal

FuNkYmoNeY avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  FuNkYmoNeY 22.08.15 22:48
14
2

Ja Krievija nebūtu okupējusi kaimiņvalstis jasauc lietas īstajos vārdos...

wtfs avatars
Medaļa MaģistrantsMedaļa MaģistrsMedaļa Doktorants
  wtfs 05.09.14 09:33
12
0

3. Ja M-R pakts netiktu pārkāpts, tas nozīmētu, ka karš nenotiktu starp Vāciju un PSRS, kas nozīmētu visu Vācijas koncentrēšanos uz Rietumiem. Lielbritānija būtu lupatās un pēc laika parējā pasaule... Nacistiem bija pirmās reaktīvās lidmašīnas, pirmās ballistiskās raķetes (arī ar palaišanu no zemūdenēm) un teju gatavas atombumbas. Ar kodolraķešu uzbrukumiem 40 gadu otrajā pusē sagrautu ASV austrumkrastu un Padomiju...

sunduxbeauty avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa SviestmaizeMedaļa Recidīvists
  sunduxbeauty 31.10.14 00:39
8
1
Labs raksts.
rapeape avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa RecidīvistsMedaļa Recidīvists
  rapeape 27.09.14 15:50
8
1

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 09.02.16 16:38  
7
0
..kā būtu..ja būtu..
McAuzins avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa Spoki flameMedaļa Sertificēts spoks
  McAuzins 06.09.14 12:57
8
1

atbildot uz MONTANNA komentāru " Kādam no Jums vēl interesēs ja tai... " Man vienmēr ir patikusi šada tipa paralēlā vēsture. Ļoti sīki un detalizēti, es noteikti gaidīšu nākamo daļu.

17 avatars
Medaļa BetmensMedaļa BetmensMedaļa Betmens
  17 31.10.14 00:47
7
1

 

Jessica11 avatars
Medaļa JubilārsMedaļa ZebraMedaļa Sviestmaize
  Jessica11 12.04.15 17:27
6
0

Kāds laikam ceļo starp paralēlajām pasaulēm un stāsta kas tur notiek XD

« 1  2  3  4  5 »