13

 369  2

Tas ir zobens, kas izaicina laika zobu. Vairāk nekā pirms 50 gadiem Ķīnā senās kapenēs atrada neparastu un retu zobenu. Tagad to pazīst kā "Gou Jian" zobenu. Tika uzskatīts, ka tas ir vecāks par 2000 gadiem, bet uz tā nebija ne mazāko rūsas pēdu.

Tā asmens bija saglabājis asumu, pārvelkot ar pirkstu to varēja sagriezt. It kā tas būtu pilnīgi imūns pret aizritējušajiem gadu tūkstošiem.

Komentāri 13

0/2000
Ja tas ir bronzas(nevis brinzas) zobens tad viņu nevar izmantot kaujas laukā jo ir pārāk mīksts. Visticamāk tam ir simboliska nevis praktiska nozīme.Bez tam bronza,varš un alva nerūsē bet pārklājas ar oksīda kārtiņu skābekļa ietekmē. Neskatoties uz to,zobens ir ļoti labi saglabājies ja nav viltojums!
 9  1 atbildēt

  

 6  0 atbildēt

mistiska vesture,ko mes nekad neizpratisim.  

 6  0 atbildēt
Varbūt Rīgas ielas var noklāt ar šo metodi? Vismaz maksājam mēs par to visu pietiekami daudz,lai nebūtu problēma.
 6  0 atbildēt

  

 4  0 atbildēt

Asmens malas esot no alvas un tāpēc tas saglabā asumu.  Kas tas par sviestu!? Alva ir daudz mīkstāka par bronzu un jau pirmais cirtiens alvas asmeni pārvērtīs alvas pankūkā. Laikam autors kaut ko pa ausu galam ir dzirdējis par "mūžīgajiem" asmeņiem, kurus veido no dažādas cietības tēraudiem, mīkstāko uzklājot cietākā tērauda asmenim.

 2  0 atbildēt
Redziet.kas ir par lietu,ja arī šis zobens būtu rūpnieciski gatavots,tad manuprāt ja tā paklausās no malas,jo esmu redzējis dažus video,kur čalis gatavoja pēc šabloniem zobenus,priekš filmām,kurus pēc tam pārbaudīja uz brusas,gan metāla zobena asmeni,cietību,un asumu.
 2  0 atbildēt

mhm

 2  0 atbildēt

Feiks   

Alva 2000 gados parversos balta pulveri , ar sulfatizaciju vai bez ! Un bronza ar augstu vara saturu ir tik miksta ka tadu zobenu drikstetu izmantot tikai varitu kartupelu mizošanai ! 

 2  2 atbildēt
Nesaprotu, kāpēc cilvēki nepārlasa Googles tulkojumu....
 0  1 atbildēt

Sulfatizaacija statt- sulfacija. Paareejais teksts ir pienemams no kiimisko- fizikaalo reakciju buutiibas.Neko jaunu neuzzinaaju, paldies, velk guleet.

 0  1 atbildēt