Jēdziens “rūpniecisks” šeit neiemaldījās nejauši. Apskatei šobrīd iespējams aplūkot ar roku plēstus akmeņus un tādus, kas iegūti rūpnieciski Rīgā, Barona ielā. Līdzīgu sakarību var atrast arī Gizas piramīdās, kur trīs lielās piramīdas celtas no precīziem taisnstūriem, kamēr trīs mazās no neregulāriem akmeņiem.
Attēlā skaidri redzams ne tikai tas, kā atšķiras ar roku šķelti akmeņi no rūpnieciski iegūtiem, bet arī tas, cik ļoti mūsdienu meistaru darbs atšķiras no piramīdu cēlāju darba...
Ar šķelšanas metodi tādas pilnīgi perfektas virsmas nav iegūstamas pat vienā dimensijā, nerunājot par visām trim. Toties rūpnieciski tādas var iegūt gan, piemēram ar traktoru Terna CST 965, kura griezuma dziļums ir 3,25 m. Vai Ēģiptes faraoniem stāvēja garāžā šāds traktors? Laikam, tomēr, ne. Ēģiptes faraoni cēla piramīdas un izmantoja nevis vergu, bet strādnieku darbu. Taču Ēģiptes faraoni cēla nevis izmantojot megalītu blokus, bet gan vienkārši akmens krāvumus un mālu, veidojot nevis lielo piramīdu kopijas, bet tikai to vājas parodijas (tajās apglabājot savas sievas).