Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
18
1333

Šķiet, ka lielākā cilvēku daļa, kaut reizi savā mūžā, ir melojuši vai sagrozījuši kādu faktu. Tas tiek darīts daudzu iemeslu dēļ – lai iegūtu slavu, lai to nezaudētu, lai izvairītos no atbildības, pat - lai kādam būtu vairāk vai mazāk sāpīgi. Arī vecā, labā naudiņa netiek likta pēdējā vietā.

Otrā daļa ŠEIT

Galileo Galilejs Galileo... Autors: AndOne Fakti I. Nepatiesības un viltojumi.
1. Galileo Galilejs (Galileo Galilee) – itāļu astronoms, fiziķis un matemātiķis. Ja jautāsiet kādam vecāko klašu skolniekam, kāds ir Galileja ieguldījums zinātnē, tad atbilde, protams, būs – viņš izgudroja teleskopu. Bet kā tad bija īstenībā? Neviens cits, kā vācu izcelsmes nīderlandiešu zinātnieks Hanss Liperšejs (Hans Lippershey), kurš 1608. gadā radīja pasaulē pirmo teleskopu un mēģināja iegūt patentu savam izgudrojumam. Bet bez kāda redzama iemesla tas viņam tika atteikts. Tajā pašā gadā līdz Galilejam nonāca ziņas par šo, jauno instrumentu, ar kuru varēja novērot tālu atrodošos objektus. 1609. gadā viņš ātri uzkonstruēja savu teleskopu. Jāpiezīmē, ka Galileja teleskopa palielinājums bija tikai nedaudz lielāks nekā Liperšeja teleskopam. Kaut arī savam izgudrojumam Galilejs patentu nesaņēma, vēsturē iesakņojies pieņēmums, kas teleskopa nosaukumu saista ar Galileju, bet par Liperšeju ir dzirdējis tikai retais...
Rozvelas Roswell... Autors: AndOne Fakti I. Nepatiesības un viltojumi.
2. Rozvelas (Roswell) citplanētieša sekcija. 1955.gadā kinoproducents Rejs Santili (Ray Santilli) publicēja video, kurā bija redzama citplanētieša sekcija 1947.gadā. Vēlāk izrādījās, ka viss uzfilmētais ir viltojums. Video scenāriju bija izdomājis Santili un filmēts tika butaforisks humanoīds. 2006.gadā par Rozvelas incidentu briti uzņēma televīzijas komēdiju.
2009 gada 15 oktobrī visu... Autors: AndOne Fakti I. Nepatiesības un viltojumi.
3. 2009. gada 15. oktobrī visu pasauli saviļņoja ziņa par sešus gadus veco puisēnu Felkonu Hinu (Falcon Heene) no Kolorado, kuru gaisā aiznesis paštaisīts gaisa balons. Zēnam draudēja nopietnas briesmas tāpēc, ka viņš varētu nosalt vai nosisties. Kad balons piezemējās vienā no laukiem, glābēji, kas bija ieradušies glābt zēnu, atrada balona grozu tukšu. Parādījās informācija, ka zēns varētu būt izkritis no groza lidojuma laikā. Taču drīz noskaidrojās, ka zēns ir dzīvs un vesels, un vispār nekur nav lidojis, bet tas ir joks, ko organizējuši Felkona vecāki. Agrāk viņi bija piedalījušies realitātes šovā un tagad viņiem gribējies kļūt slaveniem vēl vienu reizi. Rezultātā pret viņiem tika ierosināta krimināllieta.
Šī ir viena no... Autors: AndOne Fakti I. Nepatiesības un viltojumi.
4. Šī ir viena no vispazīstamākajām kolāžām. Attēls pieder ungāru tūristam Petram Guzli (Peter Guzli). 2001. gada 11. septembris. Viņš stāv uz Pasaules tirdzniecības centra (World Trade Center) jumta. Viņam aiz muguras pie debesskrāpja pielido teroristu nolaupītā lidmašīna...
Libāniešu fotogrāfs Adnans... Autors: AndOne Fakti I. Nepatiesības un viltojumi.
5. Libāniešu fotogrāfs Adnans Hadžs (Adnan Hajj), kurš strādāja „Router”, savās fotogrāfijās izdomāja „izpūst dūmus”. Reportierim izlikās, ka postījumi nav pietiekoši iespaidīgi, tāpēc viņš nolēma ar dūmu palīdzību dramatizēt attēlus. Viņš gan tikai gribēja pievērst pasaules sabiedrības uzmanību kara šausmām.
Daudzi atceras Aleksandra... Autors: AndOne Fakti I. Nepatiesības un viltojumi.
6. Daudzi atceras Aleksandra Fleminga (Alexander Fleming) vārdu, kad runājam par penicilīnu. Vēl pašā Fleminga bērnībā viņa tēvs nozvērējās, ka dēls saņems labu izglītību. Tā arī notika, Aleksandrs absolvēja medicīnas skolu, prata atklāt penicilīna dziedniecisko spēku, kurš esot izglābis dzīvību Vinsonam Čērčilam (Sir Winston Leonard Spencer-Churchill), kad tas bija saslimis ar pneimoniju. Bet izrādās, ka viss nav nemaz tik vienkārši. Patiesībā Čērčils netika ārstēts ar penicilīnu un Flemings nebija tas cilvēks, kurš to atklāja. Kas izgudroja šīs zāles, to īsti pateikt nespēj neviens, bet vēl ilgi pirms Fleminga Ziemeļāfrikas ciltis izmantoja šo līdzekli. 1897. gadā Ernests Dučesnē (Ernest Duchesne) izmantoja pelējuma sēni tīfa ārstēšanai jūras cūciņām. Zinātnes vēsturē šie bija diezgan bezjēdzīgi pētījumi, tomēr tie varēja apstiprināt penicilīna ārstnieciskās īpašības. Citi zinātnieki viņa pētījumus neuztvēra nopietni un patentu viņš nekad nav saņēmis. Nomira zinātnieks no slimības, kuru varēja izārstēt ar penicilīnu. Arī Flemings, kad daudz vēlāk, nejauši atklāja penicilīnu, neticēja, ka preparāts spēj kādam palīdzēt un pārtrauca pētījumus. To pabeidza izstrādāt citi zinātnieki.
Visās zinātniskajās grāmatās... Autors: AndOne Fakti I. Nepatiesības un viltojumi.
7. Visās zinātniskajās grāmatās ir teikts, ka tieši Alberts Einšteins (Albert Einstein) izstrādāja relativitātes teoriju. Vai tiešām tas ir tā un kurš īstenībā to izdarīja? Ne visi zina, ka Anrī Puankarē (Henri Poincare) stāvēja pie šīs teorijas pirmssākuma un vēl krietni ilgi pirms Einšteina noformulēja relativitātes principus. Pats Einšteins ļoti ilgi noliedza, ka ir pazīstams ar Puankarē darbiem. Viņa daudzskaitlīgajos zinātniskajos darbos (30 grāmatas un 500 raksti) neviens neieraudzīs jebkādu atsauci uz Puankarē.
1983 gadā pazīstamais vācu... Autors: AndOne Fakti I. Nepatiesības un viltojumi.
8. 1983. gadā pazīstamais vācu žurnāls „Stern” publicēja sensacionālus fragmentus no it kā atrastajām Ādolfa Hitlera dienasgrāmatām. Dažus bloknotus ar „fīrera piezīmēm” no 1932.- 1945. gadiem žurnāls esot nopircis par milzu naudu - vairākiem miljoniem marku. Drīz izrādījās, ka Hitlera dienasgrāmatas ir pamatīgs viltojums. Atmaskošana kļuva par vēl lielāku sensāciju nekā pašas dienasgrāmatas. Noskaidrojās, ka aiz mistifikācijas slēpjas bijušie nacisti, kas vēlējās reabilitēt Hitlera tēlu.
Vašingtonas štata... Autors: AndOne Fakti I. Nepatiesības un viltojumi.
9. Vašingtonas štata iedzīvotājs Rodžers Patersons (Roger Patterson) daudzus gadus vāca ziņas par sniega cilvēku un vairākas reizes mēģināja to atrast. 1967. gada 20. oktobrī Blufkrīkā (Bluff Creek) viņam paveicās. Viņš bija pirmais, kurš nofilmēja sniega cilvēku. 1999. gadā neatkarīgi amerikāņu datorspeciālisti veica filmas analīzi. Maksimāli palielinot filmas kadrus viņi spēja saskatīt uz sniega cilvēka ādas...rāvējslēdzēju.
Otrā pasaules kara beigās... Autors: AndOne Fakti I. Nepatiesības un viltojumi.
10. Otrā pasaules kara beigās nekādas „Photoashop” programmas, protams, neeksistēja. Tomēr viltotas un pārveidotas fotogrāfijas bija jau tad. Krievu fotoreportiera Jevgēnija Haldeja (Евгений Халдей) fotogrāfija, uz kuras redzams kā sarkanās armijas karavīri 1945. gadā ieņemtajā Berlīnē virs Reihstāga paceļ sarkano karogu ir iestudēta – pirmais karogs pazuda uzreiz pēc saulrieta. Pēc atkārtoto kadru uzņemšanas Haldejs negatīvus ar lidmašīnu nogādāja Maskavā. Tikai attīstot attēlus, viņš saprata, ka vienam no trīs uz jumta esošajiem padomju karavīriem ir divi pulksteņi – pa vienam uz katras rokas – acīmredzama liecība par marodierismu, kas nesaderēja ar varonīgās armijas tēlu. Viņš no negatīva izkasīja otro pulksteni, un nedēļu vēlāk attēls tika nodrukāts žurnālā. Vēlāk viņš veica vēl dažas izmaiņas attēlā – fonā pievienoja vairāk dūmu mākoņu un oriģinālo karogu nomainīja ar lielāku.
18
1333
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [50]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Durrrr van der Kurrr avatars
Medaļa Veiksmes lādeMedaļa BestsellersMedaļa Nostradams
  Durrrr van der Kurrr 14.11.10 15:20
26
1

riktīgi labs! :) ++

AndOne avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Misija izpildītaMedaļa Admins iesaka
  AndOne 01.12.10 11:51
17
2

atbildot uz migels komentāru "nesaprotu vai raksts ir kopēts vai pacelts :D " Tad apsakties pirmos komentārus!

AndOne avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Misija izpildītaMedaļa Admins iesaka
  AndOne 20.11.10 19:48
18
4

atbildot uz gcs komentāru " 9 bullshit , nesaskatiija vinji tu... " Vai Tu biji klāt pie šiem notikumiem???:)

foxsiite avatars
Medaļa JubilārsMedaļa TulpīteMedaļa Kalla
  foxsiite 14.11.10 16:53
11
0

super-buper+

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 17.11.10 13:59
12
1

Jūs domājat ka sniegacilvēki nepārģērbjas?

AndOne avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Misija izpildītaMedaļa Admins iesaka
  AndOne 30.07.12 20:07
18
10

atbildot uz wilkatis komentāru " 6 - Flemings atklāja pašu penicilī... "

 

Varu tikai pasmaidīt par ģimnāzista (automātiski- maksimālista) viedokli! Pats fakts, ka esi šo un to lasījis, nenoliedzami ir apsveicams. Tikai par jebkuriem notikumiem (īpaši-paveciem) būs ne viena vien versija. Tālab, uzskatīt par vienīgo pareizo to, par kuru esi lasījis nebūs prāta darbs. Un, puisīt, ņem vērā vienu lietu. Sistēma var būt tāda vai šāda, tā var likt cilvēkiem darīt diezin ko, bet aiz jēdziena "sistēma" vienmēr slēpsies cilvēks.

KrondoNy avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa NostradamsMedaļa Recidīvists
  KrondoNy 14.11.10 16:41
8
0

Tas der :)) :) 

Sportsmen avatars
Medaļa Garīgais līderisMedaļa Mani sirdspukstiMedaļa Garīgais līderis
  Sportsmen 14.11.10 15:28
8
1

centies+

AndOne avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Misija izpildītaMedaļa Admins iesaka
  AndOne 30.07.12 20:39
17
10

atbildot uz wilkatis komentāru "Lasījis esmu ne vienā vien darbā, arī zinātnisk... " Jācer, ka Tu nedomā esam vienīgais lasījis daždažādu informāciju, arī ar visiem murgiem! Lūk, es izlasīju šādu, kura arī man šķita gana saistoša. Un arī šī tiek pasniegta kā fakti! Vari ticēt vai nē - patiesība pa daļai ir visur!

Mr Martinii avatars
Medaļa DoktorantsMedaļa RecidīvistsMedaļa Trumpe
  Mr Martinii 17.11.10 11:18
7
0

Es īsti nepiekrītu par Einšteinu un Flemingu...piemēram tvaika dzinēju jau arī neizgudroja Džeimss Vats, bet tik un tā tvaika dzinēja radīšana tiek saistīta ar viņu, laigan jau iepriekš bija cilvēki, kas tika uzbūvējuši tvaika dzinējus, jau senajā Ēģiptē bija zināms vienkāršākais tvaika pielietojuma princips. Ko es ar to gribēju pateikt, ir tas, ka Vata vārds ar šo izgudrojumu saistās tāpēc, ka viņš dzinēju uzlaboja, lai ar to varētu strādāt. Līdzīgi ir Einšteina un Fleminga gadījumā.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 14.11.10 16:53
6
0

+

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 15.11.10 04:38
6
0

(+) Cienījams raksts. Par vēsturi var filosofēt un par to strīdās arī šobrīd. Fizikā kaut vai tas pats Lenca-Džoula likums droši vien daudziem ir zināms, pie kā darbojušies abi slavenie zinātnieki. Ja jau Puankarē bija fundamentu izveidojis , tad jau būtu nedaudz savādāk noformulēts likums , nu tā vismaz man šķiet. Piemēram, kvantu mehānikā fundamentu ielika dānis N.Bors, kas arī ir vēsturē iegājies, kaut arī nozīmīgākos atklājumus veica citi , tas pats Planks un Co. 

BARBARS avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Admins iesaka
  BARBARS 31.07.12 00:54
6
0

Ja jūs paskatītos uzmnaīgāk jūs redzētu ka praktiski viss ko mums māca skolās vēstures ziņā ir absalūts viltojums...

phKRII avatars
Medaļa JubilārsMedaļa BotsMedaļa Recidīvists
  phKRII 14.11.10 19:25
5
0

+++

jobansmotors avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Recidīvists
  jobansmotors 15.11.10 10:16
5
0

Jep, interesanti :)

Chiepchiepa avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Soarkana Rūžeņa
  Chiepchiepa 15.11.10 10:04
5
0

wooow, labs. +

0o Ko Lūri o0 avatars
Medaļa SpoksMedaļa SviestmaizeMedaļa Sertificēts spoks
  0o Ko Lūri o0 15.11.10 07:37
5
0

man patika +

tifaanija avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Dienas domaMedaļa Redaktors iesaka
  tifaanija 17.11.10 10:02
4
0

++  paldies. :)

šotijs avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa SviestmaizeMedaļa Seko draugiem 3000
  šotijs 15.11.10 02:45
4
0

uhh . nebija žēl ielikt plusiņu . :)

VecaisUzbeks avatars
Medaļa VidusskolnieksMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas joks
  VecaisUzbeks 15.11.10 04:33
4
0

labs darbs! +

« 1  2  3 »