Atslepenoti jauni VDK dokumenti par Černobiļas avāriju23

 550  0

2019. g. 6. jūnijā Kijevā tika prezentēti vēl iepriekš atklātībā nenonākuši dokumenti par Černobiļas avāriju. Tie vairāk attiecās uz periodu pēc avārijas un pēc tiem ir uzņemts seriāls populārais HBO seriāls, tomēr kopumā šie dokumenti ir lieliska ilustrācija tam, cik ļoti melīgi un vienaldzīgi Padomju vara izturējās pret cilvēkiem.

Komentāri 23

0/2000

krievi kopš otrā pasaules kara ir pilnīgākie pi*ari. (p.s. ne jau visi. valdība, dienesti un tie kas fano par to visu tikai). nekad nesapratīšu psrs aizstāvjus. tas režīms ir nogalinājis visvairāk cilvēkus un cilvēki fano par to....

 25  0 atbildēt

Beidzot tās vairs nav tikai baumas, bet ir arī dokumentāli pierādījumi. Tikai tas neko nemaina - Krievija savu vainu tāpat neatzīst.

 15  0 atbildēt
Uzvara otrajā pasaules karā? Sasniegumi aironautikā, mehānikā, kuģubuvē, kodoldalīšanās apguvē!? Jāāāā mēs krievi!!! Atbildība par noziegumiem WW2 staļina terors, gulagi!? Nē to psrs vainīga, mēs krievi foršie čaļi.
 10  0 atbildēt

Dozimetri nebija kalibrēti.. pilnīgas muļķības..  Tas ka nenokalibrēja, pirms mērīšanas, nenozīmē ka tie nebija darba kārtība..

Pilnīgi loģiski ka dozimetri kas nostāvējuši daudzus gadus noliktavā, ir jāsaved darba kārtībā.. 

Profesionāliem dozimetriem kalibrēšanu veic pirms darba uzsākšanas - 

Pašā dozimētrā ir iebūvēts radiaktīvā izatopa avots, pēc kā tad arī nokalibrē dozimetru ..   Ir tabula, pēc kurās tas jaizdara .. 

pie tam nav tādu civilo dozimetru, un armijas dozimetru.. radiācijas drošibas dienestam noteikti bija labi dozimetri..  pats darba apstākļu dēļ esmu strādājis ar tiem armijas dozimetriem - pie tam tas bija parāstā civilā iestādē .. 

papildus- kontroltelpā mierīgi varēja būt stipri zemāka radiācija, kā ārpusē - jo kontroltelpāi ir  biezas betona sienas - vairāki metri.. - faktiski no radiācijas nodrošināts bunkeris ..  Kā arī - tie dozimetri kas uzstādīti telpās - faktiski domāti tikai lai pateiktu - "muksim nu " , tas ir ka pārsniegts pieļaujamais līmenis .. 

Un par tūristiem - kā tad viņi uzzināja ka notikusi kodolkatastrofa??   

 9  0 atbildēt

Tiem notikumiem bija ari pozitiva nozime.Pirmkart jau radioaktivais makonis netrapija Latvijai,otrkart Gorbacova ,,komanda,, apjedza ka sudi ir tik lieli ,ka ,,saslaucit zem kajslaukja ,, nesanaks un labak griezt kazoku uz otru pusi un sakt ,,glasnostju un perestroiku,, ,pienjemt arvalstu palidzibu  Velak izradijas ka atklatibu nav iespejams dozet... un psrs ,,prikazal dolgo zitj,,- pajuka ka pilju sudi uz udens .

 8  0 atbildēt

Černobiļa sākusi kļūt populāra!Sen jau vajadzēja!

 7  0 atbildēt

nu redziet,kādi sūdi sākās PSRS,kad  sāka līzt iekšā jeņķi,un pie varas bija nolādētais jeņķu šestjorka gorbačovs!!!

 6  0 atbildēt
"Visa degviela ir palikusi reaktorā"
 5  0 atbildēt
Melu impērija!!!
 6  1 atbildēt

Vienīgais ko tautas guvušas no šī režīma ir mācība, socialisms un komunisms sava būtība ir utopija, ka  ši utopija ir nesasniedzama.

Jap, un tas attaisno kapitālismu, kurš ļauj uzņēmīgākajiem un šiverīgākajiem ļaudīm ekspluatēt tos, kas tādi nav, shēmot, optimizēt nodokļus un tūlītējas peļņas vārdā noplicināt dabas resursus uz nākošo un aiznākošo paaudžu rēķina?

 5  0 atbildēt

Jau no pirmās oktobra revolūcijas dienas līdz PSRS sabrukumam šī Ļeņina un Co, pēc tam Staļina un CO proletariata diktatūra bija melu un tajā dzīvojošo tautu melu un garīgas, fiziskas iznīcināšanas mašinērija. Diemžēl uz tās pamata izveidota Krievija līdz sim nav nosodījusi šīs komunistiskās ideoloģijas varu par savu senču noziegumiem pret cilvēci.  Vienīgais ko tautas guvušas no šī režīma ir mācība, socialisms un komunisms sava būtība ir utopija, ka  ši utopija ir nesasniedzama. Cilvēki  ir tik dažādi, ka bez valsts piespiedu aparāta, kura galvenais uzdevums ir nodrošināt sabiedrības vairākumam cilvēka cienīgu dzīvi, novēršot  atsevišku indivīdu alkatības, krāpšanas, zagšanas tieksmes, repsepktīvi negodīgi uz citu rēķina celt savu labklājību. Diemžēl, cilvēki tapat ka dzīvnieki ir labestīgie un plēsoņas un šo plēsonu savaldīšanai valsts varai javeido represīvās institūcijas. Demokrātiju nevar pārvērst par  visatļautību. Pie tam cilvēkam atšķirībā no dzīvnieka dotas smadzenes savas rīcības izvērtēšanai, pienākumu apziņai un tiesību ierobežošanai, lai ievērotu to, ka nevienam ar savam tiesībām nav atļauts aizskart cita tiesības.

 4  0 atbildēt
Ejam pablenzt uz ziloņkāju?
 2  0 atbildēt

 Yeah right, pareizāk būtu bijis paziņot, ka `pilsētai virsū nāk radioaktīvs mākonis un mēs visi mirsim`? Panika un stihiska evakuācija, pareizāk sakot, bēgšana būtu daudz lielāks ļaunums, nekā vienreizēja palielināta radiācijas doza (starp palielinātu fona dozu un patiešām kaitīgu dozu vēl ir diezgan liela starpība, btw).

 3  1 atbildēt

Interesanti    

 2  2 atbildēt

Fukusima 7.kategorija,Černobiļa 3.kategorijas katastrofa.Pēc vikipedijas. Atšķirība vēl ir tāda,ka Čern visas aktīvās vielas,daudz maz,izkliedējās atmosfērā.Fukusimā 90%,visus sūdus,sagāza jūrā! Vēl nevienu cilvēku neesmu dzirdējis sakam,ka PSRS,bija perfekta,bet pat tad,nemeloja tik nekaunīgi,kā 9.gadus atpakaļ.Ūdenī,radiācija saglabājas 200x ilgāk,kā atmosfērā!!!

 0  0 atbildēt