Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
534

2019. g. 6. jūnijā Kijevā tika prezentēti vēl iepriekš atklātībā nenonākuši dokumenti par Černobiļas avāriju. Tie vairāk attiecās uz periodu pēc avārijas un pēc tiem ir uzņemts seriāls populārais HBO seriāls, tomēr kopumā šie dokumenti ir lieliska ilustrācija tam, cik ļoti melīgi un vienaldzīgi Padomju vara izturējās pret cilvēkiem.

Pat skolnieku formai bija... Autors: Lestets Atslepenoti jauni VDK dokumenti par Černobiļas avāriju
1.

Pat skolnieku formai bija paugstināts radioaktīvais fons

Šo epizodi seriāli veidotāji gribēja iekļaut seriālā, bet beigās tas netika izdarīts. Atslepenotajos VDK dokumentos ir rakstīts par to, ka Kijevā radioaktīvais fons bija tik augsts, ka pat skolnieku forma kļuva radioaktīva. Atskaite par to bija sastādīta 8. maijā. Neskatoties uz to, ka viss bija zināms, skolniekus tāpat izdzina demonstrācijā zem radioaktīviem putekļiem

"Lai sagatavotos demonstrācijai, skolām tika izsniegtas formas, kurās tika mēģināta programma 27., 28. un 29. aprīlī. Laikā no 5. līdz 8. maijā tās nodeva atpakaļ skolās. Apģērbam ir samēra augsts radioaktīvais fons. Skolas nodos šo formu Pionieru pilī, nepieciešama deaktivizācija."

 

Ārzemniekus nelaida ārā no valsts

Ārzemju pilsoņi, kas atradās Kijevā avārijas laikā faktiski kļuva par PSRS ķīlniekiem, viņus neizlaida no valsts un pat piespiedu kārtā veda uz "ieplānotām ekskursijām". Steidzami pamest Kijevu gribēja studenti no Irākas, Sjerraleones, Kenijas un citām valstīm, bet ari viņiem visiem strādāja VDK un pārliecināja nepamest valsti.

"Tūristi no ASV, 31 cilvēks, mēģināja 29.04.86 rītā steidzamības kārtā nopirkt biļetes lidojumam uz Ļeningradu. Izrādīja spiedienu uz viesnīcas vadību. Pēc rezerves oficiera darbībām situācija normalizēta, grupa devās ekskursijā"

Padomju ārsti uzstādija... Autors: Lestets Atslepenoti jauni VDK dokumenti par Černobiļas avāriju
2.

Padomju ārsti uzstādija melīgas diagnozes

Tas tika darīts pēc VDK pavēles, jo pēc melīgas padomju versijas - bojā gāja tikai Hodemčuks, pārējie izrādījās ar vāju veselību. Propaganda centās visādi mazināt un slēpt avārijas reālas sekas un tāpēc ārstiem lika rakstīt visādas nepareizas diagnozes. Joprojām nevar precīzi nosaukt cietušo daudzumu.

"Pēc Ševčenko UVDK reģionālas nodaļas un 25 slimnīcu datiem, ar atsauci uz UPSR Minzdrava rīkojumu 24, slimniekiem ar staru slīmības pazīmēm uzstādīja diagnozi "vegetovaskulārā distonija" Pēc apgabala slimnīcas galvenā ārsta viedokļa tas var novest pie kļūdainas ārstēšanas un diagnostikas, kā arī radīt problēmas ar invaliditātes noteikšanu"

 

Padomju dozimetri meloja

Tas var izskanēt traģikomiski - bet PSRS meloja ne tikai cilvēki, bet arī ierīces. Seriāla ir precīzi redzams moments, kad elektrostacijā esošie dozimetri rādīja tikai augstāko robežu, ko tie var izmērīt - 3,6 rentgeni stundā. Tas tāpat kā slimniekam iedot termometru ar maksimālo atzīmi 36,6 grādi. Vēlāk, kad atveda militāros dozimetrus, tika izmērīts, ka fons pie Černobiļas bija 15 000 rentgeni stundā.

"Pēc aģenta "Mokvičevs" ziņojuma, tad civilaizsardzības štābu izmantotie dozimetri nav kalibrēti, kas noved pie atšķirīgiem nolasījumiem. Tāpat ir akti, kur ir izsniegti nestrādājoši dozimetri"

Totāli meli un... Autors: Lestets Atslepenoti jauni VDK dokumenti par Černobiļas avāriju
3.

Totāli meli un dezinformācija

Padomju meļi sāka ar melošanu saviem pilsoņiem. Avāriju, kuras sekas jau bija apzinātas nākamajā dienā, Pripjatu evakuēja 27. aprīlī, masu saziņas līdzekļi nosauca par "nelielu atgadījumu, kura sekas jau ir likvidētas Partijas un valdības vadībā". Cilvēkiem par to, kā izvairīties no radiācijas sekām, vienkārši nestātīja, bet tas varētu ļaut izvairīties no onkoloģiskajām slimībām.

Turklāt meloja ne tikai saviem pilsoņiem, bet arī ārzemju korespondentiem, par ko tiešā veida ir pastāstīts atslepenotajos dokumentos. specdienestu darbinieki izlikās par parastiem kijeviešiem runājot ar ārzemju korespondentiem.

"Saistībā ar to, ka uzreiz pēc avārijas ārzemju korespondentiem radās neticība oficiālajiem ziņojumiem, tad apmeklējot zonu 1987. g. tika likts akcents uz pārvietošanās brīvību un pilnīgiem uzticēšanās apstākļiem"

"1987. g. oktobrī  franču avīzes L'Humanité  žurnāliste pamanījas paņemt augsnes un ūdens paraugus no Pripjatas, tāpat arī no 50 km attālumā esošās Priborskas. Pārbaudot žurnālistes lietas paraugi tika nomainīti ar radioaktīvi tīriem paraugiem."

0
534
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [21]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Han Solo avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa RainisMedaļa Dienas doma
  Han Solo 24.06.19 11:57
26
0

atbildot uz gunchix komentāru " krievi kopš otrā pasaules kara ir pilnī... "

Par fanošanu atbilde ir - propaganda. Tas ir jebkurā valstī ar totalitāru režīmu.

Atceros no savas dzīves vienu epizodi - '90 gadā sanāca saruna ar džeku (vecāku par mani), kurš viennozīmīgi atbalstīja Staļina paņēmienus lietu kārtošanā. Un tas viss neskatoties uz to, ka viņš bija dzimis sibīrijā - vecāki bija izsūtīti (latvieši). Labi, es vēl saprastu tad, kad nebija pieejama informācija, tik vien, cik padomju. Bet tagad??? Ar visu infu, kas ir inetā. vienalga fanojošie ir. Arī pie mums - kas darās 9.maijā?    

spoku dienas doma

gunchix avatars
Medaļa NostradamsMedaļa RecidīvistsMedaļa Dienas joks
  gunchix 24.06.19 11:24
23
0

krievi kopš otrā pasaules kara ir pilnīgākie pi*ari. (p.s. ne jau visi. valdība, dienesti un tie kas fano par to visu tikai). nekad nesapratīšu psrs aizstāvjus. tas režīms ir nogalinājis visvairāk cilvēkus un cilvēki fano par to....

spoku dienas doma

GargantijA avatars
Medaļa FledermausisMedaļa Holly ShitMedaļa Fledermausis
  GargantijA 24.06.19 12:17
14
0

Beidzot tās vairs nav tikai baumas, bet ir arī dokumentāli pierādījumi. Tikai tas neko nemaina - Krievija savu vainu tāpat neatzīst.

Krīze avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa MaģistrsMedaļa Patīk komentārs
  Krīze 24.06.19 20:18  
9
0
Uzvara otrajā pasaules karā? Sasniegumi aironautikā, mehānikā, kuģubuvē, kodoldalīšanās apguvē!? Jāāāā mēs krievi!!! Atbildība par noziegumiem WW2 staļina terors, gulagi!? Nē to psrs vainīga, mēs krievi foršie čaļi.
PNPAPN@speles avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  PNPAPN@speles 24.06.19 11:53
8
0

Tiem notikumiem bija ari pozitiva nozime.Pirmkart jau radioaktivais makonis netrapija Latvijai,otrkart Gorbacova ,,komanda,, apjedza ka sudi ir tik lieli ,ka ,,saslaucit zem kajslaukja ,, nesanaks un labak griezt kazoku uz otru pusi un sakt ,,glasnostju un perestroiku,, ,pienjemt arvalstu palidzibu  Velak izradijas ka atklatibu nav iespejams dozet... un psrs ,,prikazal dolgo zitj,,- pajuka ka pilju sudi uz udens .

Real Devil avatars
Medaļa Sensāciju magnētsMedaļa AspazijaMedaļa Ped(r)otrollis
  Real Devil 24.06.19 15:53
7
0

Černobiļa sākusi kļūt populāra!Sen jau vajadzēja!

PNPAPN@speles avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  PNPAPN@speles 25.06.19 10:27
7
0

atbildot uz Han Solo komentāru " Gorbačovs savu glasnotj un perestroiku sāka j... "

Ne gluzi ta . 23.04.1985. PSKP CK plenuma Gorbacovs izteicas par nepieciesamibu veikt ekonomikas vadibas parkartosanu -perestroiku, bet ipasa nozime shim vardam vel netika pieskirta.Par lozungu tas kluva1986 .gada,kopa ar vardu,, glasnostj,, ,kaut gan Gorbacovs un partijas bosi ar to nedomaja varda brivibu,tikai pskp vaditas diskusijas(dozetas un vaditas).Tiesi Cernobilas katastrofa bija pagrieziena bridis . No sakuma meginaja melot un slept patiesibu, pat ,ja pareizi atceros ,sarikoja Miera velobrauciena posmu Kijeva,kura gan kap .valstu parstavji atteicas piedalities, bet soc.valstu komandas bija spiestas rit radioaktivos putekljus ... Gorbacovs vel sakuma meloja ka ausis kustas ,saukdams avariju par siku starpgadijumu ,kas tiek veiksmigi kontrolets un likvidets.Tikai sapratis istos katastrofas izmerus (ka ar melosanu shoreiz nevares izbraukt)Mishka atzina ka sudu ir vairak neka tris bljodinjas un pasiem paklusam izstrebt neizdosies.Ta nu nacas sakt realu,, glasnostju ,, un pienjemt starptautisko palidzibu,bet seku likvidesanai izmantoja kara komisariatus ,veicot rezervistu iesaukumu it ka uz ,,perepadgotovku,, .Man paveicas neietilpt taja kategorija.

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 28.06.19 11:59
7
0

Dozimetri nebija kalibrēti.. pilnīgas muļķības..  Tas ka nenokalibrēja, pirms mērīšanas, nenozīmē ka tie nebija darba kārtība..

Pilnīgi loģiski ka dozimetri kas nostāvējuši daudzus gadus noliktavā, ir jāsaved darba kārtībā.. 

Profesionāliem dozimetriem kalibrēšanu veic pirms darba uzsākšanas - 

Pašā dozimētrā ir iebūvēts radiaktīvā izatopa avots, pēc kā tad arī nokalibrē dozimetru ..   Ir tabula, pēc kurās tas jaizdara .. 

pie tam nav tādu civilo dozimetru, un armijas dozimetru.. radiācijas drošibas dienestam noteikti bija labi dozimetri..  pats darba apstākļu dēļ esmu strādājis ar tiem armijas dozimetriem - pie tam tas bija parāstā civilā iestādē .. 

papildus- kontroltelpā mierīgi varēja būt stipri zemāka radiācija, kā ārpusē - jo kontroltelpāi ir  biezas betona sienas - vairāki metri.. - faktiski no radiācijas nodrošināts bunkeris ..  Kā arī - tie dozimetri kas uzstādīti telpās - faktiski domāti tikai lai pateiktu - "muksim nu " , tas ir ka pārsniegts pieļaujamais līmenis .. 

 

Un par tūristiem - kā tad viņi uzzināja ka notikusi kodolkatastrofa??   

agris svarcs avatars
Medaļa Spoks
  agris svarcs 29.06.19 20:35
5
0

nu redziet,kādi sūdi sākās PSRS,kad  sāka līzt iekšā jeņķi,un pie varas bija nolādētais jeņķu šestjorka gorbačovs!!!

9K116 avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas domaMedaļa Rainis
  9K116 25.06.19 12:42
5
0

Vienīgais ko tautas guvušas no šī režīma ir mācība, socialisms un komunisms sava būtība ir utopija, ka  ši utopija ir nesasniedzama.

Jap, un tas attaisno kapitālismu, kurš ļauj uzņēmīgākajiem un šiverīgākajiem ļaudīm ekspluatēt tos, kas tādi nav, shēmot, optimizēt nodokļus un tūlītējas peļņas vārdā noplicināt dabas resursus uz nākošo un aiznākošo paaudžu rēķina?

bombongs avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa RainisMedaļa Sviestmaize
  bombongs 25.06.19 00:10  
6
1
atbildot uz Krīze komentāru " Uzvara otrajā pasaules karā? Sasniegumi... "

Roc Staļinu ārā un pārējos kas tos noziegumus veica. Un pakar viņus par sodu. Ja bērniem jāatbild par senču grēkiem, tad papēti vai pašam nesanāks atbildēt...
Epicentrs avatars
Medaļa DarbaholiķisMedaļa KomiķisMedaļa Docents
  Epicentrs 24.06.19 11:39  
5
0
"Visa degviela ir palikusi reaktorā"
Werrtyu Sgfjgkhl avatars
Medaļa Spoks
  Werrtyu Sgfjgkhl 25.06.19 11:07
4
0

Jau no pirmās oktobra revolūcijas dienas līdz PSRS sabrukumam šī Ļeņina un Co, pēc tam Staļina un CO proletariata diktatūra bija melu un tajā dzīvojošo tautu melu un garīgas, fiziskas iznīcināšanas mašinērija. Diemžēl uz tās pamata izveidota Krievija līdz sim nav nosodījusi šīs komunistiskās ideoloģijas varu par savu senču noziegumiem pret cilvēci.  Vienīgais ko tautas guvušas no šī režīma ir mācība, socialisms un komunisms sava būtība ir utopija, ka  ši utopija ir nesasniedzama. Cilvēki  ir tik dažādi, ka bez valsts piespiedu aparāta, kura galvenais uzdevums ir nodrošināt sabiedrības vairākumam cilvēka cienīgu dzīvi, novēršot  atsevišku indivīdu alkatības, krāpšanas, zagšanas tieksmes, repsepktīvi negodīgi uz citu rēķina celt savu labklājību. Diemžēl, cilvēki tapat ka dzīvnieki ir labestīgie un plēsoņas un šo plēsonu savaldīšanai valsts varai javeido represīvās institūcijas. Demokrātiju nevar pārvērst par  visatļautību. Pie tam cilvēkam atšķirībā no dzīvnieka dotas smadzenes savas rīcības izvērtēšanai, pienākumu apziņai un tiesību ierobežošanai, lai ievērotu to, ka nevienam ar savam tiesībām nav atļauts aizskart cita tiesības.

norlatvija avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa RecidīvistsMedaļa Recidīvists
  norlatvija 25.06.19 08:29  
5
1
Melu impērija!!!
Supermeens1338 avatars
Medaļa SpoksMedaļa Vidusskolnieks
  Supermeens1338 24.06.19 19:29  
4
0
atbildot uz PNPAPN@speles komentāru " Tiem notikumiem bija ari pozitiva nozim... "

Mazliet trāpīja gan. Tikai nebija ne lietus, nekā
Han Solo avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa RainisMedaļa Dienas doma
  Han Solo 24.06.19 12:00
3
0

atbildot uz PNPAPN@speles komentāru " Tiem notikumiem bija ari pozitiva nozim... "

Gorbačovs savu glasnotj un perestroiku sāka jau '85, avārija bija '86. Šmigu varēja pirkt tikai no 21 gada

gelandewagen avatars
Medaļa Vampīru klana biedrsMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Dienas doma
  gelandewagen 25.06.19 12:43
4
1

atbildot uz Werrtyu Sgfjgkhl komentāru " Jau no pirmās oktobra revolūcijas diena... "

tava versija ir laba, bet neprecīza.

PSRS cēla komunismu, tāpēc tika pieņemts lēmums, ka komunisma celšanas laikā kļūdas netiek pieminētas vai arī tiek ignorētas, jo būvniecības laikā kļūdas rodas, bet tās var novērst, tāpēc ir mazsvarīgas.

ČAES bija psrs lepnums un lielākā elektrostacija eiropā, viena no lielākajām pasaulē, jo jauda bija 4000MW, plānojās vēl klāt 2000MW (5. un 6.reaktors RBMK 1000 katrs), kas kopā dotu ļoti iespaidīgus 6000MW jeb gandrīz 40% no visas ukrainas psr patēriņa. Tāpēc katastrofa ČAES tika pieminēta kā tehnoloģiskā kļūda, lai vispirms nepazorītos komunisma cēlāju vidū, bet pats svarīgākais, lai nenobiedētu tos. Kaut gan visi zināja, ka ir pilnīgā pa.ka.ļā, nekad pirms tam kaut kas līdzīgs nebija bijis, pat atombumbu eksperimentos paliekošā radiācija nebija tik liela, kaut gan militāristiem bija aparāti, kas rādīja līdz 50000 rentgeniem stundā. Tāpēc arī militāristi varēja noteikt, cik liela ir radiācija, ka 15000 rentgeni bija 20 hirošimas bumbas katru sekundi. 20 hirošimas bumbas katru sekundi sprāgst, lai izdotu 15000 rentgenu lielu starojumu. Un tas ir arī saprotams, ka klusē vai melo, jo citādi nebūs cilvēki, kas novērsīs to katastrofu, jo kurš līdīs vietā, kur katru sekundi uzspridzina 20 hirošimas atombumbas. Protams, ka bija cilvēki, kas bija gatavi upurēties un izdarīja darbus, kaut gan viņi zināja, ka būs jāmirst. Bet tā viņi izglāba ne tikai černobiļas apkārtni, bet gan puspasauli. Elektronika nestrādā ilgi tādā radiācijā, bija vajadzīgi cilvēki, kuriem nenoklājas elektronika. Tāpēc labāk bija teikt, ka 90 sekundes starojumā un esi brīvs, nekā tur ir piz.ģec, nāvējošs starojums un neviens tur nelīstu, jo kada jēga tur līst, ja tāpat jāmirst. un kgb metodes ar nošaušanu nepalīdzētu, jo tad jau labāk ir ātra nāve no lodes nekā mokoša no radiācijas starojuma izraisītā gēnu mutācijas. Labākajā gadījumā kādus 10 pašnāvniekus atrastu, un tas arī būtu viss. Kā mēs zinām, bija vajadzīgi apmēram 1,5miljoni cilvēki. Un pie tam, ticiet man, daudzi ne tikai būtu gatavi iešaut sev kājā, lai nevarētu paskriet, paiet, bet pat to speciāli izdarītu, toties nav jālien AES tuvumā. A kā mēs zinām, sarkofāgs bija vajadzīgs, lai novērstu vēl lielāku katastrofu, kura skartu vismaz miljardu cilvēkus. Tāpēc meli un klusēšana šajā situācija bija attaisnojoša, lai nenobiedētu seku likvidatorus.

Pie tam, ja kāds vairāk papētīs, tad no militāro ostu pilsētām nevienu neveda, jo tur visiem bija ļoti labi zināmas K19, kur visi dabūja starojumu un trīs upurjēriem, kas izglāba pārējos un mira mokošā nāvē pat iedeva ordeņus, K8, kura zaudēja reaktora dzesēšanu un apstarojās, iespējams arī citas zemūdenes, tāpēc tiem bukiem neiestāstīsi, ka tur nav tik traki. 

Toties pilnīgi neattaisnojoša ir seku likvidatoru aprūpe, jo pēc sarkofāga vairāk vai mazāk visiem bija zināms, cik un kas bija bīstami, mierīgi varēja piešķirt rehabilitācijas, atbilstošu ārstēšanu, kā kompensācijas dzīvokļus, mašīnas, vēl vis ko, lai samazinātu sekas, kā arī novērstu iespējamas mutācijas, noteikti būtu iegūtas zināšanas par vēžu slimībām, utt, kas noderētu visai cilvēcei. Ar draudiem panāktā klusešana tikai vairoja riebumu pret psrs, kā arī tā bija pote cilvēkiem, ka psrs un partijai neinteresē cilvēki kā to bija deklarējusi, tādā veidā vēl vairāk pastiprinājās vēlme pēc pārmaiņām un brīvības.    

Līdzīgi bija arī ar noziedzību, ka oficiāli nebija bandītisms vai narkotisko vielu aprite. Un tos milicijas darbiniekus, kas ierosināja tādas lietas, vai nu atlaida, vai nu iebiedēja, vai arī prokurors pats nomainīja pantu uz jebko citu, tikai ne uz aizliegto tēmu. Un citās jomās tas pats. 

kutas avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Bakalaurs
  kutas 26.06.19 01:20
3
0

atbildot uz gelandewagen komentāru "tava versija ir laba, bet neprecīza. PSRS cēla... "

Izlasiju tavu bezjedzigo dirssanu un varu pateikt ka nekada melosana nav attaisnojama. Bet nu tu psrs laikos kapitali iederetos. Tas ir fakts.

9K116 avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas domaMedaļa Rainis
  9K116 25.06.19 11:04
3
1

 Yeah right, pareizāk būtu bijis paziņot, ka `pilsētai virsū nāk radioaktīvs mākonis un mēs visi mirsim`? Panika un stihiska evakuācija, pareizāk sakot, bēgšana būtu daudz lielāks ļaunums, nekā vienreizēja palielināta radiācijas doza (starp palielinātu fona dozu un patiešām kaitīgu dozu vēl ir diezgan liela starpība, btw).

Gmonster avatars
Medaļa TeamworkMedaļa Mani zvaniņiMedaļa Nostradams
  Gmonster 24.06.19 19:16  
2
0
Ejam pablenzt uz ziloņkāju?