73

 496  12

Laipni lūgtu digitālajā ērā. Daudzas iepriekšējo gadu tehniskās ierīces kļūst nederīgas. Tās vairs neviens nelieto un par tām mierīgi aizmirstam. Digitālizētajā pasaulē jau ir paspējusi izaugt vesela paaudze, kas savu mūžu nav redzējusi kasešu pleijeri vai arī dzirdējuši par koppapīru.

Komentāri 73

0/2000
Veļas knaģīšus sen neesi redzējis? Ar ko tad tu karini drēbes?
 85  0 atbildēt

Veļas knaģus plaši pielieto vēl šodien un tie ir brīvi no pērkami. Nevaru iedomāties kā var laukā vai uz lodžijas izžāvēt veļu bez veļas knaģa. Tiem pat radušies jauni pielietojumi.

 47  0 atbildēt

wtf, veļas knaģi? Kādā sakarā tie šeit? Mūsdienās netiek lietoti? Kā tu nodrošinies, lai vējš tavas lupatas neaiznes pa gaisu? :d

 44  0 atbildēt

tendeciozs raksts.. 

Kasetes vel šur tur ir.. kāds pat izmanto... Plates- tiek ražotas arī mūsdienās- un ir pietiekami pieprasītas - tātad arī atskaņotājs..

(nezinu kas tur sanāca- bet brīdi atpakaļ tepat Rīgā atsāka ražot plates - varbūt vairs neko netaisa)

Disketes- neticēsi bet LR armijā (un NATO) izmanto joprojām - visdrošākais digitālās informācijas nodošanas veids..  ieraksti disketē - aiznes kam vajag- tas iekopē datorā, un disketi fiziski sasmalcina - profit.. neviens neko vairs nedabūs, pat drošāk kā uz papīra (papīru teorētiski var salīmēt, disketi- nekādi)...  un cena krietni zemāka nekā flash.. reti kurš dokuments lielāks par parissimtiem Kb.. 

Zipspuldze- joprojām aktuāls pasākums- ja nēsi turējis rokās NORMĀLU fotoaparātu, ar KVALITATĪVU OPTIKU.. tad nesaprast...

Zeķes ar striķiešiem piesien? (skoču- vai ar mobīlo piefiksē)- vai tomēr ar veļas knaģīsiem?

 35  0 atbildēt

Veļas knaģiši bus mužigi !   

Parejais ! Nu tehno uz vietas nestav   ! Un pec desmit gadiem mazberni smiesies par musu viedtalruņiem !   

 30  0 atbildēt

Veļas knaģus lietoju vēl tagad. Kā gan citādi nostiprināt uz auklas izkārto veļu, lai neaizpūstu vējš? Šim sarakstam vajadzēja pievienot logaritmu lineālu, tagad to pilnībā aizstāja kalkulātori.

 30  0 atbildēt

Ikdienā lietojamās lietas - veļas knaģus - gan labāk aizvāc no raksta. Neko labu tas par Tevi neliecina... 

 28  0 atbildēt

Tagad parādi savam bērnam Flopiku un viņš teiks, Kāpēc Tev ir izdrukāta uz 3D printera, "save" poga?!  

 16  0 atbildēt
Par veļas knağiem diršana. Tie ir tik pat vajadzīgi un plaši pielietoti kā viedtālruņi, internets vsi dakšiņas un nazīši. Dzēs to no raksta ārā. Maitā raksta kvalitāti.
 16  0 atbildēt

Uz 80386 palaist doomu no ~20 disketēm, vot tas bij orgaZms!

 13  0 atbildēt
Veļas knaģus jau nu gan varēji te nelikt....
 12  0 atbildēt
Viena otra lieta arī mūsu laikos tiek izmantota diezgan aktīvi. Kaut vai knaģi!
 10  0 atbildēt

Par platēm - "aļo garaž?" - 

teicu tendicozs rakstC

Plates: Rīgā:

https://jauns.lv/raksts/9viri/285756-latvija-atgriezas-tirgu-zasulauka-tagad-razo-vinila-plates

 6  0 atbildēt
Vai tad ir labāka tehnoloģija par knağiem veļas piekāršanai pie šņori?
 6  0 atbildēt

Ja kādam ir iespēja, salīdziniet vinila plati ar jebkuru ciparu ierakstu. Nevienam nebūs tik mīksta, ausij patīkama skaņa kā vinila platei. Nekur tās nav pazudušas, vienīgi, ka klausīšanās ( baudīšana) ir dārgāks prieks.

 5  0 atbildēt
Arī koppapīru vēl joprojām lieto pietiekami bieži - piemēram lauka apstākļos ar roku sastādot aktus par kādu faktu fiksēšana, kuriem jābūt vairākos eksemplāros. Bieži esmu ar to saskāries piemēram tiesu izpildītāju darbību sakarā.
 5  0 atbildēt

Nu cmon, man nesen palika 18 un esmu ne tikai redzējis, bet liela daļa ir bijusi. 4. ikdienā reizēm sanāk strādāt ar viņiem.

 4  0 atbildēt

Ja Tu tā uzstāj ,tad protam mēs izmantojam gandrīz vissu no TEVIS UZSKAITĪTAJĀM it kā aizmirtajām ierīcēm ,reāli aizmirsts nav nekas.

 4  0 atbildēt
Man ir 13 bet nezināju tikai kādus 2 vai 3
 4  0 atbildēt

Disketes bija murgs. To kalpošanas laiks šķita kā random vērtība - citas jau pēc nopirkšanas nelasījās, citas nogāja visu ēru. Arī Windows daudzpavedienu (multitasking) sistēma pēkšņi kļuva par vienpavediena sistēmu jebkurā darbā ar disketi

Kā es novērtēju, kad pirmo reizi tiku pie disku rakstītāja, nemaz nerunājot par pirmo flešku (32MB)

 4  0 atbildēt