73

 496  12

Laipni lūgtu digitālajā ērā. Daudzas iepriekšējo gadu tehniskās ierīces kļūst nederīgas. Tās vairs neviens nelieto un par tām mierīgi aizmirstam. Digitālizētajā pasaulē jau ir paspējusi izaugt vesela paaudze, kas savu mūžu nav redzējusi kasešu pleijeri vai arī dzirdējuši par koppapīru.

Komentāri 73

0/2000

Disketes bija murgs. To kalpošanas laiks šķita kā random vērtība - citas jau pēc nopirkšanas nelasījās, citas nogāja visu ēru. Arī Windows daudzpavedienu (multitasking) sistēma pēkšņi kļuva par vienpavediena sistēmu jebkurā darbā ar disketi

Kā es novērtēju, kad pirmo reizi tiku pie disku rakstītāja, nemaz nerunājot par pirmo flešku (32MB)

 4  0 atbildēt

11.Veļas knaģīši Patiešām grūti atcerēties, kad pēdējo reizi esmu redzējis tos lietojam.

Vai tad mūsdienās apenes pie auklas lai tās neaizpūstu vējš līmē ar skoču?

 3  0 atbildēt
Lentinieks labi kalpoja kā pastiprinājās
 3  0 atbildēt

Kad biju maza un datoru lietot vēl nepratu, man bija vēlme iemācīties lietot rakstāmmašīnu.

 4  1 atbildēt
Mūzikas kastīti ikdienā, domājams, nebija redzējuši cilvēki ne tikai pirms 18 gadiem, bet arī pirms 50 gadiem. Par 11. knaģiem arī nesapratu, kā tad raksta autors drēbes žāvē, vai veļas žāvētājā?
 3  0 atbildēt

  

 2  0 atbildēt

par disketēm apšaubu, jo šodien ir ideāls veids, kā dokumentu nodot no slēgtas sistēmas. Man kompim ir pat diskešu ierīce.

un es savulaik dabūju programmiņu, ar kuru varēja noformatēt disketes līdz 2,0MB klasisko 1,44 vietā. Parasti formatēju līdz 1,7MB, jo pastāvēja risks, ka ierakstītā informācija viegli varētu sabojāties, ja kāds sektors ir beigts. 

 2  0 atbildēt

Autor, esi piedzēries vai traks? Zibspuldze - neizskatās, ka attēlā ir viņa. Un arī šodien viņas izmanto, arī es (atsevišķi piestiprināmas) Vinila plates - arī šodien viņas ražo, pērk un klausās. Starp citu- pārdošanas apjomi pat palielinās, nekā 20 gadu atpakaļ. Plašu atskaņotājs - nav taisnība, var mierīgi nopirkt dažādu cenu kategorijās. Filmu projektori - pieļauju, ka daudzviet kinoteātros ir lentu projektori, tikai lielāki. Veļas knaģi - Tu smejies??? Uz gandrīz katras lodžijas un balkona.Ja Tu sieriņus pieskočē ar lentu, tas nenozīmē, ka visi tā dara   Lentinieks - arī šodien tādus viens otrs vēl lieto. Biju ciemos pāris nedēļas atpakaļ un tur klausījāmies. Fakss - Tu būtu pārsteigts, ja uzzinātu, cik daudzi viņu vēl lieto. Kartīšu katalogs - nezinu, kā bibliotekā (sen neesmu bijis), bet poliklīnikas reģistratūrās ir kas stipri līdzīgs. Telefons ar pogām - tici vai nē, bet ir cilvēki ar mājas telefonu.

 3  1 atbildēt

Nezinu, vai tagad bibliotēkas kartīšu katalogus izmanto, bet es atceros, ka pirms dažiem gadiem neredzīgo bibliotēkas Juglas filiālē tādi bija.

 2  0 atbildēt
Visi redzēti, dažas lietas mājās saglabājušās joprojām, izņemot filmu projektoru.
 2  0 atbildēt
Esmu redzējis un izmantojis visus kaut gan man ir tikai 12!
 1  0 atbildēt

Un nestāsti man ka neesi redzējis veļas knaģus .Domāju ka tie būs vajadzīgi vēl gadus 500-1000.

 1  0 atbildēt

  

 1  0 atbildēt
Raksts normāls, virsraksts provokatīvs besī jau.
 0  0 atbildēt

Piemēram, koppapīrs, kasetes un knaģi mums mājās ir, un daudzas lietas esmu redzējusi, kaut arī esmu jaunāka par 18

 0  0 atbildēt

Esmu jaunāka par 18, bet esmu redzējusi lielāko daļu mantu - tās ir labas atmiņas par bērnību 🙂

 0  0 atbildēt

12. Lenšu magnetofons Godīgi būtu piebilst, ka šos lielākoties aizstāja krietni kompaktāki kasešu magnetofoni, bet kādreiz tas arī bija veids kā klausīties mīļākās dziesmas

Domas, protams, dalās, bet digitālais skaņas ieraksts atšķiras no analogā. Ne katra auss to sadzird, bet ja ir jautājumi - atcerēsimies atšķirību starp modoficēto un tīro sinusoidu 220V!

Izrādās, ar modoficēto kompis iet, bet galda ventilātors - neiet!

Tieši tā pat ir ar skaņu.

 0  0 atbildēt

   super!

 0  0 atbildēt
Visas no šīm lietām esmu redzējusi
 0  0 atbildēt

  

 0  0 atbildēt