Kosmoss ir ļoti naidīga vide cilvēkam un visam dzīvajam. Atrodoties Saules sistēmā mēs esam pasargāti no kosmiskā starojuma, bet arī Saule kādā dienā var nodarīt lielu postu.
Vēlies uzzināt vēl ko interesantu? Tad lasi tālāk
Kosmoss ir ļoti naidīga vide cilvēkam un visam dzīvajam. Atrodoties Saules sistēmā mēs esam pasargāti no kosmiskā starojuma, bet arī Saule kādā dienā var nodarīt lielu postu.
Vēlies uzzināt vēl ko interesantu? Tad lasi tālāk
Piena ceļa galaktikas gabali tiek vienkārši aizsūkti
Kaut kas neidentificēts, lielāks nekā jebkas cits kosmosā, vienkārši pievelk galaktikas, kurā mēs dzīvojam, gabalus. 2009. g. pētnieki atklāja, ka daudzas galaktikas kustās ar neparasti lielu ātrumu uz apgabalu starp Centaurus un Vela zvaigznājiem
Melnais caurums ceļo pa kosmosu ar ātrumu 8 miljoni kilometru stundā
2017. g. zinātnieki ar Hubble teleskopu atklāja īpaši lielu melno caurumu, kuru ietekmē gravitācijas viļņi. Drīz tas izlauzīsies no savas galaktikas un sāks ceļot cauri kosmosam. Par laimi tas atrodas 8 miljardu gaismas gadu attālumā
Kaut kad nākotnē debesis kļūs pilnīgi melnas
Kosmoss izplešās arvien straujāk un izplešanās ātrums pārsniegs gaismas ātrumu. Galaktikas pazaudēs savas zvaigznes un iestāsies pilnīga tumsa
Astronautiem, nodzīvojot vienu gadu kosmosā, vajag izdzert 730 litru pārstrādātu sviedru un urīna
Resuri ir ierobežoti un ūdeni nākas pārstrādāt vairākas reizes.
Meteorīti var nokrist bez iepriekšēja brīdinājuma
Lai arī tuvējā kosmosā esošie asteorīdi tiek novēroti, tas nav vienkāršs uzdevums, daudzi var palikt nepamanīti. 2013. g. Čeļabisnkas meteorītu neviens nebija paredzējis.
Ilgstošs ceļojums kosmosā izmainīs tavu DNA
Skots Kellijs - pavadīja 2016. g. Starptautiskajā kosmosa stacijā veselu gadu. Atgriežoties uz Zemes viņš atklāja, ka par 5 cm garāks par savu dvīņu brāli. Zinātniekiem par pārsteigumu viņa zarnu baktērijas pilnībā atšķīrās un gēnu ekspresija bija mainījusies - tie ražoja atšķirīgas olbaltumvielas.
Saules vētras var izraisīt elektrības padeves traucējumus
2012. g. jūlijā notika spēcīgs uzliesmojums, kas trāpīja, par laimi, STEREO-A kosmiskajam aparātam. Ja uzliesmojums būtu noticis par nedēļu agrāk, tad sekas uz Zemes būtu bijušas traģiskas.
Gamma starojums var iznīcināt veselas planētas
Masīvu eksploziju rezultātā rodas spēcīgs gamma starojums, kas trāpot planētai, to var pārvērst par neapdzīvojamu klints bluķi. Par laimi, iespējamība, ka kaut kas tāds notiks ar Zemi ir ļoti zema.
Pavadot mēnesi orbītā pēdas kļūst ļoti jūtīgas
Jo vienkārši tev nevajag staigāt, āda uz pēdām kļūst līdzīga jaundzimušā ādai, it kā tu nebūtu staigājis
Kosmoss var burtiski uzsprāgt pēc vairākiem miljardiem gadu
Pēc Lielā Plīsuma teorijas ļoti tālā nākotnē tumšā materija var kļūt pietiekami spēcīga, lai sarautu kosmosu atomu līmeni gabalos.
10.Kosmoss pats pilniba uzsprags pec vairakiem tukstosiem trilionu trilionu gadiem,bet pilniba nevar uzspragt paliks vel visadas dalinas lidz kamer iestasies pilnigais aukstums,bet komoss pastaves jo pilniba nekas nevar pazust pat pats aukstums nevar izzust tapat.
Tas ir interesanti. Ja pavadīsi kosmosā gana ilgu laiku,tad atgriezīsies uz zemes jau kā pārcilvēks?