Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
3
251

Ja agrāk tie bija pusaudži, tad tagad jau bērni no pirmās klases iegūst mobīlo telefonu. Tas nav slikti, jo tā ir iespējams sazināties ar bērniem, bet bērni ātri vien iemācās, ka var arī neatbildēt uz telefona zvanu. Vecākiem par laimi un bērniem par nelaimi kāds tēvs ir radījis aplikāciju, kas bloķē telefona lietošanu, ja bērni neatbild uz vecāku sūtītu ziņu.

nbspNikam Herbertam no... Autors: Lestets Tēvs rada aplikāciju, kas bloķē telefonu, ja bērns neatbild
Attēls no: unsplash.com
1.

 

Nikam Herbertam no Lielbritānijas radās grūtības ar dēlu Benu. Viņš bieži vien neatbildēja, kad tēvs vēlējās uzzināt par dēla atrašanos vietu. Tāpēc Niks ķērās pie lietas un radīja aplikāciju RespondASAP, kas bloķē jebkādu telefona lietošanu, kamēr vien nav atbildēts uz vecāku sūtītu ziņu.

Par iemesliem, kāpēc Niks izdomāja radīt aplikāciju pēc telefona nopirkšanas, viņš paskaidroja aplikācijas mājaslapā:

 

"Tas, ko es uzskatīju par risinājumu, radīja pavisam citu problēmu. Tāpēc, ka telefons ir "gudrs" viņš varēja spēlēt spēles un skatīties video. Tāpēc telefons vienmēr atrodas klusajā režīmā, lai es par to nezinātu. Tā sanāca, ka tad, kad es mēģinu sazināties, viņš reti kad atbildi. Vai nu tāpēc, ka nedzird, vai arī tāpēc, ka negrib ar mani runāt draugu priekšā. Ir aplikācijas, kurās var redzēt, vai ziņojums ir piegādāts un izlasīts, bet to var vienkārši ignorēt. Tāpēc ReplyASAP ir mans risinājums šai problēmai."

 

Šī aplikācija atļauj vecākiem nosūtīt ziņas un paziņot par to piegādāšanu. Signāls par ziņas pienākšanu būs dzirdams arī tad, ja telefons atradīsies klusajā režīmā un signāls turpināsies, kamēr neatbildēs uz ziņu. Lieki piebilst, ka visu citu aplikāciju lietošana arī būs neiespējama, kamēr nebūs atbildēts uz ziņu.

Tas nav slikts risinājums, bet varētu būt pazemojuši bērniem. Varbūt varētu vienkārši iemācīties uzticēties bērniem? Brīžiem tas varētu būt grūti, bet bērni kādreiz izaug un viņiem vajag iemācīties būt atbildīgiem par saviem lēmumiem. Kad vēl to mācīties, ja ne bērnībā?

3
251
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [18]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
rasiks avatars
Medaļa Krustvardu superrecidivistsMedaļa Krustvardu recidivistsMedaļa Rainis
  rasiks 17.10.19 11:10
15
0

Šīs problēmas nav radījuši bērni, bet viņu vecāki un nu arī pašiem jātiek galā. Kad bērns piedzimst, viņš neprot pat runāt un staigāt, tad no pieaugušajiem visu mācās. 

spoku dienas doma

Edvīns Cibuļskis avatars
Medaļa SpoksMedaļa Dienas domaMedaļa Bērndārznieks
  Edvīns Cibuļskis 17.10.19 10:25
11
0

"...un viņiem vajag iemācīties būt atbildīgiem par saviem lēmumiem." ATBILDĪBA mūsdienās ir aizmirsts jēdziens. Bērni ātri iemācās to, ka viņiem ir TIESĪBAS, un ka viņi vecākus, un ne tikai, var pasūtīt... trīs mājas tālāk.

spoku dienas doma

spoks0 avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa Komiķis 2.0Medaļa Recidīvists
  spoks0 17.10.19 10:22
10
0

Kad jāpērk telefons, tad visi tādi paklausīgi      

motorwalwes avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa BergmanisMedaļa Dienas doma
  motorwalwes 17.10.19 14:43
8
0

Programma ir brīnišķīga,bet būs kretīni ,kuri izmantos viņu kā katalizatoru piderastiskajām uzbāzigajām reklāmām.Un tas strādās ļoti efektīvi,un ļoti daudzi būs nokaitināti...

seduction avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa BērndārznieksMedaļa 1/13 kūciņas
  seduction 17.10.19 12:17  
8
0
Ko nozīmē- signāls par zinju būs dzirdams arī klusajā režīmā? A Ja Nu vinjš ir skolā stundā? Vai eksī? Kaut kāds murgs! Labāk aplikācija, kas vienkārši blokjē viedtālruni līdz netiek atbildēts uz zinju! Easy!
CrazyManiaks avatars
Medaļa RainisMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  CrazyManiaks 18.10.19 19:59
5
0

kad bērns neatbildēs, jo viņam kautkas noticis un nevarēs izsaukt pēc palīdzības, jo sencis nobloķējis telefonu, izklausas pēc tada jobnuta fāterīša

Banančiks00 avatars
Medaļa MērisMedaļa KomiķisMedaļa Aspazija
  Banančiks00 18.10.19 11:53  
5
0
Jā cik reizes nav gadījies ‘nesties’ ar riteni kamēr gāž lietus un vecāki nepārtraukti zvana, da ko man apstāties, mierīgi parunāties??
Ciepanick avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa TulpīteMedaļa Dienas doma
  Ciepanick 17.10.19 19:20
5
0

Tas nu gan ir stulbi.Katram var būt iemesls uzreiz neatbildēt uz zvanu.Bet vēlak atzvanīt. Iedomājos,sēž uz poda un neatbild iedomīgajam tēvam uz zvanu.Un sāk zvanīt kamēr neatbildēs. Vai esot skolā,pasākumā,kino,utt.

jurikz avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  jurikz 17.10.19 13:43
5
0

O, man tādu vajag! Meitu bezceris sazvanīt, bet, cik redzu, vislaik telefonā sēž Es gan māku arī telefonu atņemt

vecais_sakārnis avatars
Medaļa NostradamsMedaļa VUGD priekšnieksMedaļa Spoks
  vecais_sakārnis 17.10.19 13:04  
5
0
Paceļ klausuli, noliek. Telefonu izslēdz. Problēma atrisināta.
norlatvija avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa Dienas joksMedaļa Patīk komentārs
  norlatvija 17.10.19 10:50  
5
0
Bērni ļoti labi zin savas tiesības bet pienākumus kkā neatceras!

spoku dienas doma

SabuļZvērs avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa RainisMedaļa Spoks
  SabuļZvērs 19.10.19 18:27  
3
0
Ir aplikācijas kas parāda kur bērns atrodas un vari pat paklausīties kas viņam apkārt notiek. Ja baigi nepatīk, ka bērns visu dienu "sēž" telefonā, nomaini to uz veco, parasto ar pogām 😄, ātri sapratīs, ka vecākiem ir jāatbild.
Prominent avatars
Medaļa 1/13 kūciņasMedaļa Vienu jau varMedaļa Neglītais džemperis
  Prominent 17.10.19 10:11
3
0

👏

seduction avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa BērndārznieksMedaļa 1/13 kūciņas
  seduction 17.10.19 12:23  
2
0
atbildot uz Vitamine komentāru ""...un viņiem vajag iemācīties būt atbildīgiem ... "

Nu Anglijā, ja Tu sociālajam dienestam, kurš grib Tev atnjemt bērnu parādi bildi, kur ved bērnu pavadinjā, Tad Tas var Tevi izglābt, jo bērna vešana pavadinjā dod vinjam brīvības sajūtu vienlaicīgi nezaudējot psihologjisko “saiti” ar mammu Vai tēti! Psihologi ljooooti rekomendē pavadinju!!!
Vitamine avatars
Medaļa SpoksMedaļa SviestmaizeMedaļa Sertificēts spoks
  Vitamine 17.10.19 12:09
2
0

atbildot uz Edvīns Cibuļskis komentāru " "...un viņiem vajag iemācīties būt atbi... "

reali zel ka ta... es esmu redzejusi maminas kuras nevis bernu aiz rokas tur bet uz pavadinas, man gribejas pienakt klat un pateikt vai cik jauks kur noipirki ( tur bernu ka suni pie pavadas ) 

 

nezinu nezinu... labak lai nav bernu vispar neka shita..

sviests_kaut_kāds avatars
Spēja Mana Latvija!Medaļa SpoksMedaļa Patīk komentārs
  sviests_kaut_kāds 05.11.19 09:16
1
0

Sociālām problēmām nav tehnoloģiska risinājuma. Vēlāk bērns ieliks večukus kaut kādā riebīgā pansionātā, kurā iedzīvotājus nelaiž pie telefoniem lai tie nezvana un netraucē dzīvot.

DarknessRose avatars
Medaļa Nedēļas redaktorsMedaļa Dienas domaMedaļa Supermena ola
  DarknessRose 05.11.19 17:36
0
0

atbildot uz Edvīns Cibuļskis komentāru " "...un viņiem vajag iemācīties būt atbi... "

Vispār bērniem ir ne tikai tiesības, bet arī pienākumi. Bērniem nav tiesību pasūtīt vecākus trīs mājas tālāk. Skumji, ka daudzi vecāki paši tās bērnu tiesības un pienākumus nepārlasa, jo vecāka vienaldzība un bērna neaudzināšana arī bērnu tiesību pārkāpums. Tā ir vecāku vaina, ka negrib un neprot ar bērnu nodarboties pietiekami daudz un pietiekami agrā vecumā, lai pēc tam būtu izveidojušās uzticības pilnas, cilvēciskas attiecības. Daudz jauno māmiņu un tētiņu redzēts, iestumjam pavisam maziņam bērnam rokās telefonu vai planšeti, lai tikai nomierinās, lai liek vecākam mieru un ļauj viņam pašam dzīvoties telefonā, kamēr brauc sabiedriskajā vai kaut ko gaida, tā vietā, lai vienkārši parunātos vai paspēlētu kādu mazu rotaļu (piemēram, pirkstiņrotaļu, skaitot kādu pantiņu). Visi šitie te planšet un telefonbērneļi, kuriem eksistē tikai histērijas taisīšana un vecāku ratā sūtīšana, ir tikai sekas. Starp citu - daudzi bērneļi apgūst histēriju taisīšanas mākslu un to piekopj regulāri, jo tas ir vienīgais veids, kā vispār panākt, ka vecāks pievērš kaut kādu uzmanību.

DarknessRose avatars
Medaļa Nedēļas redaktorsMedaļa Dienas domaMedaļa Supermena ola
  DarknessRose 05.11.19 17:25
0
0

Viss izklausās labi, izņemot sadaļu par signālu, kas turpina skanēt. Bet ja vecāks stundu laikā izdomā pazvanīt? Un tikai nevajag atrunas, ka vecāki stundu laikus zina. Gadās arī, ka pazvana stundas laikā. Man ar vienreiz dzīvē tā sagadījās, ka uzzvanīja stundas laikā. Bet tā kā neviens cits nekad nezvanīja, sms nerakstīja, telefons nebija ne izslēgts, ne klusuma režīmā. Sagadījās, ka klasē ienāca direktore, uzreiz tiku pie treknas piezīmes un bargā rājiena par telefona lietošanu stundās. Vēl klasesbiedri izdomāja izmantot situāciju, lai man ieriebtu - pateica, ka telefonu stundās lietoju regulāri. Tas bija vecais podziņnieks un tas bija laikā, kad krutajiem bērniem jau bija parādījušies glaudāmdēļi.