259

 1354  20

Kādu laiku atpakaļ mūsu kaimiņvalsts Lietuva pieņēma svarīgu lēmumu – atjaunot obligāto militāro dienestu, tam pakļaujot 37 000 jauniešus vecumā no 18 līdz pat 26 gadiem. Par to vai tas bija pareizs lēmums vai nē, plaši tiek diskutēts sabiedrībā.

Lietuvas fotogrāfe Neringa Rekašūte un aktrise Beāta Tiškeviča-Hasanova apvienoja savas idejas un spēkus, lai izveidotu jaunu projektu, kas atspoguļotu jauniešu viedokli par to, ka iesaukto sarakstā ir viņu vārds.

 1354  20 259
Ieteikt: 00

Komentāri 259

0/2000
Tas pats bija rakstits delfos. Tas ir pilniga hr*ns. Ja calim ir 17 gadu un vins jau iet armija ja armija ir no 18-26 g. Lietuviesu repoetieriem reali lkm nav ko dari
 4  1 atbildēt

tie kas grib iet obligātājā dienestā, to jau dara. kādēļ uzspiest to tiem kas to negrib?

 2  0 atbildēt
Atkal visur apkārt tukšās runas ... Ir vajadzīgs obligātais dienests , vismaz lielākā daļa no tiem ,,jauniešiem ,, saprastu kā ir jādzīvo vienam , iemācītos tīrīt un mazgāt , ka arī ēst gatavot. Nevis dzīvot uz vecāku kakla un tērēt vecāku naudu , ka arī tie mazie nariki beigtu nodarboties ar stulbībām . Īsāk sakot , iemācītu dzīvot pareizi .
 2  0 atbildēt

Gribētos gan jautāt. Vai tad tie sūrie vīri, kas ir izgājuši krievu armiju nepļēguro un pa dzīvi iet ar austi paceltu galvu. Kas ir lohs bijis tas arī par tādu paliks ar vai bez armijas.

 2  0 atbildēt
Nav ko raudāt, ja pietiks smadzeņu izdzīvot un nelaidīs luni tad viss būs kārtībā, labāk aiziet kā varonim nevis zem promilēm aizmigt ar degošu cigareti dzīvoklī, tā jau pietiekami daudz mazu joberu pīpājošu 11+ apkārt. Kas zin mūsdienās varbūt 7+.
 2  0 atbildēt

ņērgas--izraēlas armijā ,piemēram<iet ar godu  un lepnumu..un tad tiem tur nevar ieborēt par amerikāņu pārākumu vai ko tamlīdzīgi  ..a šie te --memmes dēliņi

 2  0 atbildēt

sakars ar Disnejlendu?Un par kādiem resursiem šeit iet runa?Neredzu šeit naftas vai zelta, dimanta atradnes.UN ja kāds gribēs ar spēku iekarot Latviju, tas notiks tā vai citādi.Pietiek paskatīties uz to sviestu, kas Ukrainā notiek.

 2  0 atbildēt
Kas tie par pipariem???
 2  0 atbildēt

  

 2  0 atbildēt

PUŅKUTAPAS,,,viņi pat neizprot kas ir armija un kāda ir tās nozīme, visu personalizē. īstais raksta autors laikam speciāli piemeklēja tādus.   Es personīgi esmu par to lai čaļi iziet obligāto militāro apmācību, ne jau deļ kautkāda mistiska vīrieša tēla radīšanai, bet lai Lielu Sūdu gadījumā mēs nepaliktu uz dirsas ar lielu baru vīriešu, kur vienīgā pieredze ir labākajā gadījumā ir korporatīvā ballītē pa pālim uzspēļēts straikbols.    P.S. pats esmu dienējis.

 4  2 atbildēt

varētu padomāt,ka te memmeļi vien ir.Esmu par obligāto dienestu.Man ļoti labs draugs no Igaunijas ar izgāja obligāto dienestu.Tur tev daudz ko iemācīs un izmācīs.pašai puisis ir no Somijas,kur ar ir obligātais dienests.sākumā pačīkst,bet pēctam ir tā-žēl,ka jābeidz dienests.

 2  0 atbildēt
Man viņu ir žēl😥😥
 3  1 atbildēt

Armijā un karā nekādas vīrišķības nav. Karš vienkārši ir pierādījums kādi alucilvēki mēs patiesībā esam. 

 2  0 atbildēt

Karš pats par sevi ir pati nevajadzīgākā lieta kāda iespējama. Karš un kas ar to saistīts ir bezjēdzīgs.

 2  0 atbildēt

Es uzskatu, ka militārajā dienestā ir jāiesauc pirmkārt tie ļaudis, kam nav vēl ģimenes/sievas/bērni un, kuri pa lielam nedara nekādus nozīmīgus darbus, jo tad vismaz patrenēsies mēnešus vairākus un atgrieziesīs kā daudz disciplinētāks, rūdītāks cilvēks. Bet tiem kuriem ir ģimenes, lai tie primāri arī turpina strādāt un pelnīt iztiku ģimenei. 

Tomēr sūdīgi ir tas, ka kad notiek tas izšķirošais brīdis, kad sākas kautkāds militārais konflikts, iekšējš vai ārējs, nekad jau nevar zināt vai tu ''iesi kaujā'' patiešām Latvijas tautas labā, vai arī tu tiksi ievilkts kādā 'lielo vīru' spēlīšu šaha galdiņā, kā lēts kājinieks, ko tikai izmantot lai atkal pastrādātu kādu melno darbiņu, kamdēļ cilvēkiem pašiem ir tiesības uzmest figu valdībai un armijai, ja viņi redz, ka valsts grib ievilkt tautu kādā pretīgā, starptautiskajā manipulācijā, tad tautai IR tiesības atsacīties būt par marionetēm un tiesības savākties pa masām un gāzt valdību.

 2  0 atbildēt

asaras nevarēs pasargāt ne tevi, ne tavus vecākus, ne sievu, ne bērnus, ne dzimteni

 1  0 atbildēt

Obligāto dienestu vajag izlases kārtīpā dažiem īpašiem kanditātiem!

 1  0 atbildēt

Es arī neuzskatu, ka tas NAV normāli obligatais dienests. Tas galīgi neatbilst DEMOKRĀTISKAI valstij un cilvēktiesībām. Es nekad neļautu apspiest savu brīvību. Ja valsts spētu apspiest manu brīvību es justosnodots un visdrīzāk brauktu dzīvot uz citu valstiI (laigan es jau tagad atrodos arzemes, labākā maizē)

 

Es esmu palasijis latvijas likumus par obligāto dienestu un ja to izsludina un tevi ieklauj tu pat gribot nevari atteikt, tava negribesana beiksies ar to ka policija tevi aizvedis ar varu. uutt haroč akut kāds murgs.  ja mani arī aizvestu policija es principiāli neko nedarītu. 

protams likumi jau ir sarakstiti kas daudz nekaite cilvekam - piemeram dienesta laika, darba vieta nedrikst tevi atlaist un pec dienesta tevi darba devajam jaatjauno darba vieta par dienestu tev maksā utt, bet vienalga tas obligātais dienests neatbilst demokrātijai un cilvēktiesībām

 1  0 atbildēt
Es nesaprotu. Raksta ievadā ir rakstīts, ka armijā iesauc vīriešus no 18 līdz 26 gadiem. Daži no šeit redzamajiem ir vecāki.
 1  0 atbildēt

Esam atradinājušies no tā. 

 1  0 atbildēt
« 1  2  3  4  5 »