Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
21
1334

Kādu laiku atpakaļ mūsu kaimiņvalsts Lietuva pieņēma svarīgu lēmumu – atjaunot obligāto militāro dienestu, tam pakļaujot 37 000 jauniešus vecumā no 18 līdz pat 26 gadiem. Par to vai tas bija pareizs lēmums vai nē, plaši tiek diskutēts sabiedrībā.

Lietuvas fotogrāfe Neringa Rekašūte un aktrise Beāta Tiškeviča-Hasanova apvienoja savas idejas un spēkus, lai izveidotu jaunu projektu, kas atspoguļotu jauniešu viedokli par to, ka iesaukto sarakstā ir viņu vārds.

Lukas 25 gadi Ja mani... Autors: matilde Obligātais militārais dienests - jaunieši raud!
1.

Lukas, 25 gadi: Ja mani iesauktu armijā, es censtos rast iemeslu tam, lai mana iesaukšana tiktu atcelta. Man ir sieva, mums kopā ir tik labi, ģimene man ir pirmajā vietā. Esam sasnieguši kopā tik daudz, es negribētu to visu pamest.

 


Vytautas 27 gadi Armija Tevi... Autors: matilde Obligātais militārais dienests - jaunieši raud!
2.

Vytautas, 27 gadi: Armija Tevi nepadarīs par vīrieti – ja Tu esi muļķis, tad Tu arī paliksi tāds. 

Dominykas 26 gadi Tā ir mana... Autors: matilde Obligātais militārais dienests - jaunieši raud!
3.

Dominykas, 26 gadi: Tā ir mana izvēle – par kādu vīrieti es vēlos kļūt.

Jaunius 18 gadi Ierocis... Autors: matilde Obligātais militārais dienests - jaunieši raud!
4.

Jaunius, 18 gadi: Ierocis rokās neraksturo Tavu vīrišķību. 

Rokas 17 gadi Ir svarīgi... Autors: matilde Obligātais militārais dienests - jaunieši raud!
5.

Rokas, 17 gadi: Ir svarīgi cīnīties par saviem mērķiem, plāniem un aizstāvēt vērtības. Es domāju, ka jebkurš var iet karot, bet ne kuram katram ir domāta armija.

Vytenis 18 gadi Es varētu... Autors: matilde Obligātais militārais dienests - jaunieši raud!
6.

Vytenis, 18 gadi: Es varētu iet armijā. Dažreiz mani pārņem drosme un dedzība kaut ko darīt. Armija ir laba, ja Tu to spēj izturēt. Mani iedvesmoja draudzene, kura iestājās armijā kā brīvprātīgā. 

Edvinas 17 gadi Vai var... Autors: matilde Obligātais militārais dienests - jaunieši raud!
7.

Edvinas, 17 gadi: Vai var vīrietim piespiest iet armijā, bet saukt to par brīvu izvēli? 

Danas 28 gadi Es uzskatu ka... Autors: matilde Obligātais militārais dienests - jaunieši raud!
8.

Danas, 28 gadi: Es uzskatu, ka tie laiki, kad vīram bija pienākums medīt, lai medījums kalpotu kā maltīte ģimenei, jau sen ir pagātnē. Vispārēji jau armijai nav nekas slikts, ja to papildina ar cilvēkiem, kuri vēlas tur būt, savukārt obligātajā dienestā es nesaredzu neko labu. It īpaši vēl tad, kad par to netika nekas publiski apspriests un valdība to darīja visiem zināmu tik negaidīti. Armijas sistēmai būtu jābūt zināmai visiem. Ir jāmāca skolās, ka ir iespēja dienēt armijā, tas, kurš gribēs, uzaugs ar to domu un piepildīs to. 

Denisas 23 gadi Mūsdienu... Autors: matilde Obligātais militārais dienests - jaunieši raud!
9.

Denisas, 23 gadi: Mūsdienu brīvajā sabiedrībā nav vietas obligātajam militārajam dienestam. Pievienoties tam vajadzētu pēc savas gribas. 

Martynas 22 gadi... Autors: matilde Obligātais militārais dienests - jaunieši raud!
10.

Martynas, 22 gadi: Vīrišķīgi ir pašam pieņemt savus lēmumus. 

21
1334
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [259]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
17 avatars
Medaļa BetmensMedaļa BetmensMedaļa Betmens
  17 03.06.15 14:23
184
2

Pie šī arī paliksim: ''Vīrišķīgi ir pašam pieņemt savus lēmumus.''

Devilish6 avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa BetmensMedaļa Moderatora favorīts
  Devilish6 03.06.15 14:26
180
5
Projekts vareja iztikt bez tam saraudatam acim,citad liekas ka lt dzivo memlaki,kuriem tiesam armija nav ko darit.Esmu pret obligato karadienestu,visam valstim vajadzetu reizi beigt krameties ar cilveku dzivem,spelet karinus un uzvesties ka berneliem smilskaste kas nevar sadalit mantu.
LatvianPROGamer avatars
Medaļa ZebraMedaļa BetmensMedaļa Pamatskolnieks
  LatvianPROGamer 03.06.15 14:01
106
10

atbildot uz minkans8 komentāru " Latvijā arī derētu obligātais mili... " Galīgs stulbenis esi ?

Ja tu gribi tad vari iet. 

Bruzis avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa StudentsMedaļa Jubilārs
  Bruzis 03.06.15 14:06
65
0

Ta feiks tas ir. Asaras parasti netek no pieres. Ģīmi saslapināti un viss.

wtfs avatars
Medaļa MaģistrantsMedaļa MaģistrsMedaļa Doktorants
  wtfs 03.06.15 13:54
75
12

kas tie pa memļakiem? tādus armijā tiešām nevajag ņemt! sods - pietest kara komisariātā un palaist mājās

Es te re avatars
Medaļa Spoks
  Es te re 03.06.15 14:07
60
5

Zinu , esmu meitene , bet ja būtu puiss tad noteikti negribētu iet armijā. Savu puisi(ja man tāds būtusmi: es armijā nelaistu , lasi visi kuriem skiet ka vajag to obligāto miltāro dienestu iet ieskrieties !!!

super mario14 avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Redaktors iesakaMedaļa Maska
  super mario14 03.06.15 14:36
54
2
Uzskatu, ka ja arī izveido obligāto dienestu, tad tikai lai aizsargāto tēvzemi nevis karot kaut kur Afganistānā. Diemžēl esot NATO nav iespējams paredzēt kur vajadzēs iesaistīties. Ir svarīgi ka cilvēks var piemēram nodienēt 2-3 nedēļas gadā līdz kādiem 36 gadiem. Tā cilvēki varētu turpināt dzīvot savas dzīves un vienlaikis būt gataviem kara gadijumā mobilizēt rezervi.
MrWinD avatars
Medaļa RainisMedaļa RecidīvistsMedaļa Rainis
  MrWinD 03.06.15 14:38
50
0

Bildes tiešām bez raudāšanas varēja uztaisīt.Armija ir laba lieta - kad nav jākaro ne par vienu un ne ar vienu.Obligātais dienests manā izpratnē muļķības pilnīgas.Visi par karavīriem nesapņo būt - kāds vēlas varbūt būt sportists, cits mūziķis, vēl kāds fiziķis vai ķīmiķis.Ar obligāto dienestu šādiem cilvēkiem netiek dota izvēles iespēja.Un šādos rakstos bieži saku, ka man nav skaidrs un droši vien nebūs nekad skaidrs, kāpēc vispār cilvēkiem ir jākaro.Labi - politiskās spēlītes par varu, naudu, resursiem, bet tad lai POLITIĶI un visi citi varaskāri mēsli iet paši un karo, jo viņiem TO visu vajag.Tas ir kā tajā filmā "Troja", kad Ahilejs teica aptuveni tā:"Iedomājieties  karaļus, kas paši ietu cīnīties savās kaujās, tas tik būtu skats..."

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 03.06.15 17:08
35
0

Armijai kā tādai nav ne vainas, ja tā ir tāda kā Šveicei, bet tas debīlisms, kas valda Austrumeiropas dienestos... kāda armija... Dienestam puiši būtu jāsagatavo kaujai, jātrennē, jāizglīto,  nevis jāpazemo. Kad beidzot pret viņiem tur sāks izturēties ar cieņu, tad puiši atbildēs ar to pašu. Pašlaik šī ''ķeršana un grābšana'' vairāk vairo neizpratni un nemazākajā mērā nepaaugstina vēlmi aizstāvēt valsti pret ienaidnieku. Esmu vairāk kā droša, ka bez šīs ''dienesta izņirgāšanās'' puiši būtu vairāk morali gatavi aizstāvēt mājas.

super mario14 avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Redaktors iesakaMedaļa Maska
  super mario14 03.06.15 14:31
34
0
atbildot uz protoje komentāru " parko cīnities tu idiot ? Latvija jau ir sen n... "Tu esi idiots tu par valdību par deputātiem cīnīties gribi? Es cīnīšos par manu ğimeni valsti un zemi.
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 03.06.15 14:14
35
7

atbildot uz wtfs komentāru " kas tie pa memļakiem? tādus armijā... " Zini, cilvēkiem varbūt dzīvē ir citi mērķi, nevis iet un pret paša gribu dienēt armijā!

atspershaiba avatars
Medaļa Sponsora favorītsMedaļa Dienas joksMedaļa Rainis
  atspershaiba 08.06.15 21:48
22
0

hipsterveidīgi ņuņņas

jeaa avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa LācītisMedaļa Sviestmaize
  jeaa 03.06.15 16:39
23
2

Cik cilvēku tik viedokļu .Tik kādēļ vienam uz otru ir jārej kā sētas kraņčiem ?

Pats personīgi nevēlos ,lai kas tāds tiktu ieviests ,pašam protams patīk tās lietas un agrāk bija doma doties zemesardzē ,bet dzīve rādija citus ceļus ,kas man likās labāki(pašlaik datorsistēmu tehniķis) .Un neteiksim kad fiziskās formas man nav ,skrien,ceļu svarus un neteiksim kad armija ir tikai vienīgais veids kā vīrieti padarīt viriščīgu,katrs mēs izvēlamies savu ceļu. 

Kā teica reiz gudra sētas tantiņa - Kam vajaga tas ,lai ar iet . 

Gmonster avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Bergmanis
  Gmonster 07.06.15 17:26
20
0
Pietiek reiz ar tiem kariem. Cilvēkiem visā pasaulē ir jāmāca smaidīt, pateikt lūdzu un paldies, un būt draudzīgiem.vienam pret otru, nevis mācīties nogalinā.
kmihs avatars
Medaļa TrumpeMedaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Recidīvists
  kmihs 03.06.15 21:52
17
0

atbildot uz RABfucus komentāru " Un vispār uz priekšu, Latvijā arī ... " nekādā gadījumā Latvijai neko tādu nevajag. Paguvu 90tajos padienēt LV obligātajā militārajā dienestā 1,5 gadus un tas bija visnejēdzīgāk pavadītais laiks manā dzīvē. Nolasījies tajā armijā bija visai šaubīgs kontingents, vecākie iesaukumi centās atjaunot PSRS armijas ģedovščinas tradīcijas, instruktoriem viss pie dirsas, komandējošais sastāvs kā nu kurais - cits ne īsti gudrs, cits par daudz dzer, citam viss poh***, bet skaidri zinu, ka neviens vada vai rotas komandieris nekontrolēja un arī īsti nebija spējīgi kontrolēt, ko dara viņu padotie. Regulāras dzeršanas, kautiņi, naudas izspiešana, ņirgāšanās par jauniesauktajiem - tāda ir obligāta dienesta kareivju ikdiena. Kas attiecas par militāro sagatavotību, tad tā bija nožēlojamā līmenī un esmu pilnīgi pārliecināts, ka pāris mēnešus ilga intensīva apmācība lauka apstākļos profesionālu un atbildīgu instruktoru vadībā dotu  nesalīdzināmi vairāk nekā 1,5 gadu ilga trula nīkšana kazarmās. Arī valstij būtu izdevīgāk, kaut vai tikai tāpēc, ka pa tiem pāris mēnešiem putras daudz mazāk apēstu un zābakus mazāk nodeldētu.

vienkarši Ivo avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  vienkarši Ivo 09.08.17 20:21
16
0

Kuram ir pretenzijas pret OMD , lai iet praidā  Armija iemāca būt patstāvīgam , lielākā daļa mūsdienu jauniešu bez mammas nomirs .

minkans8 avatars
Medaļa Priecīgus Līgo!Medaļa Priecīgus Līgo!Medaļa Priecīgus Līgo!
  minkans8 03.06.15 14:05
26
13

atbildot uz LatvianPROGamer komentāru " Galīgs stulbenis esi ? Ja tu gribi tad var... " Baidies no militārā dienesta?

Kamergrauzis avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  Kamergrauzis 03.02.18 14:03
12
2

Tie gudrie dirseji, lai pasi iet un sitas tai armija, aizstavot kaut kadus korumpetus, bagatus merglus, kuriem par tiem karaviriem ir pilnigi vienalga. Ko tad aiztavet? Nejau valsti sarga, tas nav nekads patriotisms atbalstit dazu politiku alkatibu un vaji pienemtos lemumus. Ka var neredzet un veljovairak atbalstit sada veida brivibas atnemsanu? Piesauciet vel Jezu, kamer marsejiet preti navei, idiotisma paka gatava!

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 07.06.15 17:24
11
2
Lupatas,tie kas negrib iet armijā,atnāks ienaidnieks un tāpat jūs apšaus un izvaros jūsu sievas un dažus arī pašus kas izskatīsies sievišķīgi.
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 03.06.15 15:02
8
0

atbildot uz wtfs komentāru " bērns, šī nav tava tēma ej ar ponijiem pas... "

Esi pārliecināts?

Lūk, tipisks latvietis. Tā vietā, lai uzrakstītu argumentētu komentāru, viņš cenšas iebāzt sejā kaut ko, viņaprāt aizvainojošu.

Atvaino, bet ne Tu mani audzināji, ne Tu mani mācīi ko darīt un ko nē, tāpēc paskaties sākumā pats uz sevi.

« 1  2  3  4  5 »