259

 1354  20

Kādu laiku atpakaļ mūsu kaimiņvalsts Lietuva pieņēma svarīgu lēmumu – atjaunot obligāto militāro dienestu, tam pakļaujot 37 000 jauniešus vecumā no 18 līdz pat 26 gadiem. Par to vai tas bija pareizs lēmums vai nē, plaši tiek diskutēts sabiedrībā.

Lietuvas fotogrāfe Neringa Rekašūte un aktrise Beāta Tiškeviča-Hasanova apvienoja savas idejas un spēkus, lai izveidotu jaunu projektu, kas atspoguļotu jauniešu viedokli par to, ka iesaukto sarakstā ir viņu vārds.

 1354  20 259
Ieteikt: 00

Komentāri 259

0/2000

Mums te ar ir daži krāni kurus vajadzētu izmācīt, sūtīt armijā, savādāk dzīvē paļaujās uz apkārtējiem... Turklāt cik ta tur ir tas obligātais dienests ? 1 gads ? 2 ? Tas taču ir sīkums, Tev jau neliek doties uz kara lauku kādu šaut. Ja būtu aktīvs karš, es saprastu kāpēc jaunieši bimbātu, bet reālas apmācības ? nuņņas...

Protams šeit netiek izvērtēts cilvēka stāvoklis, neuzskatu ka cilvēkus ar bērniem, mācībās, vai vadot savu biznesu būtu jāsūta armijā...

Šādi vismaz bandīti uz ielām nākotnē būs mazāk... iespējams iemācīs puišiem, kā dzīve strādā...

 5  0 atbildēt
Esmu tikai par obligāto dienestu ! Tur puišeli un dīgdieni pārvērš par īstu vīrieti ! Pats biju dienējis, bet profesionālajā armijā, jo obligātais bija atcelts. Tēvam dariju godu ar savu izvēli, nenožēloju. Gāja smagi, bet disciplīna un savaldība ko tur iemācija iet ar mani dien dienā. Sveiciens visiem kas dienējuši un tiem kas pilda savus dienesta pienākumus joprojām.
 7  2 atbildēt

Tajās bildēs visi pēc kaut kādiem saldajiem puikām izskatās, protams ka tādi nekur negribētu iet.

 5  1 atbildēt

ak Dievs, tie skaitas džeki?

 7  3 atbildēt
"Atjaunot obligāto militāro dienestu, tam pakļaujot 37 000 jauniešus vecumā no 18 līdz pat 26 gadiem. " Bet kāpēc diviem cāļiem ir 17 gadi?
 6  2 atbildēt

Tak ja nevar noskriet 3km laikā, nemaz neņem, pats senāk biju pieteikties, domāju, tā kā esmu afigenais kuilis, tur tikšu bez problēmām!

Nu, atspiedos 55x, elementāri, presītes, neatceros, 65 laikam bija (nu, t.i. max cik vajadzēja, lai izcili) Savukārt noskrēju to sūdu 1 min lēnāk par minimālo laiku!  

Teica, ka jasagatavojas un jāiet pārskriet, bet es aizgāju studēt tomēr

 4  0 atbildēt

Gan jau drīz arī LV ieviesīs OMD  - gaidu ar nepacietību!

   

 4  0 atbildēt

Mums tagad ir problēma ar jauniešiem, tā jau tie, kas grib iet profesionālā dienestā ļoti liels % atkrīt, ja būtu obligātais, tad vispār būtu drūma aina uz papīra, ka mums jaunatne ir degradēta.

 5  1 atbildēt
Ko vini tur visi tadi nopinkskejusies? Dienests ir jaatjauno,staiga dala memlaki,kuri it ka saucas viriesi
 4  0 atbildēt

Skat, meitenes ar bārdām!

 4  0 atbildēt

Siereļi. Pēc bildēm jau var redzēt visi kautkādi hipsteri nolasījušies.

 6  3 atbildēt

Leišu pediņu fotosesija  

 5  2 atbildēt

Puņķutapu parāde....pretīgi

 5  2 atbildēt

Es personīgi nēesmu ne pret, ne par obligāto dienastu, bet ja vajadzēs, nekur neslēpšos un iešu dienēt

 3  0 atbildēt
Tas pats bija rakstits delfos. Tas ir pilniga hr*ns. Ja calim ir 17 gadu un vins jau iet armija ja armija ir no 18-26 g. Lietuviesu repoetieriem reali lkm nav ko dari
 4  1 atbildēt

Sāksim ar to( kā minēts) Austrum eiropā ģedovšina pastāvēs līdz brīdim kamēr neatvaļināsies vai neaizies pie dieviem tie kam tagad ir 35 un uz augšu, jo viņi ir izgajuši PSRS armiju un tur arī lielākā daļā sabojājusies morāles ziņā, bet tagadējie jaunie spēki, kas iesaistas zemessardzē un PD ir bez šīs pieredzes un pasi veido sevi! Nākošasi obligātais dienes( jā daudziem tas ir nepoieņemami un izklausās kā pasaules gals) tomēr salīdzināsim kaut vai mūsu kaimiņus igauņus viņiem pastāv obligātais un kā teica vinu prezidents:' Mūsu valstī ir obligātais dienests, kas izmaksā 22% no IKP, bet mūsu kaimiņiem Latvijā ir PD kas izmaksā 70% no IKP' Tātad rezultāts ir skaidri redzams, ka mazai valstīj nevajag PD, bet obligāto kā rezultātā spēsim labāk sagatavot armiju un iegādāties attiecīgu modernu tehniku un ierocus, neviss kārtējos sūdus dabūt no zviedriem vai angļiem. LV tehnika ir vairak rūsas nekā metala un ieroci ir nolietoti lielakā daļa( nerunāsim jau par nevalitatīvu munīciju, kura ir sarusējusi). Nobeigumā lielako daļu jauno cilvēku nevarētu pat pieņemt armijā dēļ veselības vai psihes stāvokļa, kas mūsdienās ir ļoti zems. Varētu diskutēt par šo tēmu daudz un dikti, bet cik cilvēku tik viedokļu un tikai darbība ko mainīs, neviss nevēlēšanās nonākt ierindā vai ierakumā!

 5  2 atbildēt

Es gan biju tajoss, senajos  laikos....Nu ko - gadiņu gav bija 19. NedomĀju ka militārā sistēma var radikāli mainīties ...līgumniekiem. Nu  tur es biu!!!  Ne katru dienu jāiet karot....un vai vispār gadās Tevi baro, apģērbj, izguldina. Nodarbības, treniņi džekim nav par skādi.... svara bumbas, stienis, skriešana, cīņas paņēmieni, šaušana (svarā nokritāmies, pleci parādījās (meitenētenēm patika).

Ja mājās nekas negaida, ģimene nav nodibināta - tad , par ko jūs raudat un pārdzīvojat???/ Ne jau vīrišķību tur iegūsiet... Laiku pavadīsiet bezbēdīgi, Šnabi iedzersiet, meitenes pamīlēsiet, līferēt iemācīsieties...

Un kādi mēs karotāji? To lems augšas! Bumbu krievs uzmetīs un tīra vieta. Vai tu esi armijā, vai mājās zem segas...iznākums viens. Kāda ideoloģija, kāda pārliecība, kas ko maina!!!

Un bīvdienās mājās!!! Džeki - uz priekšu. Karu jūs tik un tā nevinnēsiet. Bezbēdīgi laiku pavadīsiet, un viss!. Jaunie čaļi, karogs rokās!!! Nu,, ja ģimene un pāri 25 - ,spriediet un domājat paši.

 3  0 atbildēt
Nu nez, man šis liekās pat ļoti ok. Mans puisis dien LV armijā un nevienu sliktu vārdu nav teicis. PSRS laiku iesaukumu cilvēki jau ir atvaļināti un tagad viss ir savādāk. Pati esmu zemessardzes vada komandiere, tā kā militārās lietas man nav svešas. Un to var pilnībā mierīgi apvienot ar pilna laika studijām
 4  1 atbildēt
Kara gadijumā daļa pat ieroci nejēgtu pielādēt, ātrāk tas jau būtu nošērots facebooka
 4  1 atbildēt

Es neatbalstu obligato dienestu. Uzskatu to par otras personas brivibas ierobezojumu. Neesmu bijis armija, bet tas neliedz man nodarboties ar sportu un but loti laba forma.  Esmu redzejis ka cilveki treninu laika vemj, smiekligi, bet ta daziem gadas.

 4  1 atbildēt
« 1  2  3  4  5 »