Izprotot visus šos murkšķu savienojumus, ir divi būtiski jautājumi. Pirmkārt, kā sociālās attiecības ietekmē indivīda izdzīvošanu un vairošanos – tas ir, kādas individuālās iezīmes tiek atlasītas? Otrkārt, kā sociālās grupas ietekmē indivīda izdzīvošanu un vairošanos – citiem vārdiem sakot, kādas grupas iezīmes tiek atlasītas?
Svarīgi, ka šie divi jautājumi netika skatīti atsevišķi. Galu galā murkšķus vienlaikus ietekmē gan viņu sociālās attiecības, gan sociālās grupas, kurās viņi ir atrodas.
Statistiskā pieeja, ko pētnieki sauc par kontekstuālo analīzi, parāda, cik liela nozīme ir sociālajām attiecībām un sociālajām grupām attiecībā pret otru.
Jauni pierādījumi maina debates
Var būt sarežģīti atšķirt, kā grupas līmeņa atlase atšķiras no tradicionālās individuālā līmeņa atlases. Tā ir kā sarežģītāka domāšanas versija par attiecībām, kas ietekmē indivīdu.
Tā vietā, lai jūs ietekmētu tikai jūsu pašu uzvedība, jūsu grupa — daudzu indivīdu produkts — ietekmē jūs. Jaunā analīze liecina, ka savvaļā patiešām ir daudzlīmeņu atlase sociālajai uzvedībai.
Tika atklāts, ka ne tikai sociālās attiecības un sociālās grupas ietekmē atsevišķu dzīvnieku izdzīvošanu un vairošanos, bet arī sociālajām grupām ir tikpat liela nozīme, ja ne vairāk.
Tika aprēķināts atlases gradients, kas parāda, cik spēcīga ir atlase attiecībā uz pazīmi, un tas ir 0,76 atsevišķām pazīmēm, bet grupas pazīmēm tas bija 1,03.