Vai esat kādreiz domājuši, ka agrāk bija labāk? It īpaši attiecībā uz mūsdienu modi, bet, palūkojoties pagātnē, kļūst skaidrs, ka tas tā nav. Krāsainas uzacis un 33 cm viduklis nav gluži tas, ko mēs gribetu mūsdienās, vai ne?
10 modes trendi, kas var likt pārdomāt to, kas notiek mūsdienās3
Izskatīties kā bērnam
14. gadsimta beigās, Bavārijas karalienes Izabo valdīšanas laikā, modes cienītāji centās līdzināties bērnu vaibstiem ar augstu pieri un graciozu gulbim līdzīgu kaklu. Sievietes ar entuziasmu sekoja šai tendencei, izmantojot ārkārtējus pasākumus, piemēram, matu līniju noskūšanu un uzacu izraušanu, lai panāktu tīru un nevainīgu līdzību ar bērniem.
Ādas mitrināšana
Senajā Romā dižciltīgas sievietes nežēloja izdevumus par nevainojamu sejas krāsu ķeroties pie diezgan netradicionāla ādas kopšanas līdzekļa - gladiatoru sviedriem. Šis ķermeņa sekrēts tika savākts, sajaukts ar olīveļļu un reklamēts kā brīnumains eliksīrs ādas tonusa uzlabošanai. Šķiet, ka romiešiem bija diezgan unikāla skaistuma interpretācija.
Kukurūzas iedvesmots skaistums
Maijiem bija raksturīgs skaistuma standarts: viņi deva priekšroku plakanām un iegarenām galvām, ko iedvesmojusi kukurūzas forma, ko viņi saistīja ar savām dievībām. Lai sasniegtu šo izskatu, vecāki saplacinātu savu mazuļu mīkstos galvaskausus, izmantojot koka dēļus. Lai gan šī prakse bija visizplatītākā augstdzimušo vidū, tā bija plaši izplatīta arī visā maiju sabiedrībā.
Savam laikam futūristiska skaistumkopšanas ķivere
1940. gados apsildāmās sejas maskas nebija tik izplatītas kā mūsdienās. Tomēr skaistumkopšanas eksperts Anna Drjū nāca klajā ar novatorisku risinājumu. Viņas ķivere elektriski uzsildīja galvas ādu, savukārt maska sasildīja seju, nodrošinot tam laikmetam unikālu un progresīvu skaistumkopšanas procedūru.
Skaista smaida noslēpums ir sveši zobi
Laikmetā, kad valdīja Džordžs I, cilvēki izmantoja sāpīgas metodes, lai iegūtu nevainojamu porcelāna zobu izskatu. Viņi izmantoja pulveri, kas bieži satur sērskābi, lai balinātu zobus, kas diemžēl izraisīja to bojāšanos. Bagātākie meklēja alternatīvas, piemēram, "implantus", kas izgatavoti no dzīviem donoru zobiem. Šie zobi tika ievietoti tukšās vietās un nostiprināti ar stiepli, piedāvājot dārgu, taču ļoti pieprasītu risinājumu.
Dekoltē rotāšana ar "tetovējumiem"
17. gadsimtā sieviešu kleitām bija pārdroši zemi kakla izgriezumi, kas varētu pat šokēt mūsdienu modes cienītājus. Tomēr šī laikmeta sievietes ne tikai pieņēma šos atklājošos stilus, bet arī uzlaboja savu pievilcību, krāsojot uz ādas zilas dzīslas, radot maiga, caurspīdīga skaistuma ilūziju.
Divas uzacis ir labi, bet viena ir pasakaini
Vēstures gaitā uzacīm ir bijusi smaga atbildība par modi, lai tās atbilstu pastāvīgi mainīgajiem skaistuma standartiem. Piemēram, Senā Grieķija popularizēja kopīgu uzaci, un tie, kuriem trūka dabā sastopamu uzacu, izmantoja kazas matu "parūkas", lai to radītu.
Arī spilgti izkrāsotas uzacis ir jaukas
No 2. līdz 3. gadsimtam Ķīnā krāsainas uzacis kļuva populāras pēc tam, kad imperators lika savām sievām valkāt zilas uzacis. Lai izpildītu šo lūgumu, sievietes noskuja savas dabiskās uzacis un rūpīgi uzzīmēja jaunas, izmantojot dārgu importa tinti. Tas ne tikai iepriecināja imperatoru, bet arī demonstrēja viņa bagātību citiem, jo tikai turīgie varēja atļauties ārzemju tinti.
Āda balta kā sniegs
18. gadsimtā Anglijā pieauga vēlme pēc ārkārtīgi bālas ādas. Lai to panāktu, sievietes ķērās pie netradicionālām metodēm, tostarp izmantoja eksotiskas sastāvdaļas, piemēram, kaltētus zirgu mēslus. Tomēr visbīstamākā prakse ietvēra svina bāzes balināšanas līdzekli sejai. Interesanti, ka visaugstākā svina koncentrācija bieži tika konstatēta sarkanajā krāsā, ko izmantoja, lai akcentētu lūpas un vaigus, lai iegūtu kontrastu.
60 cm viduklis? Pārāk liels
Korsetes, mūsdienu vidukļa trenažieru priekšteči, Eiropā debitēja 15. vai 16. gadsimtā un ieguva ievērojamu nozīmi Katrīnas de Mediči valdīšanas laikā. Šie savelkošie apģērbi spēja samazināt vidukļa līniju līdz 33 cm, lai gan uz iekšējo orgānu veselības rēķina, un iemiesoja tā laikmeta skaistuma ideālus.