Pat ja jūs to neapzināties, jūsu ķermenis izdala gāzes piržot līdz 25 reizēm dienā, tostarp 3-5 reizes miega laikā. Tomēr ir viens jautājums - kāpēc mums patiesībā patīk mūsu pirdiens, bet citu pirdieni nepatīk? Nu, šeit ir jums atbilde.
Kāpēc mums patīk savu pirdienu smarža, bet riebjas svešu?3
Piršana nav slikta
Varbūt jūs nejauši palaidāt gāzes automašīnā, kas bija pilna ar draugiem, un viņi ātri atvēra logus, kamēr jūs pie sevis nodomājāt: nemaz nav tik slikti! Tas mūs noved pie mūžīga jautājuma: kāpēc mums šķiet pretīgi, kad to dara citi, bet ne tad, kad mēs to daram un, iespējams, pat priecājamies par to?
Diemžēl nav veikti pētījumi, kas īpaši koncentrētos uz šo gastroenteroloģijas aspektu. Tomēr dažas teorijas var izskaidrot, kāpēc mums mūsu pašu pirdienu smarža var šķist pieļaujama vai pat pievilcīga.
Jo vairāk mēs kaut ko zinam, jo vairāk mums tas patīk
Viens ticams izskaidrojums ir tāds, ka mēs mēdzam pierast pie savas smaržas. Citiem vārdiem sakot, tā kā mēs regulāri izlaižam gāzes (vidēji apmēram puslitrs dienā), mēs esam pieraduši pie smakas, norāda doktore Loreta Breininga, smadzeņu ķīmijas un zīdītāju sociālās uzvedības eksperte.
"Dabā izdzīvošana ir atkarīga no jūsu spējas noteikt citu smakas, tāpēc jūs mēdzat ignorēt savu," viņa izteicās. Tomēr visas šīs spekulācijas kļūst nebūtiskas, ja jūs nevarat izturēt savu smaku. Tādā gadījumā, visticamāk, vainojams ēdiens, ko patērējat, un varētu būt laiks veikt dažas diētas korekcijas. Dietoloģe Treisija Lokvuda, R.D., skaidro, ka gāzes ir vienkārši baktēriju vai organisma metabolisma rezultāts, kas būtībā ir gremošanas blakusprodukts.
Atkarībā no jūsu zarnu mikrobiotas un resnās zarnas floras jūsu gāzes var būt asa vai bez smaržas.
Viens no pirmajiem soļiem, ko varat veikt, ir samazināt tādu pārtikas produktu patēriņu, kuros ir daudz sulfātu — savienojumu, kas labi neuzsūcas tievajās zarnās un kas parasti ir sastopams krustziežu dārzeņos, piemēram, kāpostos, brokoļos, Briseles kāpostos un riekstos. Lokvuds norāda, ka šo pārtikas produktu patērēšana mazākos daudzumos var samazināt smirdīgas gāzes veidošanās iespējamību.
Ko gan darīt, ja jums patiesībā tas patīk? Vismaz nepārbaudiet citu pacietību.