"Klīstošais holandietis" varētu būt slavenākais no visiem spoku kuģiem, bet jūras ir bīstamas. Tās ir paņēmušas daudz cilvēku dzīvības un diez vai tas tik drīz mainīsies. Spoku kuģus bez redzamiem bojājumiem taču arī bez apkalpes atrod arī mūsdienās. Viens no tādiem ir "Yong Yu Sing No. 18", ko 2021. gada 2 janvārī atrada pie Midvejas atola Klusajā okeānā.
«Yong Yu Sing No. 18» - īsts spoku kuģis, ko atrada 2021. gadā7
2021. gada 1. janvārī Taivānas tunzivju kuģa Yong Yu īpašnieks sazinājās ar Taivānas Nacionālo glābšanas pavēlniecības centru un ziņoja, ka ir zaudējis kontaktu ar kuģi. Pārraide no kuģa pēdējo reizi tika konstatēta ar satelītu 29. decembrī pulksten 15:00 pēc vietējā laika, kad tā atradās aptuveni 980 km uz ziemeļaustrumiem no Midvejas atola. "Pole Star" sniegtā izsekošanas informācija liecina, ka laikapstākļu sistēma ar ārkārtēju viļņu augstumu tuvojās tajā laikā šim apgabalam.
2. janvārī ASV. Krasta apsardzes liela attāluma SAR lidmašīna atrada pazudušo kuģi aptuveni 1100 km uz ziemeļaustrumiem no Midvejas. Attēlos bija redzami bojājumi un nekādas pazīmes par apkalpi, un tāpat bija pazudis viens no kuģa glābšanas plostiem.
Sarežģītie laikapstākļi traucēja citiem apgabalā esošajiem zvejas kuģu mēģinājumiem to sasniegt un uzkāpt uz kuģa. Taivānas kuģis "Lian Hong Nr. 67" beidzot sasniedza dreifējošo "Yong Yu Sing" 11. janvārī, un, lai gan jūra bija pārāk nemierīga, lai uzkāptu uz klāja, Lian Hong apkalpe piezvanīja un uzsita pa kuģa korpusu. Netika novērotas nekādas pazīmes, ka uz "Yong Yu Sing" ir apkalpe.
12. janvārī zvejas kuģis "Yi Rong Nr. 18" piebrauca pie "Yong Yu Sing" un izdevās pietauvoties. Viņu plāns bija izvilkt pamesto kuģi ārpus sarežģīto laikapstākļu zonas un veikt tā pārmeklēšanu jau trešdienas rītā.
Apkalpe, kā jau tika sagaidīts, uz kuģa neatradās. Lai arī vēlāk turpinājās glābšanas darbi, nekādas pazudušās apkalpes pazīmes netika atrastas. Kas ar viņiem notika, nav skaidrs.