9

 69  1

Katrs latvietis vismaz reizi mūžā ir ēdis auksto zupu, bet neviens īsti nezina, kā tā ir radusies. Vai kāds taisīja salātus ar visu, kas aug siltumnīcā, un netīšām tur ielija kefīrs? Vai arī sagrieza sev salātus, lēja glāzē kefīru, bet tas aizlija garām un trāpīja tieši bļodā?

Variantu ir pārāk daudz, tāpēc palīdzi izdomāt, kā tad radās šī zupa, kas īsti nav zupa, jo zupu vāra, bet to tāpat sauc par zupu, jo galvenās sastāvdaļas peldas kefīrā.

Starp citu, paldies Latvijas Reddit, ka šo jautājumu pacēla gaisā.

Arī meklējot informāciju internetā, nevar īsti atrast neko tādu, kas tieši norāda kur, kad un kāpēc ir radusies šī zupa. Piemēram, portālā la.lv 2016.gadā publicēts raksts, kurā minēts, ka šīs zupas recepte varētu būt radusies Polijā. Un tas arī viss.

Komentāri 9

0/2000
Kāds izmisis cilvēks mēģināja uztaisīt paēst no visa, kas viņam bija pieejams. Dārzeņi un kefīrs + veca tirgus desa.
 11  0 atbildēt
Laukos dzīvojošs cilvēks eksperimentālā kārtā salika visu kopā un sanāca kas labs. Pēcākos mēģinājumos pievienoja arī bietes un desu.
 3  0 atbildēt

Šķidrie biešu salāti...   

 3  0 atbildēt

ka šo jautājumu pacēla gaisā. == Rusicisms - "Podnjal vopros" .. 

Jautājums nevar pacelties, var rasties, tikt uzdots, bet ne pacelties gaisā... 

 2  0 atbildēt

Te drīzāk jautājums - jūs kartupeļus liekat zupā iekšā vai atsevišķi uz šķīvīša.. Es vienmēr esmu ēdis ka kartupeļi ir zupā, bet, piemēram, leiši NEKAD neliek kartupeļus zupā. Viņiem vinmēr būs vārīti kartupeļi klāt uz šķīvja.. un man tas liekas nepareizi.

 1  0 atbildēt
Kāds ēda salātus un uzdzēra kefīru, bet viņam uznāca slinkums cilāt krūzi un izdomāja visu samaisīt kopā. Īsāk sakot kārtējais sliņķu izgudrojums
 0  0 atbildēt

Kāda neveikla zemniece ar siļķei kažokā sagatavotu salātu bļodu gāja garām grāpim, kurā raudzējās kefīrs. Paklupa, bļoda pa gaisu, salāti kefīra grāpī. Bet nu neies tak visu kefīru ar salātiem tagad ārā liet, ēdīs kā ir, padomāja zemniece. labākai garšai vēl sameta tur sagrieztu desu un vārītas olas, un viss aizgāja vēdarā grabēdams. Labi, ka pirms tam siļķe salātos vēl nebija salikta.   

 0  0 atbildēt

  

 0  0 atbildēt