Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
24
1899

Sveiki spoki, spocenes un visi pārējie, kas lasa šo rakstu! Šodien kautkā pēkšņi uznāca iedvesma izveidot rakstu, kurā salīdzinu Krieviju, ES un Latviju pēc Latvijas prokrievisko komentētāju un viņu elku izteikumiem.

Nu tad ievērtējiet, kas sanācis!

Krievijas prezidents... Autors: Mūsdienu domātājs Īsi un konkrēti fakti, kāpēc Krievija mūs neieredz!
1.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins 29. martā izteicās, ka "Krievijā internetu lieto 60 miljoni iedzīvotāju, kas ir lielākais skaits Eiropas valstu vidū". 

Pats veicu salīdzinājumu proporcionāli iedzīvotāju skaitam procentos. Tātad šis Putina izteikums nozīmē, ka Krievijā internetu lieto 60 (miljoni interneta lietotāju) * 100 (visi iedzīvotāji procentos) /  146 (iedzīvotāji miljonos) = 41.1% Krievijas iedzīvotāju, jebšu mazāk kā puse. Kāda situācija ES? Pēc "internet world stats" datiem Eiropas Savienībā patstāvīgi internetu lieto 76.5% iedzīvotāju. Latvijā šis skaitlis ir nedaudz mazāks --> 75.2%. 

Secinājums: Krievijas iemesls mūs neieredzēt ir tas, ka par spīti tās propogandai, ka tā ir līdervalsts Eiropā interneta lietošanā, patiesībā tā no mums stipri atpaliek!

 

PS: Jāpiezīmē, ka pats Putins stipri maldījies savos izteikumos, jo minējis 2010. gada datus. Patreiz internetu Krievijā lieto 61.4% iedzīvotāju, kas, tiesa, ir aizvien mazāk kā vidēji ES un Latvijā.

Krievijas aizsardzības... Autors: Mūsdienu domātājs Īsi un konkrēti fakti, kāpēc Krievija mūs neieredz!
Autors: Foto: AFP
2.

Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu savulaik (2009.gada 22. februārī) ierosināja likumu, kas pasludinātu par nelikumīgu Krievijas uzvaras noliegšanu Otrajā pasaules karā. 

Pēc šī rodas pāris jautājumi. Kā gan Krievija, kas noliedz Baltijas valstu okupāciju, sakot, ka to izdarīja PSRS, var reizē neokupēt Latviju, bet uzvarēt pasaules karā, ja to arī paveica PSRS. Šī ir divdomība, ko tikai krieviem saprast. Pats pārbaudīšu vai tiešām tikai Krievija bija uzvarētāja. 

PSRS rindās karoja visas tās republikas, kuras tā bija iekļāvusi, līdz ar to tajā bija okupētās Baltijas valstis, Baltkrievija, Ukraina, Moldāvija, Gruzija, Azerbaidžāna, Armēnija, Uzbekistāna (Uzbekija), Kazahstāna (Kazahija), Kirgistāna (Kirgīzija), Tadžikistāna (Tadžikija), Turkmenistāna (Turkmēnija), kā arī Krievija. Tāpat pret nacistiem cīnījās Lielbritānija, Francija, Polija, ASV utt. 

Secinājums: Krievija savā propagandā tik ļoti mūs neieredz,  jo esam vieni no tiem, kas atņēmuši tai pašas izdomāto vienpusējo uzvaru pār nacistiem.

Krevijas patreizējais... Autors: Mūsdienu domātājs Īsi un konkrēti fakti, kāpēc Krievija mūs neieredz!
3.

Krevijas patreizējais premjerministrs un kādreizējais prezidents Dmitrijs Medvedevs kaut vai tajā pašā 2009. gadā kritizēja Baltijas valstis un Ukrainu par nacistu līdzskrējēju glorificēšanu.

Kā tad ir patiesībā? Kurš tos glorificē un kurš nosoda? 

Latvijā ar likumu ir noteikts, ka PSRS un nacistiskās Vācijas noziegumu attaisnošana ir kriminālsodāma. Tai pat laikā Krievijā tamlīdzīgs likums neeksistē. Kamēr šeit mēs ar likumu esam lieguši nacisma glorifikāciju, Krievijā 20. aprīlī norisinājās Ādolfa Hitlera dzimšanas dienas svinības [1] un tā 22. martā rīkoja visas eiropas neonacistu salidojumu [2]. 

Secinājums: Krievija mūs neieredz, jo par spīti tās propagandai, mūsu valstī un ES ir ievērojami mazāk novērojama nacisma glorificēšana kā pašā Krievijā.

Latvijas prokrieviski... Autors: Mūsdienu domātājs Īsi un konkrēti fakti, kāpēc Krievija mūs neieredz!
4.

Latvijas prokrieviski noskaņoto komentētāju vidū ir populārs uzskats, ka kopš Latvija atguva neatkarību, mūsu valsts labklājības ziņā ir krietni vien gājusi uz leju.

Tātad pārbaudīšu, vai tiešām tā ir. Vai līdzīgā starta pozīcijā esošā Krievija, sabrūkot PSRS, ir krietni no mums atrāvusies.

Pēc sociālās labklājības datiem [3] vidēji uz vienu valsts iedzīvotāju, Latvija ieņem 34. vietu pasaulē. Krievija daudz neatpaliek un šajā topā ieņem 38. vietu. No bijušajām PSRS republikām mums priekšā ir tikai Igaunija, kas ieņem 31. vietu.

Secinājums: Nav pamata uzskatīt, ka Latvijā kopš neatkarības atgūšanas labklājības līmenis gājis uz leju, ja tā ir šajā jautājumā priekšā gandrīz visām bijušās PSRS republikām un kopumā 183 pasaules valstīm!

Prokrieviskie komentētāji... Autors: Mūsdienu domātājs Īsi un konkrēti fakti, kāpēc Krievija mūs neieredz!
5.

Prokrieviskie komentētāji savos komentāros, paužot cik Latvijā viss slikti, piemin arī pensionārus, sakot, ka tiem Krievijā klājas krietni labāk kā pie mums Latvijā. 

Vai tā ir patiesība? Arī to tūlīt noskaidrosim!

Vidējā pensija Krievijā ir 11'600 rubļi [4], kas pēc patreizējā valūtas kursa ir 210 eiro. Latvijā pirmajā šī gada ceturksnī pensionāri saņēmuši vidēji 265. [5] eiro. Līdz ar to Latvijas pensionāri vidēji saņem par 55 eiro vairāk, jebšu par 100% - (210*100/265)% = 100% -  79.25% = 20.75% lielāku pensiju. Tāpat pārtikas preču lētums nav vairs arguments, jo Krievijā pārtikas preces dēļ Ukrainas krīzes ir ES cenu līmenī ja ne augstākas.

Secinājums: Nav pamata uzskatīt, ka Krievijas pensionāriem klājas labāk kā Latvijas, zinot to, ka mūsu pensionāri saņem lielākas pensijas.

Dažs labs Krievijas... Autors: Mūsdienu domātājs Īsi un konkrēti fakti, kāpēc Krievija mūs neieredz!
6.

Dažs labs Krievijas politikas aizstāvis min komentāros, ka tajā vismaz nav tāds korumpētības līmenis, kāds valda Latvijā.

Par nožēlu šiem komentētājiem starptautiskā statistiķu kompānija "Transparency International" ir ieguvusi citādu informāciju [6], kuru apkopojot sarindojusi 177 pasaules valstis pēc to korupcijas līmeņa.  Mazākā korupcija līdz ar to ir Dānijā, Jaunzēlandē un Somijā. Latvija šajā topā ierindota 43. vietā, bet Krievija zemajā 136. vietā.

Secinājums: Nav pamata teikt, ka Latvijā korumpētība ir lielāka kā Krievijā, ja Latvija korupcijas reitingā Krievijai priekšā par 93 vietām!

Lai parādītu savā propagandā... Autors: Mūsdienu domātājs Īsi un konkrēti fakti, kāpēc Krievija mūs neieredz!
7.

Lai parādītu savā propagandā Eiropu un Latviju sliktāku, prokrieviskie mūs sauc par morāli pagrimušiem. Eiropu savos izteikumos dēvē par gejropu utml.

Kas tad tuvāk morālam pagrimumam? Latvija vai Krievija?

Saskaņā ar 1917. gadā izstrādāto likumu, Krievijā ir likumīgs Incests (asinsgrēks) [7] , kas ļauj savstarpēji precēties radiniekiem. Likumu izstrādāja, lai aristokrāti varētu paturēt īpašumus dzimtas robežās. Latvijā asinsgrēks ir aizliegts ar likumu. 

Ja morālais pagrimums domāts alkahola lietošanas apjomos, tad arī tajā mēs esam Krievijai priekšā, jo tā ieņem pirmo vietu pasaulē alkahola patēŗiņā uz vienu iedzīvotāju.

Runājot par narkotikām, Krievijā lieto vidēji mazāk amfetamīnu un kokaīnu kā Latvijā. Bet mēs lietojam mazāk Opiju [8].

Bet, ja morālais pagrimums tieši domāts homoseksuāļu sakarā, tad nedrīkst aizmirst faktu, ka Krievija savulaik tik ļoti slavēja savu tīņu grupu "TATU", kas tēloja lezbietes. Mums nav bijusi tāda slavena grupa, kas to skaļi būtu paudusi (tiesa, mums to darīja ārlietu ministrs).

Secinājums: Nav pareizi teikt, ka eiropa ir morāli pagrimušāka kā Krievija, jo fakti par to neliecina. Katrai ES valstij ir sava nostādne ētikas jautājumos. Runājot par Latviju, tā nav atrisinājusi līdz galam narkotiku lietošanas problēmu jauniešu vidū. Bet kopumā Krievijai morāles reitingos esam priekšā.

Galu galā veidojot rakstu... Autors: Mūsdienu domātājs Īsi un konkrēti fakti, kāpēc Krievija mūs neieredz!
8.

Galu galā, veidojot rakstu, radies secinājums, ka Krievijas politiķi savus izteikumus par Latviju, Eiropu saka tikai nezinātājiem, tikai tiem, kas nevēlas un nemēģina noskaidrot reālo situāciju. Prokrievisko komentētāju sakarā varu teikt tikai to, ka viņi savu propagandu pārstātu bazarēt, ja nesagaidītu saviem meliem dzirdamas ausis. Bet to varam panākt tikai ar lielāku informētības līmeni.

Tāpēc tapis arī šis raksts, kurā ar pamatojumiem uz dažādām publiskām statistikām norādīju uz kremļa troļļu izteikumu aplamību! Ceru, ka Jums bija interesanti palasīt!!!

 

   Paldies ka izlasījāt šo rakstu!   

 

Izmantotie avoti:

[1] - http://apollo.tvnet.lv/zinas/maskava-notikusi-adolfa-hitlera-dzimsanas-dienas-ballite/689432

[2] - http://www.delfi.lv/news/world/other/krievija-notiks-visas-eiropas-neonacistu-salidojums-zino-novaja-gazeta.d?id=45720086

[3] - http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_Sen_social_welfare_function

[4] - Pensijas Krievijā

[5] - Pensijas Latvijā

[6] - http://www.transparency.org/cpi2014/results/

[7] - https://ru.wikipedia.org/wiki/incests

[8] - http://www.unodc.org/unodc/secured/wdr/WDR12_Prevalence_maps.pdf

24
1899
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [121]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
F A K S avatars
Medaļa SpēlmanisMedaļa SpēlmanisMedaļa Spēlmanis
  F A K S 27.04.15 07:14
131
3

Daudzi krievi pat nezin, kāpēc ienīst Latviju, bet viņi to dara.

Kekistānis avatars
Medaļa TestētājsMedaļa Admins iesakaMedaļa Palaidnis
  Kekistānis 27.04.15 06:34
75
5
Runājot par otro pasaules karu. Kaujās starp Vāciju un Krieviju reālais uzvarētājs bija Vācija, jo pēc statistikas vidēji sanāk ka kamēr PSRS karaspēks nogalināja vienu vācieti tikmēr vācieši jau paspēja nogalināt 10 krievus. PSRS vienkārši sūtīja lielākus cilvēku resursus, lai uzvarētu.
WhatDoesTheFoxSay avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Gada RAKSTS 2017Medaļa Dienas doma
  WhatDoesTheFoxSay 27.04.15 00:35
72
3

Tas, ka Krievijas kanālos izplata nepatiesības, nenozīmē, ka rietumi izplata tīru patiesību. Propaganda ir gan vienai gan otrai pusei, tikai vairākums to nav pamanījuši vai arī negrib pamanīt.

banis12 avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa SpoksMedaļa Jubilārs
  banis12 27.04.15 03:49
52
4

Vot sito rakstu bazisu acis visiem tiem krievu piekritejiem kas saka " kad bijam pie krieviem bij labak"

plus no manis

Mūsdienu domātājs avatars
Medaļa HītsMedaļa ĢenerālisMedaļa Gada raksts 2014
  Mūsdienu domātājs 27.04.15 00:52
37
3

atbildot uz KingOfMonkeys komentāru " Krievija ir īsta pasaules kultūras... " Šis mani ar nedaudz pārsteidza.

Bet tā jau tīri amizanti. Itkā amerikāņus tik ļoti neieredz, bet no viņiem visu pārņem, stulbo tverkingu ieskaitot.

wtfs avatars
Medaļa MaģistrantsMedaļa MaģistrsMedaļa Doktorants
  wtfs 27.04.15 22:13
34
1

Paldies, Andri, par rakstu!

Bet es izteikšos vēl konkrētāk - krievam vai nu laizi zābaku vai sper ar zābaku - citu variantu nav. par cik mēs tiecamies uz otro variantu,tad skaidrs, ka mēs viņiem nepatiksim. Un šo jautājumu var vispārināt - kuri tad vispār krieviem patīk? Āfrikāņi? Terorisiti? Un kuriem vispār krievi patīk? Nevienam normāli domājošam pasaulē krievi nepatīk.

Ar "krievi" šeit domāti visi tie, kas atbalsta Krievijas imperiālistisko politiku, neizglīoti salagi, vienvārdsakot, urļiki. Žēl, ka dēļ jēdziena "krievi" cieš liels skaits normālo krievu, kas ir ļoti draudzīgi, laipni, izglītoti un nepavisam ne uz agresiju orientēti.

Krieviem būtu jāsaprot, ka viņu lielākais ienaidnieks ir viņu pašu valsts vara, kurai viņi ir tikai lopu bars savu interešu nodrošināšanai. Kurā brīdī krievu varai ir interesējis savas tautas indivīdu liktenis un labsajūta? Da kāda uzvara Tēvijas karā? Es to par kara vešanas mākslu nenosauktu, tikpat miljonu lopu baru varēja triekt pret nacistiem. Žēl krievu puišu, kas tika izrauti no sādžām un masveidā triekti pret vācu ložmetējiem un kuru liktenis visiem bija dziļi pie kājas.

Vainīgie samaksās, ticiet man! Pati krievu tauta atmodīsies un pakārs puķinu aiz pautiem.

kapostgalvis avatars
Medaļa Twittera čomsMedaļa FrenkijsMedaļa Sertificēts spoks
  kapostgalvis 27.04.15 19:40
27
0

Man viens paziņa krievs ar no šitās sugas.Kad prasu vai patīk Latvijā,nepatīkot.Saku lai brauc uz Krieviju,šis dusmīgs paliek un bļauj ,ka te ir viņa mājas ut.t.ka es neko  nerubījot.Bet tajā pašā laikā pats nenormāli grib strādāt un dzīvot kautkur,Vācijā,Norvēģijā Holandē un vēl nezin kur jo tur normālas algas maksā un labs dzīves līmenis,esot pat gatavs ar ģimeni pārvākties,tikai viņam nav pilsonības Latvija nedodot Šitos krievu kadrus saprast tolkam nevar,bļauj ka te ir Gejropa,bet mājās nu neparko negrib braukt.Ko ar tādiem nabadziņiem darīt,ej nu sazin..

Jāņa oga avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Man patīk Spoku Facebook
  Jāņa oga 27.04.15 20:06
23
1
atbildot uz Kras komentāru " Да никто про вас в России не говорит, вы не ин... "Ja tu vēlreiz nosauksi Latviju par PSRS republikas valsti, zobus izdauzīšu... Vai tad te nav likuma, kas aizliedz komentēt/veidot rakstus kirilicā?
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 27.04.15 13:25
23
1

krievu 'diršanu acīs skatoties' pārspēj tikai ZKoreja

Anonīms
annamarija 27.04.15 08:23
22
1

Labi gan, ka pa retam parādās tādi analītiski raksti. Paldies!

Carloz avatars
Medaļa BakalaursMedaļa MaģistrantsMedaļa Dienas doma
  Carloz 27.04.15 07:26
17
0

atbildot uz F A K S komentāru " Daudzi krievi pat nezin, kāpēc ien... " tā nu gluži nav, ka nezin, vienkārši viņiem ir sabarota maldīga informācija par to, kas notiek ārpus Krievijas. Pazīstams stāstīja, kā uzņēmis Rīgā attālus radus no Krievijas - šiem nenormāls kultūršoks bijis, jo uz ielas krievus nesit, nekar un nededzina, pie tam praktiski jebkur ar viņiem brīvi runā krievu valodā. Tā saucamais informācijas karš nav izveidots tikai priekš Ukrainas. Ukrainas scenārijs viņu vnk padarīja plašāku, bet pašā Krievijā tā zombēšana notiek visu laiku. Jau PSRS laikā zombēja, bet tehnoloģiju trūkuma dēļ netika klāt tādām masām kā tagad.

Mao Meow avatars
Medaļa Vilkaču klansMedaļa ĢenerālisMedaļa Vilkaču klans
  Mao Meow 27.04.15 00:50
15
0

Krievija ir īsta pasaules kultūras „naba” nu paskatāties kas par mākslu un degsmi šajā bērnu izpildītajā dejā. Vai ko tādu Eiropā esiet redzējuši ? 

F A K S avatars
Medaļa SpēlmanisMedaļa SpēlmanisMedaļa Spēlmanis
  F A K S 27.04.15 20:35
15
1

atbildot uz Kras  komentāru " Знаем конечно. За русофобию и за марши ссовц... " Domā, ka ja krievija ir tik liela valsts vari visur runāt un rakstīt krieviski?Spoki ir Latviešu portāls, tāpēc raksti arī Latviešu valodā.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 28.04.15 00:01
14
0

Noteikti tūlīt saņemšu kaudzi mīnusu, taču, ja godīgi, es neapgalvotu, ka Krievija un krievi mūs ienīst. Un te es nerunāju par politiku un politiķiem vai arī visiem tiem Latvijā dzīvojošajiem krieviem ar kuriem nereti sanāk domstarpības valodas un kultūras jautājumus. Valsts - tie ir iedzīvotāji. Un Krievija nesastāv tikai no politiķiem un Putina atbalstītājiem. Esmu bieži viesojusies Maskavā, jo Krievijā dzīvo pazīstami cilvēki. Ne reizi, nevienu pašu reizi neesmu ne no viņiem, ne apkārtējiem dzirdējusi par kaut kādu naidu vai, vēl trakāk, karu ar kuru mūs mēģina iebiedēt paši latviešu politiķi katru dienu stāstīdami kā rīkoties kara gadījumā vai arī dzeltenā prese, kura nepārtraukti publicē bildes, ja pēkšņi mūsu valsts zonās pamana krievu lidmašīnas vai zemūdenes. Tāpat arī Latvijā neesmu saskārusies ar kārtīgu, valstij lojālu krievu naidu vai kaut kādu vēlmi par kaut ko ienīst Latviju un tās tautiešus. Mazāk vajag kontaktēties ar tiem lielajiem bubuļiem, kuri nevienam nepatīk, bet vairāk iepazīt normālus, labus cilvēkus, kuri spēj sagraut to stulbo uzskatu, ka visi krievi ir cūkas.

Paldies par uzmanību, tagad gaidu savus mīnusus.

Mūsdienu domātājs avatars
Medaļa HītsMedaļa ĢenerālisMedaļa Gada raksts 2014
  Mūsdienu domātājs 27.04.15 09:16
12
0

atbildot uz Miermīlis  komentāru " Ja grupu politiķu neieredz,tas nen... "

To tad pasaki tiem komentētājiem Delfos un TVnet, kad diendienā iemet neskaitāmus prokrieviskus komentārus, kuros slavina 9 maiju, Krievijas agresiju un tai pat laikā maksimāli noliek Latviju, rakstā jau minētajos veidos. Šos visus komentārus vai nu uzrakstot vājā latviešu valodā vai tikai krieviski.

Filtretajs avatars
Medaļa SpoksMedaļa SākumskolnieksMedaļa Teamwork
  Filtretajs 27.04.15 13:40
9
0

atbildot uz Ar4a D komentāru " Runājot par otro pasaules karu. Kauj... " Precīzi. Spilgts piemērs ir Kurskas tanku kauja. Viens vācu tanks noblieza tik daudz krievu tankus, ka bija jāatgriežas atpakaļ pēc munīcijas, pateicoties labi apmācītajai apkalpei, turklāt vāciešiem bija rācijas un varēja sazināties ar savējiem, kas ir milzīgs pluss kaujas laukā, kurā ir dūmi un redzamība ir ļoti vāja. Bet padomju tankiem bija tāda īpašība, ka vienu noblieza un no krūmiem izlīda 10 vietā un tas spēlēja lielu lomu. Kāpēc padomju tanki jau bija tur un gaidīja uzbrukumu? Pie vainas ir tas, ka spiegs jau bija noziņojis par Hitlera plānoto uzbrukumu un tas tika atlikts pārāk ilgi. Principā šeit arī tika izlemts kara liktenis, jo jau pirms tam Staļingradā vācieši tika apturēti, ši bija pēdējā reālā iespēja ko mainīt.

Mao Meow avatars
Medaļa Vilkaču klansMedaļa ĢenerālisMedaļa Vilkaču klans
  Mao Meow 27.04.15 01:10
7
0

atbildot uz Mūsdienu domātājs komentāru " Njā, tas interesanti. No kā nez viņi dzīvos. ... "

Tie, kuri te dzīvo gan jau prasīs palīdzību Latvijai!

Mao Meow avatars
Medaļa Vilkaču klansMedaļa ĢenerālisMedaļa Vilkaču klans
  Mao Meow 27.04.15 01:30
7
0

atbildot uz Mūsdienu domātājs komentāru " Bet tad Krievija nonāks pretrunās propagandai... "

Nenonāks, Krievu propagandas mašīna izliksies, ka neko neredz un turpinās turēties pie savas ierastās retorikas ! 

Mao Meow avatars
Medaļa Vilkaču klansMedaļa ĢenerālisMedaļa Vilkaču klans
  Mao Meow 27.04.15 01:03
7
0

atbildot uz Mūsdienu domātājs komentāru " Šis mani ar nedaudz pārsteidza. Bet tā jau ... "

Nu, bet Krieviem ko pārņemt(nošpikot) ļoti patīk!

 

Un runājot 5.punktu, lūk, kā krievi plāno atbalstīt vietējos Krievu pensionārus! 

badroot avatars
Medaļa JubilārsMedaļa Dienas joksMedaļa Rūdis
  badroot 28.04.15 21:08
5
0

atbildot uz banis12 komentāru " Vot sito rakstu bazisu acis visiem... " Krievu laikā labāk bija tikai sliņķiem, spekulantiem un pļēguriem. Varēja laist muļķi un saņemt naudu, bet kad saņēmi tad bez blata neko dabūt nevarēji.

« 1  2  3  4  5 »