Tā var notikt. Viens nejaušs atradums, un tu kļūsti stāvus bagāts. Tas nenotiks ar kuru katru, bet tas tāpat ir iespējams. Atliek tikai meklēt!
Deviņi nejauši atradumi, kas padarīja cilvēkus stāvus bagātus2
Hoksnes uzkrājums
1992. gadā Eriks Laves meklēja pazudušu āmuru ar metāla detektoru. Tā vietā viņš atrada romiešu monētas, dārglietas un citus priekšmetus. Lai arī atradums nonāca muzejā, viņam kā godīgam atradējam pienācās 1,75 miljoni mārciņu, ko viņš sadalīja ar fermeri, uz kura zemes tas tika atrasts.
Stafordšīras uzkrājums
Anglijā var atrast ne tikai to. Stafordšīrā kāds vīrietis ar metāla detektoru meklēja pazudušu atslēgu, bet atrada šo. Par seno anglosakšu militārajiem rotājumiem atradējs dabūja 3,3 miljonus, bet Freds Džonsons, uz kura zemes to atrada, un Terijs Herberts, kas to atrada, nemācēja īsti sadalīt atlīdzību.
Tas ir zelts!
Laikam, dzīvojot Austrālijā, metāla detektors ir obligāta lieta, jo ar to var atrast pat zeltu! Šis te 5,5 kg tīrradnis tika atrasts 2013. gadā. Vērtība? Ap 315 000 $!
Nacionālie dārgumi
Kas var būt labāks par slepenu dārgumu karti uz Neatkarības deklarācijas aizmugures? Kā būtu ar pašu Neatkarības deklarāciju? Kāds vīrs Filadelfijas krāmu tirgū 1989. gadā nopirka ieramētu bildi par 4$. Viņš gribēja tikai to rāmīti. Vēlāk izrādījās, ka ierāmēta ir Neatkarības deklerācijas kopija, viena no 25 kopijām, kas ir saglabājusies līdz mūsdienām. Vēlāk pārdota izsolē par 2,4 miljoniem dolāru. Ejam uz krāmu tirgu?
Monētās, paslēptas mājas sienā
Nopērkot vecu māju, ģimene vēl nezināja, kas viņus sagaida. Par māju tika baumots, ka tur ir apslēpti dārgumi, bet neviens tam īpaši neticēja. Kad kāds no ģimenes paprasīja pārbaudīt māju, tajā uzgāja ļoti daudz monētu, datētas no 1793. gada līdz 1964. gadam, ar kopējo vērtību līdz par 200 000 $!
Nacionālie dārgumi 2.0
Tā vietā, lai vienkārši salabotu caurumu sienā, amerikānis nopirka mēbeles un gleznu. Daudzus gadus vēlāk, spēlējot galda spēli, viņš pamanīja, ka glezna uz sienas ir līdzīga spēļu kārtīs redzamajai. Glezna izrādījās nezināms slavena amerikāņu gleznotāja darbs no 19. gs. sākuma. 1999. gadā izsolē to par 1,25 miljoniem dolāru nopirka Hjūstonas mākslas muzejs.
Maziņa krievu kareivja figūra
Georga Deivisa pēcnācēji, tīrot viņa māju, atrada šo. Figūriņa bija stāvējusi bēniņos kopš 1934. gada. Izrādās, ka tā ir viena no 50 figūriņām, ko cars Nikolajs II 1912. gadā pasūtīja no Karla Faberžē savai sievai. Figūriņu 15 minūšu laikā pārdeva izsolē par nieka 5,2 miljoniem dolāru!
Nauda lādē
Vecas mājas. Tās glabā noslēpumus. Arī naudu, kas paslēpta zem sijām parastā kārbiņā. Remontējot māju, tās īpašnieks atrada kārbiņu, kurā bija skaisti sapakotas banknotes, izlaistas no 1928-1934. gadam. Lai arī tās vairs nav apgrozībā, tās izdevās samainīt uz reālu summu. Iegūtos 45 000 $ īpašnieki izmantoja, lai apmaksātu kredītu par māju.
Tas ir karaliskais!
Taču Austrālija piedāvā dažādus dārgumus arī bez metāla detektora. Šis skaistais opāls bija pēdējais atradums opālu meklētājas karjerā. Pēdējo reizi šo opalu redzēja izsolē ar sākumcenu 3 miljoni dolāru.