Parastie darbinieki ātrās ēdināšānas restorānos parasti saņem minimālo algu. MCDonald's vispār ir pārgājis uz automatizētiem kioskiem atsakoties no kasieriem, bet Freshii no Kanādās, šķiet, ir atradis nākamo veidu, kā samazināt izdevumus ekonomējot uz darbinieku algām.
Ātrās ēdināšanas restorāns tiek kritizēts par "virtuālo kasieru" izmantošanu1
Ja mēs esam pieraduši pie tā, ka IT sektora darbinieki tiek nolīgti no Indijā vai citā valstī, kur zemākas algas, tad Freshii to ir izdarījis ar kasieriem.
Klientiem dodoties uz kasi viņus sagaida "virtuālais kasieris". Kā apgalvo pats uzņēmums tad šis jaunievedums ir vērsts uz to, lai nodrošinātu "klientiem klātienes pieredzi, kas arī mobilizē globālo un enerģisko darbaspēku".
Mākslīgais intelekts vēl nav tik tālu attīstīts, lai varētu aizstāt cilvēkus, tāpēc tur ir īsts cilvēks, kas gan ir nolīgts darbam Nikaragvā, Centrālamerikā, no kurienes tad viņš var attālināti veikt savu kasiera darbu.
Neskatoties uz saņemto kritiku, tas nav nekas nelegāls. Nekas neliedz nolīgt darbinieku Nikaragvā un maksāt viņam Nikaragvas minimālo algu, kas ir ap 3,75 $ stundā. Ontario provincē minimālā alga ir ap 15 $ stundā.
Kanādas Darba kongress ir paudis bažas par jauno praksi. "Jūs pieņemat situāciju, kad jūs ekspluatējat strādniekus citā valstī, kur ir zemāki darba standarti un kuriem ir daudz mazāka minimālā alga," sacīja prezidente Bea Bruške. "Tas nav pieņemams un tam nevajadzētu būt pieņemamam."
Arī Ontario darba ministrs to ir nodēvējis par "briesmīgu" piebilstot, ka "tas virzās pilnīgi nepareizā virzienā".
Tikmēr Freshii "virtuālie kasieri" turpina strādāt un kompānija ir izteikusies, ka daudzi uzņēmumi kā Amazon automatizē pārdošanas procesu atsakoties no cilvēkiem pilnībā.