Šoreiz par atšķirībām starp vīriešiem un sievietēm. Par tām esat zinājuši visu savu dzīvi, taču tas nav tik vienkārši. Es ceru, ka var izcelt dažus faktus, par kuriem jūs nekad iepriekš neesat dzirdējuši, kāpēc ir tieši tā un nav savādāk.
9 sieviešu un vīriešu ķermeņa atšķirības, kurām ir negaidīts izskaidrojums23
Pirkstu garums
Veiksim īsu eksperimentu. Novietojiet roku uz līdzenas virsmas un salīdziniet rādītājpirksta un zeltneša garumu. Kopumā sievietēm rādītājpirksts ir garāks. Vīriešiem savukārt garāks ir zeltnesis. Kā to var izskaidrot?
Pēc zinātnieku domām, šo pirkstu garums ir atkarīgs no vīriešu un sieviešu hormonu līmeņa, kas ietekmē augli dzemdē. Tātad iemesls, kāpēc vīriešiem zeltnesis ir garāks par rādītājpirkstu, ir testosterons.
Papēžu āda
Zinātnieki ir noskaidrojuši, ka sieviešu āda ir mitrāka dekoltē zonā un uz rokām. Tikai āda uz papēžiem ir sausāka nekā vīriešiem. Tātad ādos pašos apstākļos vīriešu papēži būs gludāki.
Vīriešu krūtis
Jūs varētu domāt: "Kāpēc vīrietim būtu vajadzīgas krūtis?" Tas varētu izklausīties dīvaini, bet katrs cilvēks sākotnēji bija sieviete. Kad embrijs sāk attīstīties dzemdē, vīrieša Y hromosoma nesāk uzreiz darboties.
Pirmo 5-6 nedēļu laikā attīstība notiek tikai X hromosomas ietekmē, tāpēc krūtīm ir pietiekami daudz laika, lai tās izveidotos. Ja embrijs ir vīrietis, Y hromosoma pēc šī laika perioda “ieslēgsies” un izveidosies zēns.
Vīrieši pat var ražot pienu. Zīdīšana tiek aktivizēta īpašos apstākļos, piemēram, tā var parādīties ārstēšanas laikā ar hormonu prolaktīnu.
Redze
Sievietes labāk redz krāsas, bet vīrieši labi izseko kustīgiem objektiem. Tas, iespējams, ir saistīts ar mūsu mednieku un vācēju pagātni, kad vīrieši bija mednieki un sievietes vācējas.
Piemēram, apelsīns vīrietim var šķist sarkanāks nekā sievietei. Sievietēm zāle gandrīz vienmēr ir zaļāka, jo zaļie priekšmeti vīriešiem šķiet dzeltenāki.
Muskuļu "uzaudzēšana"
Daudzās sievietēs regulāri iet uz sporta zāli, lai būtu formā, savukārt vīriešiem, škiet, pietiek vien pāris reizes pacelt stieni, lai iegūtu "sešpaku". Tātad, kāda ir “sastāvdaļa”, kas ir atbildīga par muskuļu attīstību? Ja jūs minējāt testosteronu, jums ir taisnība. Sievietēm tas arī ir, bet daudz mazākos daudzumos. Tāpēc vīriešiem ir vieglāk un ātrāk iegūt muskuļu masu.
Plikpaurība
Apmēram pusei vīriešu (un arī ceturtdaļai sieviešu) ir raksturīga plikpaurība pēc 50 gadu vecuma. Iemesls tam ir plaši izplatīta iedzimta slimība, androģenētiska alopēcija, ko sauc arī par "vīriešu tipa plikpaurību". Šī stāvokļa dēļ matu folikulas samazinās, un mati kļūst plānāki un īsāki, un galu galā izzūd.
Folikulu samazināšanos var izraisīt jutība pret dihidrotestosteronu, kas ir testosterona blakusprodukts. Tas nozīmē, ka, jo vairāk muskuļu augšanas hormona ir vīrietim, jo lielāka iespēja, ka viņš paliks bez matiem.
Ādama ābols
Gan vīriešiem, gan sievietēm ir Ādama ābols, taču tas ir pamanāmāks vīriešiem. Kāpēc? Ādama ābols ir skrimslis, kas aizsargā mūsu balss saites. Tas veidojas pubertātes laikā. Tā kā pieaugušiem vīriešiem ir lielākas balss saites, viņu Ādama ābols ir arī pamanāmāks.
Starp citu, jo lielāks ir Ādama ābols, jo dziļāka ir balss. Pastāv teorija, ka mūsu senčiem bija nepieciešama zema balss, lai atbaidītu plēsējus.
Smadzeņu izmērs
Vīriešu smadzenes ir lielākas par sieviešu smadzenēm, taču tas nenozīmē, ka tāpēc vīrieši ir intelektuāli pārāki par sievietēm. Tāpat dažas smadzeņu daļas abiem dzimumiem ir dažāda izmēra un darbojas atšķirīgi. Piemēram, hipokamps, kas ir iesaistīts mācīšanās procesā un atmiņu veidošanā, sievietēm ir lielāks. Savukārt amigdala, kas saistīta ar emociju pārdzīvošanu un to atcerēšanos, vīriešiem ir lielāka.
Zinātnieki veica eksperimentu: pētāmajiem rādīja video, lai viņi varētu atcerēties kādu personīgo pieredzi. Izrādījās, ka vīriešiem aktivitāte tika novērota tikai labajā amigdalā, bet sievietēm - tikai kreisajā.
Bārda
No pirmā acu uzmetiena varētu šķist, ka bārda nesniedz priekšrocības. Tātad, kāpēc tā aug? Pastāv teorija, ka, pateicoties bārdai, žokļa līnija izskatās masīvāka, tāpēc tās valkātājs izskatās spēcīgāks un vīrišķīgāks. Iespējams, mūsu sieviešu senči mēdza par saviem partneriem izvēlēties vīriešus ar biezu bārdu, jo domāja, ka kopā ar viņiem radīs veselīgus pēcnācējus.