Iespējams, ka bērnība bija labākais laiks tavā dzīvē, bet, kad mēs nonākam līdz savu bērnu audzināšanai, tas nav nemaz tik vienkārši. Kaut vai tāpēc, ka bērniem pieaugot viņi neizbēgami nodarīs sev pāri. Kā mēs rīkosimies šajā situācijā? Vai centīsimies pasargāt bērnu no nelaimēm, vai arī iemācīsim bērnam, kā rīkoties, ja ir noticis kaut kas slikts?
8 lietas, kas var nodrošināt bērna drošību4
Nofotografē bērnu pirms došanās uz sabiedrisku vietu
Doties uz atrakciju parku vai kādu citu saviedrisku vietu daudziem vecākiem ir īstākais murgs, jo viņu bērni var viegli pazust šādās vietās. Lai gan neviens negaida, ka tā notiks, labāk būt gatavam tam. Pirms došanās savu bērnu var nofotografēt. Gadījumā, ja viņi pazustu, jums būs precīzs priekšstats par to, kā jūsu bērns izskatījās un kā viņš bija ģērbies tajā dienā. Parādot attēlu varas iestādēm, meklējumi kļūs daudz vienkāršāki un efektīvāki.
Dodiet nelielu daudzumu riekstu, ja jūsu bērns tos ēd pirmo reizi
Riekstu alerģijas pēdējos gados ir kļuvušas biežākas, un no tām cieš daudzi bērni. Tāpēc, dodot bērnam zemesriekstus vai jebkuru citus riekstus pirmo reizi, izvēlieties nelielu daudzumu. Novērojiet bērna reakciju pēc viena rieksta apēšanas. Ja alerģijas simptomi neparādās, devu var pakāpeniski palielināt. Apēst tikai vienu kumosu, ēdot kaut ko pirmo reizi, var būt dzīvību glābjoša rīcība ikvienam, kurš nezina, ka viņam ir pārtikas alerģija.
Izsakiet komplimentu par bērna ķiveri, lai mudinātu viņu nēsāt to turpmāk
Bērniem patīk izrādīt savu drosmi, un viņi var būt ļoti nežēlīgi pret saviem vienaudžiem, kuriem nav raksturīga dumpīga uzvedība. Bērns bieži var piedzīvot ķircināšanu par ķiveres nēsāšanu, braucot ar velosipēdu vai veicot kādu citu riskantu fizisku darbību. Lai paaugstinātu bērna pārliecību, vienmēr dariet viņam zināmu, cik forša, jūsuprāt, ir viņa ķivere, kad redzat, ka viņš to valkā. Pieaugušā kompliments mudinās viņus arī turpmāk ievērot pamata piesardzības pasākumus.
Nodrošiniet skapju durvis pret bērniem ar matu gumiju
Doties ciemos ar mazu bērnu var būt diezgan saspringts pasākums, jo viņiem, iespējams, nav ierīču, kas bērniem padara dzīvesvietu drošu. Tā vietā, lai uztrauktos un gaidītu brīdi, kad jūsu bērns mēģinās atvērt atvilktni vai skapi, varat to nostiprināt, izmantojot tikai matu gumiju. Vienkārši aptiniet to ap rokturi, cik vien cieši iespējams. Tas neļaus jūsu bērnam atvērt visu pēc kārtas.
Radi iespaidu, ka situāciju kontrolē bērns
Nevienam nepatīk justies kontrolētam, īpaši jauniem nemierniekiem, kuri cenšas izpētīt ārpasauli. Ja pavēlēsit bērnam palikt tur, kur jūs to redzat, viņš jutīsies ierobežots un, iespējams, rīkosies pretēji. Tā vietā ir daudz efektīvāk viņiem pateikt: "Palieciet tur, kur tu vari mani redzēt." Tādā veidā viņi neuztvers uzturēšanos jūsu redzeslokā kā pasūtījumu, bet drīzāk kā izvēli. Tas viņiem liks justies tiem, kas kontrolē situāciju.
Iemāci bērnam, kā rīkoties ārkārtas situācijā, nevis stāsti tikai par izvairīšanos no tās
Runāšana par ugunsdrošību noteikti var samazināt iespēju, ka jūsu bērns izraisīs ugunsgrēku. Tomēr, ja bērns nokļūst ugunsgrēkā, teorija par ugunsgrēka novēršanu neko daudz nepalīdzēs. Tā vietā, lai runātu tikai par piesardzības pasākumiem, iepazīstiniet bērnu arī ar drošības pasākumiem, kas var palīdzēt viņam izkļūt no ugunsgrēka. Mēģiniet kopā ar savu bērnu iziet cauri dažādiem scenārijiem, lai jūs varētu būt pārliecināti, ka viņš zina, kā rīkoties ārkārtas situācijā.
Veiciet vienkāršu pārbaudi!
Lai pārliecinātos, ka bērna automašīnas sēdekļa jostas siksnas ir pietiekami ciešas, saspiediet siksnu. Kad esat noregulējis siksnu, mēģiniet saspiest siksnu pie bērna pleca. Ja materiālu var satvert, tas nozīmē, ka siksna ir pārāk vaļīga un tā ir jāpievelk. Lai bērns būtu drošs, pirkstiem ir jānoslīd no siksnas.
Pastāstiet savam bērnam, lai viņš prasa palīdzību cilvēkam ar ratiņiem, ja viņš apmaldās
Vecāki parasti māca bērniem pieiet pie darbinieka, ja viņi apmaldās. Tomēr bēnam var būt grūti noteikt, kas ir darbinieks. Tā vietā iemāciet viņiem uzrunāt kādu ar ratiņiem. Ne tikai tāpēc, ka ratiņi ir viegli pamanāmi, bet arī cilvēki ar maziem bērniem parasti ir uzticamāki un iejūtīgāki pret citiem bērniem.