Izpētot visu, sākot no miega paradumiem līdz unikālajām vingrošanas rutīnām, japāņi ir izkopuši ieradumus, kas viņus atšķir no pārējās pasaules. Kāpēc Japāna ir tik atšķirīga? Kāda ir Japānas atšķirīgo prakšu intriģējošā izcelsme?
Dažas lietas, ko mēs varētu mācīties no japāņiem6
Viņi guļ atsevišķi
Japāņu pāri bieži izvēlas gulēt atsevišķi, ņemot vērā atšķirīgos darba grafikus. Pamodinot partneri, kuram nepieciešama atpūta, jo viņš vēlu atgriežas no darba vai viņam ir agri jāiet uz darbu, var tikt traucēta viņa miega kvalitāte. Tādējādi gulēšana atsevišķās telpās nodrošina netraucētu un veselīgāku miegu katram partnerim.
Japānas kultūrā ir ierasts, ka mātes guļ kopā ar bērniem, un šī prakse tiek uzskatīta par ļoti svarīgu. Līdz ar to tēviem ir jāizvēlas, vai dalīties vienā gultā vai atkāpties citā istabā. Zinātniskie pētījumi apstiprina kopgulēšanas priekšrocības, palīdzot gan vecākiem, gan bērniem iegūt dziļāku atpūtu. Šī prakse palīdz regulēt bērna temperatūru un sirdsdarbības ātrumu, kas ir ļoti svarīgi zīdaiņa vecumā, un samazina pēkšņas zīdaiņu nāves sindroma risku. Turklāt tas veicina bērna pašcieņu, paātrina neatkarību un uzlabo akadēmisko sniegumus.
Viņi dod priekšroku pastaigām, nevis vingrinājumiem
Japāņi ir slaveni ar savu mūža apņemšanos būt aktīviem, un pastaigas ir iecienīta izklaide. Šī aktivitāte ļauj viņiem iesaistīties sarunā, vienlaikus vingrojot, piedāvājot gan fiziskus, gan sociālus labumus. Kā izteicās kāds entuziasts: "Tu staigā, runā, vingro, un tas palīdz veidot kopības sajūtu."
Viņi guļ uz grīdas
Gulēšana uz zemes sniedz ievērojamas veselības priekšrocības. Atpūta uz stingras, līdzenas virsmas labvēlīgi ietekmē muguru, potenciāli mazinot ilgstošas sāpes. Neskatoties uz mīkstās gultas sākotnējo komfortu, laika gaitā tā var noslīdēt, izraisot mugurkaula izliekumu un sekojošu diskomfortu mugurā. Medicīnas speciālisti pat iesaka novietot saplāksni zem mīksta matrača, lai novērstu šo problēmu. Izvēle gulēt uz grīdas palīdz saglabāt mugurkaula līdzenumu un neļauj ķermenim sagriezties nedabiskā stāvoklī.
Gulēšana uz grīdas veicina labāku asinsriti, vienmērīgi sadalot svaru un samazinot spiedienu uz dažādām ķermeņa daļām. Šī dabiskā gulēšanas pozīcija palīdz novērst nejutīgumu un tirpšanu, kas saistīta ar sliktu asinsriti. Un otrādi, gulēšana uz sāniem var kavēt asinsriti, izraisot potenciālus veselības traucējumus, piemēram, asins recekļu veidošanos un varikozas vēnas.
Viņi nedzer ūdeni ar kopā maltītēm
Rietumu restorānos ir ierasts, ka viesmīļi nodrošina klientus ar lielām ūdens glāzēm, kas rotātas ar ledu un citrona šķēlītēm. Tomēr Japānas iestādes saviem klientiem parasti piedāvā mazāk ūdens. Tas sakņojas pārliecībā, ka pārmērīgs ūdens patēriņš var kavēt dienas maltītes gremošanu.
Dzeramais ūdens maltītes laikā atšķaida siekalas, ietekmējot kuņģa sulas izdalīšanos, kas ir būtiska gremošanai. Līdz ar to kuņģis saņem vājākus signālus, lai sadalītu pārtiku, kas var izraisīt vēdera uzpūšanos.
Turklāt ūdens patēriņš ēdienreižu laikā palielina kuņģa tilpumu un spiedienu, kas līdzinās lielai maltītei, saasinot noteiktus veselības stāvokļus un paaugstinot skābes refluksa risku. Samazināta gremošanas enzīmu sekrēcija ūdens uzņemšanas dēļ var izraisīt virkni blakusparādību.
Viņi neatstāj dzeramnaudu
Ceļotājiem, kas dodas uz Japānu, jāņem vērā: nav nepieciešams ņemt līdzi papildu jenas dzeramnaudai. Japāņu kultūrā apkalpošana ir dziļi iesakņojusies darbā, un dzeramnauda nav ierasts pateicības veids. Faktiski to var uztvert kā necieņu, kas liek domāt, ka pakalpojumu sniedzējs meklē papildu naudu, nevis ar lepnumu pilda savus pienākumus.