Iepirkšanās tā ir māksla, kas tiek izkopta ar pētījumiem, statistiku un mūsu paradumu izzināšanu. Varbūt pat visa pamatā ir vien mūsu paradumi, pateicoties kuriem mums ir vieglāk likt pirkt vairāk un vairāk. Ir dažas lietas, kuras var mainīt, lai iepirkšanās nepārvērstos par svētkiem pārdevējiem.
8 izplatītas kļūdas, kuras mēs pieļaujam, kad iepērkamies4
"Bezmaksas" paraudziņi
Daudzi veikali piedāvā bezmaksas paraugus, lai reklamētu produktus pircēju pieredzes uzlabošanai. Reizēm tas veicina vēlmi iegādāties produktu, kas jums faktiski nav vajadzīgs, un izraisa impulsīvu pirkšanu, īpaši, ja neplānojat iepirkšanos iepriekš.
Pārāk bieža ieprirkšanās
Jums vajadzētu apsvērt iespēju ik nedēļu vai mēnesi doties uz pārtikas preču veikalu, paturot prātā produktus, kurus parasti lietojat vai ēdat katru dienu. Iet uz lielveikalu reizi nedēļā var noderēt pārtikas gadījumā, kas drīz var sabojāties. Savukārt, braucot reizi mēnesī, varēsi ietaupīt uz benzīnu un ceļa izdevumiem.
Iepirkšanās mirkļa iespaidā un bez vajadzības
Ikdienai mums vajag pārtiku, higiēnas preces un zāles. Taču, ja mēs iegādājamies preci tikai tāpēc, lai to iegūtu un šis process tiek atkārtots vairākas reizes, tad mēs veicam impulsīvu iepirkšanos. Tas parasti notiek, kad, piemēram, dodamies iepirkties tukšā dūšā. Griboties ēst, mēs pie kases vēl vairāk alkstam pēc garšīgiem saldumiem. Lielisks veids, kā no tā izvairīties, ir doties uz lielveikalu pēc ēšanas. Tāpat labāk ir iepriekš plānot iepirkšanos, lai mums nebūtu jāatgriežas veikalā pēc “aizmirstās preces”, jo mēs varam iznākt no veikala ar vairāk precēm, nekā bijām sākumā to plānojuši iegādāties. Ļoti ieteicams izveidot savu ēdienkarti un sastādīt pārtikas preču sarakstu, kas palīdzēs noteikt svarīgākās lietas, proti, pārtiku un tīrīšanas līdzekļus.
Iepirkšana vairumā
Ikreiz, kad mēs nopērkam iepakotas preces lielos daudzumos, mums šķiet, ka ietaupam kaudzi naudas. Tomēr šie produkti var slēpt patiesās izmaksas, un dažreiz mēs var nākties pārtikas produktus, kas ātri bojājas. Labāk vajag padomāt par to, kas patiešām palīdzēs ietaupīt naudu un laiku, piemēram, mazāku iepakojumu pirkšana.
Ārējais izskats
Ja runa ir par augļiem un dārzeņiem, daudzi no mums aizraujas ar to izskatu. Mēs domājam, ka "skaists" ir vienlīdzīgs ar kvalitāti. Tomēr šo produktu gadījumā ir jāņem vērā daudz vairāk — krāsa, smarža, stingrība un izmērs. Turklāt daudzi veikali augļus pulē, lai tie labāk izskatītos. Tāpēc, pirms izvēlaties produktu, kas izskatās skaists un spīdīgs, jums vajadzētu to pasmaržot un pieskarties tam, lai pārliecinātos, vai tas ir nogatavojies.
Iepakotas gaļas un dārzeņu pirkšana
Lai gaļa vai dārzeņi būtu svaigi, mēs varam izmantot noteikta veida iepakojumus, piemēram, vakuumiepakojumu. Bet citi iepakojuma veidi var radīt problēmas. Tajos var būt mikrobi, kas ietekmē šo produktu uzturvielas. Tas notiek tāpēc, ka produkts netiek uzglabāts aukstumā vai netiek pareizi kontrolēta temperatūra. Turklāt pārmērīga plastmasas izmantošana slikti ietekmē vidi. Viens veids, kā samazināt vienreizējo plastmasu, ir iegādāties produktus bez iepakojuma. Tam ir daudz vairāk priekšrocību, piemēram, iespēja kontrolēt, cik daudz pārtikas jūs pērkat, vienmēr iegūt svaigus augļus vai dārzeņus un iespēja novērtēt to kvalitāti no pirmavotiem.
Iepirkšanās vakarā vai nedēļas nogalē
Pētījums liecina, ka impulsīvi lēmumi ir saistīti ar nogurumu, kas savukārt ir saistīts ar dažādām dienas laikā veiktajām aktivitātēm. Runājot par iepirkšanos, tā var būt problēma, ja uz lielveikalu dodamies dienas beigās vai nedēļas nogalē, kad cilvēku ir vairāk un rindas ir garākas. Pārtikas preču pirkšana no rīta var mums palīdzēt samazināt veikalā pavadīto laiku un izvairīties no kārdinājumiem galvenajās ejās.
Neizmantot savu iepirkšanās somu
Atkarībā no tā, kurā valstī dzīvojam, ir dažādi noteikumi, kas regulē plastmasas maisiņu lietošanu lielveikalos, lai izvairītos no vidi piesārņojošo atkritumu uzkrāšanās. Turklāt daudzas iestādes saviem klientiem iekasē maksu par izmantotajām somām. Izmantojot savas somas, kas izgatavotas no auduma vai citiem materiāliem, mēs ne tikai rūpējamies par savu planētu, bet arī ietaupām naudu.