Un pat nemēģiniet apstrīdēt raksta nosaukumu, tā tas vienalga ir. Šis kolektīvs uz un aiz skatuves ir darījuši tādas lietas, par kurām skaudība var uznākt pat Osbornam.
Runa iet par leģendāro ''Faith No More'' - trīskārši nominēto uz Grammy, atzīto pat no MTV puses.
Uz doto mirkli grupa vairs nefunkcionē, lai gan pāris gadus atpakaļ kaut kādas ziņas par iespējamo tūri bija.
Stāsts par viskarstāko 90to grupu1
Tālu tālo 1970-to gadu otrajā pusē, San Francisko izveidojās grupa ''Sharp Young Man''. Viņu dibināja trīs jaunieši - frontmenis un ģitārists Maiks Morris, basģitārists Billy(-js) Gould(-s), un taustiņnieks Wade(-s) Worthington.
Bet jaunizveidotajam kolektīvam bija pāris būtiskas problēmas - nebija ne bundzenieka, ne idejas, kādu virzienu izvēlēties.
Miljoni leģendu stāsti biežāk stāsta, reiz bija čalis ar ģitāru, un tā sākās šī populārākā pasaulē grupa jau pēc pāris gadiem.. tas ne vienmēr darbojas.
70jos tikai sāka parādīties kaut kas līdzīgs metālam, pārsvarā cilvēki klausījās visādus tur ''The Beatles'', ''Led Zeppelin'', ''Black Sabbath'', utt...
Bundzenieku tomēr sanāca dabūt - tas bija Maiks Bordins. Maiks tikko aizgājis no savas grupas ''EZ-Street'', kurā sastrīdējās ar ģitāristu. Maikam piemita ļoti enerģiska spēles padeve, un muzikālā harizma, kas turpmākajos gados visiem tik palīdzēja savākties un spēlēt. Gads tas bija +-/ 1979.
Apmēram, gadā 1981., grupa nomainīja savu nosaukumu uz ''Faith No Man'', ko pat vieglāk atcerēties, un viena laba cilvēka māju studijā ieraksta savu pirmo EP albumu ar divām dziesmām.
Viņš gan iznāca tik 1983. gadā, kad sastāvs jau bija krietni pamainījies, tā nu sanāca.
Jeb drīzāk, tad viņš arī sāka mainīties.
No grupas aiziet sākumā Wade, un viņu nomaina Billija bērnības draugs Rodijs Bottum(-s), un tad aiziet arī Maiks Morris.
1982. gada beigās atnāk jauns ģitārists, frontmenis Marks Bowen(-s) (kuram pa velti beigu beigās Faith No More uzraksta dziesmu).
Bet pēc pavisam īsa laika Marks aiziet, tad, jau pēc viņa grupa saprot ka viņiem vajag patstāvīgu ģitāristu, bet zināms bija tikai viens..atceraties EZ-Street? Jā, tieši tas, ar ko beigās sastrīdējās Maiks Bordins.
Čali sauc par Džimu Martinu, viņš ļoti tehnisks ģitārists vispār bija, tāpēc par ''Faith No Man'' dalībnieku viņš kļuva momentāli.
Turpat, grupas nosaukums vēlreiz mainās, šoreiz jau uz galējo ''Faith No More''.
Tad nu lūk, šis albums, kas bildē, iznāca tieši tai brīdī kad viss šis dalībnieku karuselis notika. Grupas virziens ar` sāka mazu pa mazam attīstīties - tas bija alternatīvais post-panks, kas beigu beigās pārauga par alternatīvo metālu.
1984. gadā Roddijs atveda uz studiju savu meiteni. Sauca viņu Courtney Love.
Viņa tikko tik paspēja pārbraukt pie Roddija, kā aizgāja uz ''Faith No More'' koncertu, savukārt pēc kura, sāka skaidrot grupai, kādēļ viņa tagad dziedās ar viņiem.
Tā arī notika. Tikai neilgi. Beidzās viss tajā pašā gadā, ar vārdiem ''Bet mēs ar Roddiju izlēmām palikt draugi''.
Pēc ''Faith No More'' vārdiem, viņiem vajag vīrieša enerģiju vokālā.
Tad nu beidzot, frontmenis atrasts - Chuck(-s) Mosley.
Lai gan Čaks neīsti labi mācēja dziedāt (vairāk tomēr repot), viņu mūzikā tas nebija arī obligāti.
Katrā ziņā, ''Faith No More'' sāka veidot savu pirmo albumu, un, sakrājot pietiekami naudas, dabūja ierakstīt veselas piecas dziesmas. Tās ļoti iepatikās vienai dāmai no ''Mordam Records'' leibla, kā rezultātā čaļi dabūja kontraktu, kas savukārt finansēja pārējās dziesmas ar visu albumu.
Pirmais ''Faith No More'' albums ''We Care A Lot'' iznāca 1985. gada novembrī.
Pēc sava skanējuma, šis albums ir kā metalizēta 80to disko mūzika, kurā ļoti daudz repa. Viņa ir jautra, pārgalvīga.
Bet, acīmredzot, vienīgi tādiem kā man tā liekas, jo albumu nopietni kritizēja no visām pusēm.. arī paši FNM dalībnieki vēlāk atzina, ka varēja tomēr kvalitatīvāk strādāt.
Pirms tam es runāju par Marku Bowenu.. jā jā, šeit ir dziesma, nosaukta viņam par godu. Marks stāsta: "Kad es pārstāju būt grupas dalībnieks, FNM visu demo materiālu albumam sauca cilvēku vārdos, vietās, parādībās.. nevis kā gandrīz visi citi - Track_1 ; Track_2... Tad jau tekstus rakstīja/konkretizēja Čaks, pie kura braucu.Tāpēc man bija gods saņemt 15 minūtes man par godu. ''
Pēc periodiskas tūres, ja viņu tā var nosaukt, FNM dabūja kontraktu ar populārāku lieblu ''Slash Records'', un sāka darboties nākamā albuma virzienā.
Albums ''Introduce Yourself'' iznāca 1987. gada aprīlī, un ilgu laiku tika kļūdaini uzskatīts par grupas debijas mākslasdarbu, dēļ ''We Care A Lot'' neipieejamības. Pirmais albums CD formātā iznāca tik 90to gadu vidū.
''Introduce Yourself'' ir manāmi pārgalvīgāks, ārtāks, jautrāks, un protams, skaņas mix nu jau par pieņemamu kļuva.
Pēc šī albuma, dažādi laikraksti ar kritiķiem samierinājās ar Čaka netīro, vienveidīgo vokālu, saprotot ka tas ir speciāli.
Albumā ir hīta no pirmā albuma, ''We Care A Lot'' remikss, kas arī ilgu laiku tika uzskatīts par oriģinālu. Kādēļ es viņu pieminēju? Šeit dziesma skan daudz dzīvāk, saprotamāk.
Pēc albuma iznākšanas, FNM dodas tūrē, iesildīt ''Red Hot Chilli Peppers'' koncertus, kas savukārt krietni palielināja FNM fanbāzi.
Vispār, par fanbāzi var pateikties ''Metallica'' frontmenim Džeimsam Hetfieldam, kurš ļoti bieži staigāja, uzstājās FNM kreklā.
Notika tas visticamāk pateicoties Cliffam Burtonam (''Metallica'' vēl tā laika basģitāristam, kurš spēlēja grupā ''EZ-Street'').
Pēc labas tūres, FNM devās rakstīt jaunu albumu, bet bija vēl viena lieta, ko viņi gribēja paveikt..šis bija cieši saistīts ar Čaku. Billijs stāsta: ''Čaks, apreibinošu vielu iespaidā kļuva nesavaldāms gan uz skatuves, gan aiz viņas, tas ļoti traucēja mums. Kādu dien viņš piedāvāja mēģinājumu pataisīt par tīri akustisku, un tad mēs sapratām, ka domāšanas, un mērķi mums vienkārši ir dažādi.''
Billijs tad piecēlās, un ierunājās, ka tālāk šito visu negrib darīt. Vēlāk, kad Billijs runāja ar Maiku, viņš esot teicis: ''Nu, es vēl gribu ar tevi paspēlēt.''
Rezultātā,Čaku izslēdza no grupas. Jaunu vokālistu FNM ilgi nemeklēja, jo Džims Martins piedāvāja Maiku Pattonu, kuru bij` dzirdējis ''Mr.Bungle'' demo dziesmās.
Uz 1988. gadu Maiks reāli kļūst par FNM vokālistu.
Nu, jūs redzat, kas tālāk notika. 1989. gada vasarā FNM izlaiž albumu ''The Real Thing'', kurš bez pārspīlēšanām ir leģendārs. Noteikti varētu spriest, ka Pattons ir glābis grupu, kura pilnīgi noteikti paliktu uz vietas.
Šijā albumā čaļi izlēma pievērsties daudzveidībai, kas praktiski liek uzskatīt, ka ''The Real Thing'' ir arī nedaudz progresīvs albums.
No šī albuma tika publicēti trīs singli: ''From Out of Nowhere'', kuru sākumā neviens neuztvēra ; ''Epic'', kas dabūja balvu no MTV par videoklipu, un izraisīja nelielu skandālu starp Pattonu un ''Red Hot Chilli Peppers'' frontmeni ; ''Falling to Pieces'', kas bija nominēta uz Grammy ; un ''Surprise! You`re Dead!''. Visiem augstāk pieminētajiem bija uzfilmēti videoklipi.
Pats albums arī bija nominēts no Grammy, dabūjis platīnas atziņu ASV un Lielbritānijā.
Pa lielam, uz šiem gadiem jau varētu uzskatīt, ka FNM mērķi ir sasnieguši - bombu izlaiduši, gigantisku auditoriju savākuši, ko vēl vajag..
''The Real Thing'' tūre ilga no 1989. lidz 1991. gada vasarai. Spēlēta viņa tika kā televīzijas šovu studijās, tā arī lielos stadionos.
FNM uzstājās kopā ar Metallica, Billy Idol, Soundgarden, Voivod, utt...
1991. gadā iznāk pirmais un vienīgais koncerta albums ''You Fat Bastards : Live At Brixton Academy''.
Šī, var teikt, bija grupas zelta ēra.
Tūri 1991. gada vasaras beigās FNM izlēma beigt, jo apnika spēlēt vienu un to pašu.
Albuma rakstīšana aizņēma kādu laiku pēc tūres.
Kad grupai ir viens ļoti vieksmīgs albums, ir jābūt ļooti uzmanīgam taisot nākamo, lai nesanāk ka viņš iznāk un izgāžas.
FNM izrādījās gudrāki. Viņi vienkārši sarakstīja absolūti savādāku albumu, vot pavisam par kaut ko citu.
Leibls, pirms albuma publiskošanas, brīdināja grupu ka šī ir komerciāla pašnāvība, bet protams, nevienu tas neinteresēja. Kad albums tika izlaists, 1992. vasarā, viņš uzreiz uzlidoja gaisā.
Saucās viņš, kā redzat, ''Angel Dust'' , starpcitu. Džimam Martinam šis nosaukums nepatika.
''Angel Dust'' pirmoreiz iekļuva 10. vietā čartos Billboard200, un ilgi tur turējās. ASV un Lielbritānija šoreiz piešķīra albumam zelta atziņu.
Un lai gan arī komerciāli šis albums nav tik veiksmīgs kā iepriekšējais, stipri kritizēts viņš nebija.
No albuma bij` četri singli : ''Midlife Crisis'' ; ''A Small Victory'' ; ''Land of Sunshine'' ; ''Everything`s Ruined''.
Kaveris ''Easy'' grupai ''Commodores'', tika atzīts par labāku, nekā oriģinālu.
Tad FNM devās tūrē kopā ar Guns`n`Roses , Metallica, un Soundgarden.
1993. gadā notiek ļoti bēdīgs moments grupas vēsturē - aiziet Džims Martins. Šoreiz pavisam ne dēļ kādiem skandāliem, te ir divas versijas - viena ir Džima tēva nāve, otra depresija. Bet principā, vēl rakstot ''Angel Dust'', Džims esot sācis nenākt uz mēģinājumiem, skumstot par grupas izvēlēto virzienu.
FNM zaudēja zināmu daļu harizmas, un heavy metāla piesitienu.
Džims līdz mūsdienām ir kādu laiku nodarbojies ar mūziku, 1997. gadā izlaidis solo albumu ''Milk & Blood''. Bet principā, viņš strādā fermā, mūzika tik kā hobijs palika.
Lai nemocītos ar jauna ģitārista meklēšanu nākamos piecus gadus, Maiks Pattons uziacina FNM sastāvā savu Mr.Bungle kolēģi Tray(-u) Spruance, kas ir sens grupas fans.
Ar Treju kopā FNM nobeidz ''koncertu sezonu'', un dodas veidot nākamo albumu.
Jaunais albums iznāk 1995. gada martā, saucas ''King For a Day... Fool for a Lifetime''.
Te nu galīgi vairs nav ko teikt.. FNM mainījās līdz nepazīšanai. Šis mākslasdarbs ir vēl variatīvāks, daudzi kritiķi liecina, ka daudzveidība nedaudz novirza klausītāju.
Bet, šis albums divreiz tika nominēts uz Bay Area Music, un guva zelta atziņu Austrālijā.
Kā vēlāk izrādijās, Roddijam uz to laiku evolucionēja narkotiku sūknēšanas tendence, tāpēc albuma ir ļoti maz taustiņu, un varbūt tāpēc viņš ir tik savāds.
''King for a Day...Fool for a Lifetime'' pie personāla (konkrētāk, grupas) bija pieminēti tikai esošie četri čaļi, Treja tur nav. Viņš aizgāja neilgi pirms albums bijis izlaists.
Uz tūri albumam atnāca Din(-s) Menta, kurš pēc viņas uzreiz aizgāja, jo saprata ka dažāda muzikālā domāšana viņam ir.
1996. gada beigās, grupai pievienojas jauns ģitārists Džons Hudson(-s), ar kuru arī viņi sāka rakstīt jaunu albumu.
Albums radās šai pasaulē 1997. gada vasarā, ar nosaukumu ''Album of the Year''. Paši FNM vēljoprojām viņu sauc par brīnumbērnu, jo visticamāk bija knapi izsūkts no pirksta.
Nopietni, skan kā rediģēts iepriekšējais albums.
Tūre ilga no 1997. gada aprīļa līdz decembrim, pēc tam vēl trīs festivāli 1998. gadā.
Un jau tad FNM paziņoja par sabrukšanu. Tas tiešām bija gaidīti. Kā tikai viņi neeksperimentēja ar skanējumu pēc Džima aiziešanas.
Nevar, protams, teikt ka šeit tikai šī situācija nogalināja grupu, noteikti vienkārši nebija vairs ko teikt.
Pēc Faith No More sabrukšanas, katram no mūziķiem bija ar ko nodarboties:
Maiks Pattons vandījās pa dažnedažādiem projektiem, un turpināja spēlēt ar Mr.Bungle, kā arī apskaņoja videospēles
Billijs 1999. gadā dibināja leiblu ''Koolarow Records'', un turpmāk strādāja kā sesijas mūziķis un producents
Roddijs turpināja darbu savā, 1996. gadā dibināto ''Imperial Teen''
Maiks Bordins 6 mēnešus nospēlēja tūri ar Black Sabbath , palīdzēja grupai Korn ar tūri, un iestājās Ozzija Osbourna grupā
Ar ko nodarbojās Džons, Dievs viņu zin