local-stats-pixel

Arnolfīni laulības14

69 1

 

Arī „Arnolfini kāzas”, „Arnolfini dubultportrets”, „Džovanni Arnolfini un viņa sievas portrets”
Jans van Eiks; 1434; 81,8 x 59,7 cm; eļļa uz ozola dēļa

Apskatāms Londonā, Nacionālajā Galerijā

Šī glezna bija iecerēta kā apliecinājums itāliešu tirgoņa Džovanni Arnolfīni (Briges pastāvīgs iedzīvotājs, Giovanni di Nicolao Arnolfini, dzimis 1400 – miris pēc 1452) tirgotājs no Lukas(Toskāna, Itālija) un Džovannas Senami(Giovanna Cenami) laulībām. Džovanni Arnolfini visticamāk samaksāja par darbu bargu honrāru. Šādus mākslasdarbus varēja atļauties tikai paši bagātākie, tādēļ tos pasūtīja tikai īpašos gadījumos. Gleznā bija jānorāda pasūtītāja mantiskais stāvoklis, ieņemamā vieta sabiedrībā līdz ar to tika attēloti visi priekšmeti, kas varētu izteikt šīs prasības. Tomēr mūsdienās par šo van Eika gleznu ir daudz jautājumu un simbolikas, kas ir šajā gleznā ir interpretētas dažādi. Citi uzskata, ka attēlā redzamais pāris ir jau labu laiku precējušies un gaida bērnu, citi, ka pāris ir jaunlaulātie, tomēr ir vēl kāds uzskats, ka gleznojums ir memoriāls Džovannai.

Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 14

0/2000

Bildes labā kvalitātē, par to prieks... :)

3 0 atbildēt

super, un piekrītu Treiserim, par kvalitāti! +

3 0 atbildēt

Interesanti. :) +

2 1 atbildēt

Šitas ļoti interesanti :)

2 1 atbildēt

Labs raksts ++++

Bet cilvēki gan tādi nesmuki tajos laikos...

1 1 atbildēt

atbildot uz aijulis komentāru " Gluži kā mākslas kritiķis-sadala pa daļām un ... "  Aijuli, mākslas darbs tiešām ir jāapskata kā viens vesels, taču bieži vien mēs redzam tikai centrālos tēlus, nepievēršot uzmanību detaļām. 15.gadsimtā mākslas darbs nebija fotogrāfija, bet gan vesels stāsts, ko izstāsta visi gleznā attēlotie priekšmeti un tēli. Tādēļ glezna tika sadalīta mazākos gabaliņos, taču pirmā bilde ir viss mākslas darbs.:)

Tieši tādēl, ka nezinu, ko mākslinieks gribējis tiekt izmantoju palīgvārdus kā "iespējams", "varbūt"utt. Jāmin, ka šajā laikā tāpat kā tad tika izmantota simbolika. Tāpēc jājautā kādēļ dienas gaismā iedegta svece un tikai viena?:))

1 1 atbildēt

pi*arasi ebanutijie na*uj kaut jus nospragtu blad suds pedejais

0 0 atbildēt

Huina bla

0 0 atbildēt

navi ebrejime

0 0 atbildēt

jnljbkjhb

0 0 atbildēt

vins bleg jibanutijs pi*aras krupis na*ui

0 0 atbildēt

eu ejat na*ui

0 0 atbildēt

Gluži kā mākslas kritiķis-sadala pa daļām un tad katrai detaļai meklē pamatojumu-kāpēc tā un ne citādi.

Mākslas darbs ir viens veselums un tā arī to jāuztver.Un vispār,kā var zināt ko mākslinieks ar to gribēja pateikt vai parādīt.Tas jāprasa viņam

1 2 atbildēt

hujnna

3 5 atbildēt