7

 156  1

Mūsdienās gan daudzi vēljoprojām ir pārņemti ar digitālo parakstu, kas ir neatkārtojama ciparu kombinācija, kuras noteikta daļa sakrīt ar īpašnieka īpašumā esošo cipara daļu, savukārt atlikusī daļa, ļauj digitālo parakstu turētājam atpazīt, cik reizes un kur ir ticis izmantots digitālais paraksts. Taču nereti rodas vajadzība pēc paraksta, kurš ļautu parakstītajam atpzīt sevis peiņemtu lēmumu vai atgādināt par savu solījumu kādam. Bez tam personu identificējoši dokumenti un dažādas vienošanās vai veidlapas paredz parakstu izmantošanu.

Ja vēlies ar savu parakstu kādam viest cieņu pret sevis parakstīto, tad būtu jāpiedomā pie paraksta izstrādes, kas parakstītā vērtību palielina ar tavu apliecinājumu par to.

Izstrādājot savu parakstu, ja vēlies lai tas būtu prestižs, vajadzētu izdalīt vismaz trīs tavu parakstu veidus:
+ formalitāšu paraksts
+ dokumentu paraksts
+ cieņu viesošais paraksts

Svarīgākais paraksta izstrādāšanā ir tas, lai noteikta paraksta daļa visos parakstos aptuveni sakristu, kas gan var būt visai grūts uzdevums, jo formalitāšu parakstā nereti pat nav iespējams izšķirt atsevišķus burtus.

Formulaitāšu paraksts

Formalitāšu parakstu vislabāk ir izmantot personu apliecinošu dokumentu parakstīšanā, kā pase, tiesības un pilsoņa identifikācijas kartēs. Formalitāšu paraksta mērķis ir pēc iespējas ātrāk iemācīties atstāt savu apliecinājumu tam, ka kaut ko izmanto, esi ar kaut ko iepazinies vai piekrīti kādiem nosacījumiem. Formalitāšu parakstam ir jābūt pietiekami garam vai atšķirīgam, kas mazina divu vienādu parakstu iespējamību.

Dokumentu paraksts

Nereti ar dokumentu parakstu saprot to pašu formalitāšu parakstu, kurš ir viekts rūpīgāk un ar lielāku uzmanību, jo parakstot dokumentu, parasti parakstītājs arī uzņemas kādu daļu atbildības, ko pauž dokumena saturs. Vienkāršākais veids kā uzlabot dokumentu parakstu ir pašu parakstu censties izpildīt lēnāk un censties palielināt paša paraksta lielumu. Ja parakstu atstājot, to centīsies uzvilkt divreiz lielāku, tad tas aizņems nedaudz vairāk laika un parakstā būs labāk saskatāmas paraksta nianses. Vēl dokumenta parakstu var papildināt ar papildus elementiem - iesākuma un beigu burtu dekorēšana, tev specifisku mīkstinājumu vai burta elemeta uzvilkšanu.

Cieņu viesošais paraksts

Cieņu viesošais paraksts ir paraksts, kuru vēlies vien atstāt sev svarīgu indivīdu sakarā. Ja vēlies par kādu galvot vai garantēt kāda uzticamību, kā arī goda rakstu parakstīšanā. Cieņu viesošajam parakstam ir jābūt kā atskaites zīmei, kurš apliecina tev svarīgu notikumu nozīmību. Cieņu viesošā paraksta elementos ir labi iekļaut līnijas, kuras iekļauj pašu parakstu vai tiek izmantotas kā savdabīgs pasvītrojums parakstam. Ar dažādu parakstu elementu maiņu ir iespēja nodrošināt paraksta unikalitāti, kas apliecina paraksta reižu skaitu vai ļauj atpazīt kādu indivīdu, kura sakarā esi atstājis savu parakstu.

Kā jau minēju, pārdomājot paraksta izmantošanu, svarīgi ir censties saglabāt visos parakstos paraksta daļu, kura būtu atpazīstama. Kā arī, lai kā arī negribētos izmantot citus parakstus personas identifikācijas dokumentos, tomēr personu apliecinošos dokumentos vajadzētu izmantot vienkāršāko un ātrāk izpildāmo parakstu, kas ļauj satraukuma pilnās situācijās vai nepiemērotos apstākļos (nav pieejama kvalitatīva pildspalva vai līdzna virsma) atkārtot parakstu, kurš līdzinās identifikācijas dokumentā esošajam parakstam.

mēģini, vērtē, komentē

Komentāri 7

0/2000

what the fuck?

 18  0 atbildēt

Man arī ir trīs parakstu veidi, principā gandrīz atbilst Tavam sadalījumam.    

 4  0 atbildēt

  

 0  0 atbildēt

Mans paraksts izskatās kā garš loceklis.

 0  0 atbildēt

  

 2  3 atbildēt