Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
1
156

Mūsdienās gan daudzi vēljoprojām ir pārņemti ar digitālo parakstu, kas ir neatkārtojama ciparu kombinācija, kuras noteikta daļa sakrīt ar īpašnieka īpašumā esošo cipara daļu, savukārt atlikusī daļa, ļauj digitālo parakstu turētājam atpazīt, cik reizes un kur ir ticis izmantots digitālais paraksts. Taču nereti rodas vajadzība pēc paraksta, kurš ļautu parakstītajam atpzīt sevis peiņemtu lēmumu vai atgādināt par savu solījumu kādam. Bez tam personu identificējoši dokumenti un dažādas vienošanās vai veidlapas paredz parakstu izmantošanu.

Ja vēlies ar savu parakstu kādam viest cieņu pret sevis parakstīto, tad būtu jāpiedomā pie paraksta izstrādes, kas parakstītā vērtību palielina ar tavu apliecinājumu par to.

Izstrādājot savu parakstu, ja vēlies lai tas būtu prestižs, vajadzētu izdalīt vismaz trīs tavu parakstu veidus:
+ formalitāšu paraksts
+ dokumentu paraksts
+ cieņu viesošais paraksts

Svarīgākais paraksta izstrādāšanā ir tas, lai noteikta paraksta daļa visos parakstos aptuveni sakristu, kas gan var būt visai grūts uzdevums, jo formalitāšu parakstā nereti pat nav iespējams izšķirt atsevišķus burtus.

Formulaitāšu paraksts

Formalitāšu parakstu vislabāk ir izmantot personu apliecinošu dokumentu parakstīšanā, kā pase, tiesības un pilsoņa identifikācijas kartēs. Formalitāšu paraksta mērķis ir pēc iespējas ātrāk iemācīties atstāt savu apliecinājumu tam, ka kaut ko izmanto, esi ar kaut ko iepazinies vai piekrīti kādiem nosacījumiem. Formalitāšu parakstam ir jābūt pietiekami garam vai atšķirīgam, kas mazina divu vienādu parakstu iespējamību.

Dokumentu paraksts

Nereti ar dokumentu parakstu saprot to pašu formalitāšu parakstu, kurš ir viekts rūpīgāk un ar lielāku uzmanību, jo parakstot dokumentu, parasti parakstītājs arī uzņemas kādu daļu atbildības, ko pauž dokumena saturs. Vienkāršākais veids kā uzlabot dokumentu parakstu ir pašu parakstu censties izpildīt lēnāk un censties palielināt paša paraksta lielumu. Ja parakstu atstājot, to centīsies uzvilkt divreiz lielāku, tad tas aizņems nedaudz vairāk laika un parakstā būs labāk saskatāmas paraksta nianses. Vēl dokumenta parakstu var papildināt ar papildus elementiem - iesākuma un beigu burtu dekorēšana, tev specifisku mīkstinājumu vai burta elemeta uzvilkšanu.

Cieņu viesošais paraksts

Cieņu viesošais paraksts ir paraksts, kuru vēlies vien atstāt sev svarīgu indivīdu sakarā. Ja vēlies par kādu galvot vai garantēt kāda uzticamību, kā arī goda rakstu parakstīšanā. Cieņu viesošajam parakstam ir jābūt kā atskaites zīmei, kurš apliecina tev svarīgu notikumu nozīmību. Cieņu viesošā paraksta elementos ir labi iekļaut līnijas, kuras iekļauj pašu parakstu vai tiek izmantotas kā savdabīgs pasvītrojums parakstam. Ar dažādu parakstu elementu maiņu ir iespēja nodrošināt paraksta unikalitāti, kas apliecina paraksta reižu skaitu vai ļauj atpazīt kādu indivīdu, kura sakarā esi atstājis savu parakstu.

Kā jau minēju, pārdomājot paraksta izmantošanu, svarīgi ir censties saglabāt visos parakstos paraksta daļu, kura būtu atpazīstama. Kā arī, lai kā arī negribētos izmantot citus parakstus personas identifikācijas dokumentos, tomēr personu apliecinošos dokumentos vajadzētu izmantot vienkāršāko un ātrāk izpildāmo parakstu, kas ļauj satraukuma pilnās situācijās vai nepiemērotos apstākļos (nav pieejama kvalitatīva pildspalva vai līdzna virsma) atkārtot parakstu, kurš līdzinās identifikācijas dokumentā esošajam parakstam.

mēģini, vērtē, komentē

 Autors: Strāvonis Prestižs paraksts
Autora bilde
1.
 Autors: Strāvonis Prestižs paraksts
Autora bilde
2.
 Autors: Strāvonis Prestižs paraksts
Autora bilde
3.
 Autors: Strāvonis Prestižs paraksts
Autora bilde
4.
 Autors: Strāvonis Prestižs paraksts
Autora bilde
5.
 Autors: Strāvonis Prestižs paraksts
Autora bilde
6.
1
156
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [7]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
KALENS avatars
Medaļa Troll killerMedaļa ĢenerālisMedaļa Gremlins
  KALENS 04.09.17 08:44
18
0

what the fuck?

Juris1604 avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa NastijsMedaļa Dienas doma
  Juris1604 09.09.17 22:13
4
0

Man arī ir trīs parakstu veidi, principā gandrīz atbilst Tavam sadalījumam.    

Strāvonis avatars
Medaļa VUGD priekšnieksMedaļa VUGD priekšnieksMedaļa VUGD priekšnieks
  Strāvonis 09.09.17 22:17
4
0

atbildot uz Juris1604 komentāru " Man arī ir trīs parakstu veidi, princip... " pareizi

Strāvonis avatars
Medaļa VUGD priekšnieksMedaļa VUGD priekšnieksMedaļa VUGD priekšnieks
  Strāvonis 03.09.17 21:59
3
0

atbildot uz SAMSS komentāru "    "

abolzinis avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  abolzinis 29.12.18 12:58
0
0

  

Epicentrs avatars
Medaļa DarbaholiķisMedaļa KomiķisMedaļa Docents
  Epicentrs 05.06.19 23:49
0
0

Mans paraksts izskatās kā garš loceklis.

SAMSS avatars
Medaļa Duraka 3000 spelesMedaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Rainis
  SAMSS 03.09.17 21:56
2
3