Par Saeimas atlaišanu83

 221  3

Pēdējās dienās medijos diezgan daudz un skaļas sarunas par Saeimas atlaišanu, tie, kurus kaut vai nedaudz interesē, kas notiek Latvijā, noteikti būs par to kaut ko dzirdējuši, bet tie, kuriem vienalga, var nemaz nelasīt tālāk – šis nebūs jums. Šeit!, piemēram, bija pietiekami izsmeļošs raksts no Re:baltica komandas.

Tomēr mani ne tik daudz interesē, kurš pajols un kādas motivācijas vadīts ierosinājis Saeimas atlaišanu, bet gan – kas varētu notikt tad, ja šī nejēdzīgā ideja tik tiešām nostrādā. Uzmanību pievērsu tieši iepriekšējo vēlēšanu rezultātiem salīdzinājumā ar partiju reitingiem šobrīd.

Tad nu, lūk, pirms iepriekšējām vēlēšanām pie apvāršņa parādījās vairāki gaismas nesēji, kuriem izdevās savākt pietiekami plašu atbalstītāju skaitu, tomēr statistika neļaus samelot – viņi visi kā viens ir likuši savam vēlētājam vilties. Piemēram, Attīstībai/Par! reitings no 12,04% vēlēšanās ir nokritis līdz niecīgiem 5,2% (SKDS dati par šī gada oktobri), JKP no 13,6% ir noslīdējusi līdz 6,7%, kamēr Alda “es būšu premjers” Gobzema pamestā KPV LV no pārsteidzošajiem 14,06% novēlusies līdz piecu procentu barjeru nu vairs pat nepārvarošiem 2,5%. Tāpat lielāku vai mazāku daļu atbalstītāju pazaudējušas arī vecās un labi pazīstamās partijas.

Pievienotie video

Komentāri 83

0/2000

Saeimas atlaišanas entuziastu histērija ir labākais rādītājs, ka  kaut kas nav riktīgi. "Sabotāža"  parakastu vākšanas laikā, nepieļaujot iespēju, ka attiecīgās lapas "nokarās" pārslodzes nevis "Patiesības ministrijas" aktivitāšu dēļ. Ļoti  bieži cirkulējošie vainīgo apzīmējumi "sorosisti", "cionisti" bet jo īpaši "pindosi"- ir zināms kontingents, kas tā amerikāņus apzīmē. Un  tie nebūt nav draudzīgākie Latvijai(noliedz okupāciju, glorificē NKVD noziegumus, ekstazē kauc par Putinu un viņa izdarībām).  Turklāt  tie  "Atlajst Sajmu" aktīvisti paši nezina ko darītu, ja Saeima  atkāptos. Par ko balsotu? Droši vien liela daļa  lepni parādītu savu "pilsoņa nostāju" un vispār neietu balsot, kas ir  sliktākais priekš latviešiem un labākais variants priekš pārtijbomāriem un ždanokiešiem. Un tikmēr-Saskaņa, ZZS un  LKS mierīgi uzsistu savas balsis un par premjieru ieceltu Gobzemu. Fantastiš!

 12  0 atbildēt

Esmu piedalījusies visās vēlēšanu kampaņās un esmu arī kļūdījusies, un tomēr piedalīšos arī turpmāk. Šobrīd gan lēmējvarai, gan izpildvarai nav viegli. Pārāk  liela kļūdu un nejēdzību nasta velkas no iepriekšējiem gadiem. Tās izlabot nebūs viegli- laiks, pacietība un apdomība būs nepieciešamas.

Ir jūtams atbildības trūkums par  uzticētiem un darāmiem darbiem.Dzīvē bieži ir tā, ka par mazām lietām jātbild, bet par globālām lietām kā ērtāk. Esmu manījusi, ka pēdējā laikā vārds "atbildība"  šad un tad  tā kautrīgi , it kā garām ejot , tiek minēts, un tas arī viss . Svešs ir vārds taupība.

Gaidāma nodokļu reforma.Ko tā dos? Manuprāt nodokļu sistēmai jābūt tādai, kas sekmētu godprātīgu nodokļu maksāšanu nevis izvairīšanos no tās. Iedibinātais "nodokļu grozs" palīdzējis daudziem uzņēmējiem  nogrimt, pat tādiem, kuri gribēja būt godīgi.

Atlaist Saeimu? Manuprāt, tas būtu neprāts. Ieklausoties mediju raidījumos izskanējušos viedokļos, nācu pie slēdziena, ka ir spēki , kuriem nerūp valsts un tautas intereses. Tie ir spēki,ar kuru "svētību"pamazām malā pastūma tos, kas vadīja un sekmēja neatkarības atgūšanu. Tie ir spēki, kas cenšas atrast atbalstu no cilvēkiem, kuri neizprot notiekošos procesus, neiedziļinoties akli spēj sekot līdzi vai kuriem ir vienalga.

 12  0 atbildēt

1. Jautājums: Ko Jūs katrs "eksperts" personīgi esat izdarījuši, lai Latvijā kautkas mainītos?

2. Jautājums: "Nav par ko balsot vairs" Kungi un Kundzes, kur ir personīgi Jūsu dibinātās jaunās partijas par kurām varēsim balsot?

 9  0 atbildēt

Nekas šajā zemē nemainīsies kamēr kādu neuzspers gaisā!   

 9  1 atbildēt

Jā, tāda nu ir mūsu valsts dilemma, kuru "veiksmīgi" uzbūvējuši Lembis, Šķēle, Šļesers, Vienotība, Saskaņa utt. - ir jāatlaiž Saeima, kura nepilda likumus un kurā ir visādi dīvaini (lai neteiktu vairāk) ministri, bet no otras puses nav par ko balsot, jo partijas ir vieni interešu klubiņi, kurus bieži vien diriģē tie paši kādreiz jau no Saeimas izmestie (Šķēle, Šlesers utt.). 

Jaunas (godīgas) partijas uztaisīt arī nav faktiski iespējas - gan esošie barjeri un izmaksas partijai neļauj to tik vienkārši izdarīt, gan arī pietiek iefiltrēt jaundibināmajā partijā cilvēkus ar sliktu reputāciju vai skeletiem skapī (a tādi atrodami gandrīz katram) un projektu viegli var torpedēt no iekšienes. 

 7  0 atbildēt

Davai labāk saņemamies un liekam šitiem pašiem strādāt?!?   

 6  0 atbildēt

Tā saiemas atlaišana dakteriem ir vajadzīga tikpat, cik zaķim stopsignāls. Vienīgie kam tas ko dotu ir zaļzemnieki.  Kamēr Gobzems un vēl daži patrioti cīnās par saiemas atlaišanu viņi mierīgi pa druskai pielej eļļiņu uguntiņai un sūta Danu papūst uz oglēm. Gan jau izskaitļojuši daudzus gājienus uz priekšu. Vakar noskatījos pa tv galvenāko OIK ekspertu Ivaru Zariņu no saskaņas, žēl ka viņš netiek pie šprices. Būtu interesanti redzēt, kā viņš to pūķi kautu un aplaimotu dakterus ar atkarotajiem miljoniem.

Vienu gan es nesaprotu šīs putras vārītāju rīcībā, priekš kam jāatlaiž saiema. Ja jau viss ir tik slikti, ka sliktāk vairs nevar būt un tauta ir novesta līdz klinķim, ko ta revolūciju netaisat? Bruņu kuģa trūkst vai.

 5  0 atbildēt
Varbūt jāmaina visas saeimas koncepts kā tāds, ja mums viņš visus šos gadus nestrādā.. priekš kam tos simts krēslus, ja vien nosacīts cipars reāli strādā.
 5  0 atbildēt

Cienītie Saeimas atlaišanas piekritēji! Pirms jūs dodaties balsot par Saeimas atlaišanu, atbildiet, lūdzu, par ko tad jūs balsosiet tajās ārkārtas vēlēšanās, kas sekos? Kur mums ir tās jaunās partijas ar citiem, neparazitējošiem un nezogošiem cilvēkiem, kas visu uzlabos? Realitāte būs tāda: 1) Tiks iztērēti aptuveni 3 miljoni eiro, lai uzrīkotu referendumu par Saeimas atlaišanu.

2) Atlaistajiem Saeimas deputātiem tiks izmaksātas kompensācijas, kuru kopsumma parasti ir tuvu pus miljonam eiro. 

3) Tiks rīkotas jaunas, ārkārtas vēlēšanas, kurās mēs iesim balsot par tiem pašiem, kas tur jau ir, jo nekā cita par ko balsot tāpat nav. Tas atkal izmaksās ap 3 miljoniem eiro. 

Rezumējums - mēs iztērēsim aptuveni 6 miljonus eiro, lai tos pašus cilvēkus, tikai citādākā secībā saliktu atpakaļ tur, kur viņi tagad ir, bonusā viņiem izmaksājot kompensācijas. Vai tas ir tā vērts? Mums nav kur citur likt 6 miljonus?

Bonusā gribu atgādināt, ka konkrētais Saeimas sasaukums izsver iespēju atkāpties pat bez referenduma, varbūt taupam naudu un ļaujam viņiem to izdarīt pašiem?

 5  0 atbildēt

  

 5  0 atbildēt
LKS ir nacionāls drauds Latvijai un kā jau izteicos, manuprāt, viņi jau būs 14. saeimā. Reāli nav, par ko balsot. Nav normālas partijas. Progresīvie? Nezinu.
 5  0 atbildēt

Nobijos no tās bildes   

 2  0 atbildēt

Un jā, es apzināti esmu nobalsojis par ierosinājumu atlaist Saeimu, neskatoties uz bezizejas situāciju kuru aprakstīju un neskatoties uz to, ka esošais likuma formulējums pieprasa pirmkārt gadu vākt parakstus, tad izsludināt referendumu (atkal laiks) utt., kas nozīmē, ka rezultāts tā pat varētu būt pēc pusotra/diviem gadiem ātrākais, kad šī Saeima jau būs faktiski lielāko daļu jau nostrādājusi.

 2  0 atbildēt

"... jo neraugoties uz to, ka Saeima nez vai tiks atsaukta, ..."

Ja ticam elementārai matemātikai, ne vēlāk, kā nākamā gada maijā tiks savākt 150 000 parakstu! Varbūt arī agrāk, jo priekšā vēl ir janvāris, kas atnesīs jaunu tautas neapmierinātības vilni - nodokļu izmaiņas, algas utt.

Kas zina, kādi vēl sūdi neatnāks? Katrs negatīvs pieliks vismaz 10 000! Tūlīt jau būs 37 000, skaitītājs - skaita.

 2  0 atbildēt

Izlasot komentārus, kuros pausti viedokļi, neviļus atcerējos šorīt dzirdētos vārdus: "Kādi būsim mēs,  tāda būs mūsu valsts". Vai šajos vārdos neizskan neuzbāzīgs aicinājums - vispirms sakārtosim katrs sevi!

 2  0 atbildēt

@Aptauja: Vai tu gribi, lai atlaiž esošo Saeimu?

Cits variants: Nē. Naudas tērēšana.

 0  0 atbildēt

@Aptauja: Vai tu gribi, lai atlaiž esošo Saeimu?

Cits variants: Nezinu

 0  0 atbildēt

ja esam iekāpuši sū-ā, nekratam to nost, jo, kas zin, varbūt atkal iekāpsim kādā citā. Turpinam staigāt ar visu kaku. 

 0  0 atbildēt

@Aptauja: Vai tu gribi, lai atlaiž esošo Saeimu?

Cits variants: Lai vārās savā sulā,viņiem tā piestāv!

 0  0 atbildēt

Priecājos, ka ir tik daudz komentāru un samērā pieklājīgi izklāstīti viedokļi. Tātad esam ceļā uz sevis sakārtošanu.

 0  0 atbildēt