Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
3
215

Pēdējās dienās medijos diezgan daudz un skaļas sarunas par Saeimas atlaišanu, tie, kurus kaut vai nedaudz interesē, kas notiek Latvijā, noteikti būs par to kaut ko dzirdējuši, bet tie, kuriem vienalga, var nemaz nelasīt tālāk – šis nebūs jums. Šeit!, piemēram, bija pietiekami izsmeļošs raksts no Re:baltica komandas.

Tomēr mani ne tik daudz interesē, kurš pajols un kādas motivācijas vadīts ierosinājis Saeimas atlaišanu, bet gan – kas varētu notikt tad, ja šī nejēdzīgā ideja tik tiešām nostrādā. Uzmanību pievērsu tieši iepriekšējo vēlēšanu rezultātiem salīdzinājumā ar partiju reitingiem šobrīd.

Tad nu, lūk, pirms iepriekšējām vēlēšanām pie apvāršņa parādījās vairāki gaismas nesēji, kuriem izdevās savākt pietiekami plašu atbalstītāju skaitu, tomēr statistika neļaus samelot – viņi visi kā viens ir likuši savam vēlētājam vilties. Piemēram, Attīstībai/Par! reitings no 12,04% vēlēšanās ir nokritis līdz niecīgiem 5,2% (SKDS dati par šī gada oktobri), JKP no 13,6% ir noslīdējusi līdz 6,7%, kamēr Alda “es būšu premjers” Gobzema pamestā KPV LV no pārsteidzošajiem 14,06% novēlusies līdz piecu procentu barjeru nu vairs pat nepārvarošiem 2,5%. Tāpat lielāku vai mazāku daļu atbalstītāju pazaudējušas arī vecās un labi pazīstamās partijas.

nbspSavukārt nu jau vairāk... Autors: Dzerbudists Par Saeimas atlaišanu
Attēls no: static.lsm.lv
1.

 

Savukārt, nu jau vairāk par 43% iedzīvotāju šobrīd nezina, par ko balsotu un tas ir, maigi izsakoties, nedaudz biedējoši, jo neraugoties uz to, ka Saeima nez vai tiks atsaukta, šādu iespēju nevar pilnībā izslēgt. Sabiedrībā valdošā attieksme varētu būt laba augsne, kurā izaugt kārtējai Latvijas glābēju partijai. Labi, ne gluži izaugt, bet drīzāk kā fēniksam atdzimt no pelniem. 

 

Es, protams, par Gobzemu. Ir nešaubīgi skaidrs, ka Aldis veidos jaunu partiju. Ja viņš savā jaunajā politiskajā veidojumā apvienos arī tādus daiļdirsējus un populistus, kā Jāni “atmiņas ūdensgalvu” Pļaviņu, Andri “5G sadedzināja manas smadzenes” Ciekuru, Lindu “nodokļus maksā tikai lohi” Liepiņu un vēl citus klaunus, ir pilnīgi iespējams, ka arī mums būs pašiem savs Tramps. Un iepriekšējo vēlēšanu rezultāti vairs neatļauj droši ieņemt pozīciju “par viņiem taču neviens nebalsos...”, jo ir skaidrs, ka idiotu šeit netrūkst.

 

Paralēli tam, ka Saskaņas šķelšanās varētu likt daļai viņu atbalstītāju nosvērties par labu balss atdošanai Latvijai nelojālās Ždanokas un Mamikina “Latvijas krievu savienībai”, var izveidoties ļoti bīstama situācija. 

 

Lūdzu visus uzņemot un izlasot jebkāda veida informāciju būt ļoti kritiskiem, pievērst vairāk uzmanības faktiem un statistikai un neuzrauties uz populistiskiem lozungiem. 
 

 Autors: Dzerbudists Par Saeimas atlaišanu
Autora bilde
2.

Pievienotie video

3
215
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [81]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Minka Mika avatars
Medaļa Kalnu kristālsMedaļa DrakulaMedaļa Arheologs
  Minka Mika 21.11.19 14:40  
13
0
atbildot uz jurikz komentāru " "Atlaist Saeimu" - un aitu bars skrien ... "Nevaru vēl vairāk piekrist tavam komentāram. Jebkuram, kurš domā, ka ir stilīgi vienkārši kladzināt saukli "atlaist saemiu", iesaku uzdot vienu jautājumu: UN KO TĀLĀK?!
korvete avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  korvete 21.11.19 10:49
12
0

Esmu piedalījusies visās vēlēšanu kampaņās un esmu arī kļūdījusies, un tomēr piedalīšos arī turpmāk. Šobrīd gan lēmējvarai, gan izpildvarai nav viegli. Pārāk  liela kļūdu un nejēdzību nasta velkas no iepriekšējiem gadiem. Tās izlabot nebūs viegli- laiks, pacietība un apdomība būs nepieciešamas.

Ir jūtams atbildības trūkums par  uzticētiem un darāmiem darbiem.Dzīvē bieži ir tā, ka par mazām lietām jātbild, bet par globālām lietām kā ērtāk. Esmu manījusi, ka pēdējā laikā vārds "atbildība"  šad un tad  tā kautrīgi , it kā garām ejot , tiek minēts, un tas arī viss . Svešs ir vārds taupība.

Gaidāma nodokļu reforma.Ko tā dos? Manuprāt nodokļu sistēmai jābūt tādai, kas sekmētu godprātīgu nodokļu maksāšanu nevis izvairīšanos no tās. Iedibinātais "nodokļu grozs" palīdzējis daudziem uzņēmējiem  nogrimt, pat tādiem, kuri gribēja būt godīgi.

Atlaist Saeimu? Manuprāt, tas būtu neprāts. Ieklausoties mediju raidījumos izskanējušos viedokļos, nācu pie slēdziena, ka ir spēki , kuriem nerūp valsts un tautas intereses. Tie ir spēki,ar kuru "svētību"pamazām malā pastūma tos, kas vadīja un sekmēja neatkarības atgūšanu. Tie ir spēki, kas cenšas atrast atbalstu no cilvēkiem, kuri neizprot notiekošos procesus, neiedziļinoties akli spēj sekot līdzi vai kuriem ir vienalga.

Fēlikss Edmunda dēls avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Sākumskolnieks
  Fēlikss Edmunda dēls 21.11.19 16:04
12
0

Saeimas atlaišanas entuziastu histērija ir labākais rādītājs, ka  kaut kas nav riktīgi. "Sabotāža"  parakastu vākšanas laikā, nepieļaujot iespēju, ka attiecīgās lapas "nokarās" pārslodzes nevis "Patiesības ministrijas" aktivitāšu dēļ. Ļoti  bieži cirkulējošie vainīgo apzīmējumi "sorosisti", "cionisti" bet jo īpaši "pindosi"- ir zināms kontingents, kas tā amerikāņus apzīmē. Un  tie nebūt nav draudzīgākie Latvijai(noliedz okupāciju, glorificē NKVD noziegumus, ekstazē kauc par Putinu un viņa izdarībām).  Turklāt  tie  "Atlajst Sajmu" aktīvisti paši nezina ko darītu, ja Saeima  atkāptos. Par ko balsotu? Droši vien liela daļa  lepni parādītu savu "pilsoņa nostāju" un vispār neietu balsot, kas ir  sliktākais priekš latviešiem un labākais variants priekš pārtijbomāriem un ždanokiešiem. Un tikmēr-Saskaņa, ZZS un  LKS mierīgi uzsistu savas balsis un par premjieru ieceltu Gobzemu. Fantastiš!

John Jay avatars
Medaļa BērndārznieksMedaļa IntelektuālisMedaļa Spoks
  John Jay 21.11.19 11:24
9
0

1. Jautājums: Ko Jūs katrs "eksperts" personīgi esat izdarījuši, lai Latvijā kautkas mainītos?

2. Jautājums: "Nav par ko balsot vairs" Kungi un Kundzes, kur ir personīgi Jūsu dibinātās jaunās partijas par kurām varēsim balsot?

KatHunter avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa Dienas joksMedaļa Nostradams
  KatHunter 21.11.19 19:27
9
1

Nekas šajā zemē nemainīsies kamēr kādu neuzspers gaisā!   

Ulrihs avatars
Medaļa Vampīru klana biedrsMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Patīk komentārs
  Ulrihs 21.11.19 14:48
7
0

Jā, tāda nu ir mūsu valsts dilemma, kuru "veiksmīgi" uzbūvējuši Lembis, Šķēle, Šļesers, Vienotība, Saskaņa utt. - ir jāatlaiž Saeima, kura nepilda likumus un kurā ir visādi dīvaini (lai neteiktu vairāk) ministri, bet no otras puses nav par ko balsot, jo partijas ir vieni interešu klubiņi, kurus bieži vien diriģē tie paši kādreiz jau no Saeimas izmestie (Šķēle, Šlesers utt.). 

Jaunas (godīgas) partijas uztaisīt arī nav faktiski iespējas - gan esošie barjeri un izmaksas partijai neļauj to tik vienkārši izdarīt, gan arī pietiek iefiltrēt jaundibināmajā partijā cilvēkus ar sliktu reputāciju vai skeletiem skapī (a tādi atrodami gandrīz katram) un projektu viegli var torpedēt no iekšienes. 

SemirsGerkans avatars
Medaļa BakalaursMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas joks
  SemirsGerkans 21.11.19 17:29
6
0

atbildot uz Ulrihs komentāru " Un jā, es apzināti esmu nobalsojis par ... "

Pareizi   viniem jāsaprot, ka viņi nav visu vareni

ottokaars avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa 1/13 kūciņas
  ottokaars 23.11.19 11:02
6
0

Davai labāk saņemamies un liekam šitiem pašiem strādāt?!?   

SemirsGerkans avatars
Medaļa BakalaursMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas joks
  SemirsGerkans 21.11.19 17:27
8
2

atbildot uz Minka Mika komentāru "Nevaru vēl vairāk piekrist tavam komentāram. Je... "

Jebkāds risinājums ir labāks nekā šī ņirgāšanās par tautu! Šāda pasīva nīkuļošana un bezdarbība ir tas uz ko tie kas ir pie varas paļaujas. Latviešu tautai ir vienreiz jāsaņemas spert radikālus soļus

N.Ushakovs avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Paciņa no ZiemeļpolaMedaļa Patīk komentārs
  N.Ushakovs 21.11.19 16:00
5
0

  

salinas avatars
Medaļa MasonsMedaļa BērndārznieksMedaļa Patīk raksts
  salinas 22.11.19 16:49
5
0

Tā saiemas atlaišana dakteriem ir vajadzīga tikpat, cik zaķim stopsignāls. Vienīgie kam tas ko dotu ir zaļzemnieki.  Kamēr Gobzems un vēl daži patrioti cīnās par saiemas atlaišanu viņi mierīgi pa druskai pielej eļļiņu uguntiņai un sūta Danu papūst uz oglēm. Gan jau izskaitļojuši daudzus gājienus uz priekšu. Vakar noskatījos pa tv galvenāko OIK ekspertu Ivaru Zariņu no saskaņas, žēl ka viņš netiek pie šprices. Būtu interesanti redzēt, kā viņš to pūķi kautu un aplaimotu dakterus ar atkarotajiem miljoniem.

Vienu gan es nesaprotu šīs putras vārītāju rīcībā, priekš kam jāatlaiž saiema. Ja jau viss ir tik slikti, ka sliktāk vairs nevar būt un tauta ir novesta līdz klinķim, ko ta revolūciju netaisat? Bruņu kuģa trūkst vai.

Incubus avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas joks
  Incubus 21.11.19 11:40  
5
0
Varbūt jāmaina visas saeimas koncepts kā tāds, ja mums viņš visus šos gadus nestrādā.. priekš kam tos simts krēslus, ja vien nosacīts cipars reāli strādā.
Un Vispār avatars
Medaļa PamatskolnieksMedaļa Spoks
  Un Vispār 26.11.19 16:25
5
0

Cienītie Saeimas atlaišanas piekritēji! Pirms jūs dodaties balsot par Saeimas atlaišanu, atbildiet, lūdzu, par ko tad jūs balsosiet tajās ārkārtas vēlēšanās, kas sekos? Kur mums ir tās jaunās partijas ar citiem, neparazitējošiem un nezogošiem cilvēkiem, kas visu uzlabos? Realitāte būs tāda: 1) Tiks iztērēti aptuveni 3 miljoni eiro, lai uzrīkotu referendumu par Saeimas atlaišanu.

2) Atlaistajiem Saeimas deputātiem tiks izmaksātas kompensācijas, kuru kopsumma parasti ir tuvu pus miljonam eiro. 

3) Tiks rīkotas jaunas, ārkārtas vēlēšanas, kurās mēs iesim balsot par tiem pašiem, kas tur jau ir, jo nekā cita par ko balsot tāpat nav. Tas atkal izmaksās ap 3 miljoniem eiro. 

Rezumējums - mēs iztērēsim aptuveni 6 miljonus eiro, lai tos pašus cilvēkus, tikai citādākā secībā saliktu atpakaļ tur, kur viņi tagad ir, bonusā viņiem izmaksājot kompensācijas. Vai tas ir tā vērts? Mums nav kur citur likt 6 miljonus?

Bonusā gribu atgādināt, ka konkrētais Saeimas sasaukums izsver iespēju atkāpties pat bez referenduma, varbūt taupam naudu un ļaujam viņiem to izdarīt pašiem?

Blackbberry avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Moderatora favorītsMedaļa Admins iesaka
  Blackbberry 21.11.19 09:37  
5
0
LKS ir nacionāls drauds Latvijai un kā jau izteicos, manuprāt, viņi jau būs 14. saeimā. Reāli nav, par ko balsot. Nav normālas partijas. Progresīvie? Nezinu.
blusu_kerajs avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Sensācija
  blusu_kerajs 22.11.19 17:48
5
0

atbildot uz salinas komentāru " Tā saiemas atlaišana dakteriem ir vajad... "

Vakar es uzdevu jautājumu (citur): ja jau no Saeimas atlaišanas nav jēgas, tad kāpēc gan ķēmoties, un tērēt naudu Saeimas vēlēšanās ik pa 4 gadiem?

aris1188 avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa TribīneMedaļa Pingvīns
  aris1188 22.11.19 22:42
3
0

atbildot uz AigarsA komentāru " @Aptauja: Vai tu gribi, lai atlaiž esoš... "

Tad priekš kam vispār vēlēšanas? ja esam iekāpuši sū-ā, nekratam to nost, jo, kas zin, varbūt atkal iekāpsim kādā citā. Turpinam staigāt ar visu kaku. 

jurikz avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  jurikz 22.11.19 08:29
3
0

atbildot uz franculicejs komentāru " ... TU vēlies atlaist 13.Saeimu, jo 202... "

Tak lielāka daļa ir aitu bars, kas domā, ka atnāks gans un visiem atnesīs zelta kalnus. Ja kādam šķiet, ka te ir auzas, lai aizbrauc uz Somāliju vai līdzīgu vietu. Nejēdzības ir, to nevar noliegt, un daudz, bet kur tādu nav? Pasaules top valstīs arī var atrast daudz, kur piesieties un arī tur var atrast nelaimīgos.

blusu_kerajs avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Sensācija
  blusu_kerajs 22.11.19 18:45
2
0

atbildot uz giba@speles komentāru " Tiešām... ievēlam uz mūžu ar mantošanas tiesī... "

... ja savēl tādus pavecākus, dabīgā 'rotācija' būs pietiekamā līmenī. Un amatu pametot nebūs jāmaksā kompensācijas. Ja nu vienīgi kādu smuku kroni varēs uzsaukt.

Blackbberry avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Moderatora favorītsMedaļa Admins iesaka
  Blackbberry 22.11.19 14:34  
2
0
atbildot uz maxter komentāru " Kā jau teicu, tā arī ir tā problēma ka nevēla... "Ar domāšanu problēmas tagad ir visās valstīs. Mūsēja vienkārši pa virsu iet nabadzība, korupcija un 600 000 okupācijas atlieku jeb krievu.
korvete avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  korvete 21.11.19 17:26
4
2

atbildot uz franculicejs komentāru " ... TU vēlies atlaist 13.Saeimu, jo 202... "

Piekrītu visam, par ko rakstījāt. Gribu tik piebilst, ka kūdītāji un histēriķi  negrib redzēt to, ka šī Saeima un valdība nepilna gada laikā ir paveikusi jūtamu darbu, neskatoties uz saņemto "mantojumu".

« 1  2  3  4  5 »