Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
145

Man nav jādodas mājās kravāt koferus un pirkt vienvirziena biļeti, lai dotos uz dzimteni, jo Igaunijas konservatīva tautas partija (IKTP) nav ieguvusi vairākumu vakar notikušajās vēlēšanās.

Tā varētu komentēt vakar... Autors: Lestets Man vēl nav jāpamet Igaunija!
Attēls no: www.pixabay.com
1.

Tā varētu komentēt vakar notikušo vēlēšanu rezultātus Igaunijā dzīvojošie ārzemnieki, īpaši tumšādainie un citu rašu pārstāvji. Katrā ziņā šeit nav runa par kaut kādu nacionālsociālistu nākšanas pie varas. Grāmatas Brīvības laukumā neviens nededzinātu arī, ja viņu uzvarētu iegūstot absolūto vairākumu. Taču ir vairāk nekā jocīgi, ka partija, kura ir izdomājusi saukli "kui on must, siis näita ust" (ja ir melns, tad rādi durvis) tikko notikušajās vēlēšanās iegūst par 12 (!) vietām vairāk nekā iepriekšējās vēlēšānās. Pat tikai ar 19 vietām rīgikogu (Igaunijas parlaments) šāds rezultāts viņus padara par uzvarētājiem, jo neviena cita partija nav spējusi tā izrauties.

IKTP raksturīga iezīme ir izcelties ar rasistiskiem un pat klaji šovinistiskiem lozungiem. Viņu partijas biedri ir ne tikai salīdzinājuši bēgļus ar prusakiem, bet arī uzskatījuši, ka sievietēm ir nepieciešams būt mājās un rūpēties par bērniem. Es saprotu, ka neviens īsti tos bēgļus negrib, bet, kā iemeslu viņu neuzņemšanai , var minēt rūpes par drošību, bet, šķiet, ka šī partija viņus par cilvēkiem neuzskata.

It kā iestājoties par nacionālām vērtībām, viņi nodarbojas ar klaju populismu un ir naidīgi noskaņoti pret neizbēgamām pārmaiņām, kam ir jānotiek Igaunijā, jo cilvēki noveco un dzimstība ir nepietiekama, lai uzturētu topošos pensionārus, bet par to viņi nerunās, jo tas ir pārāk sarežģīti. Vienkāršāk ir ienīst! Par to jau dziedāja 2015. g. Vecgada raidījumā "Tujurikuja", ka dzimtene zina, ka nēģera vieta ir Āfrikā, ka mums patīk visus ienīst

0
145
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [8]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Latvietis99 avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa 1/13 kūciņasMedaļa Dienas doma
  Latvietis99 11.03.19 18:26
8
0

Piespiedu globalizācija izraisa nacionālisma atdzimšanu, pašsaglabāšanās instinkts. Mazajām tautiņām tikai nacionāla valsts ir iespēja turpināt savu eksistenci. Populisms ir "bēgļu" uzņemšana atsaucoties uz pensiju sistēmas pastāvēšanu. Nēģeri igauņiem pensijas nepelnīs, bet paši dzīvos uz pabalstiem. 

Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 04.03.19 08:31
6
0

P.S. Kā vispār valstī, kur kultūras piemineklis ir Melngalvju nams, tāpat kā Latvijā, var izrādīt tādu nepatiku pret melnajiem?

jurikz avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  jurikz 04.03.19 09:00
7
1

Nacionālismu nevajag salīdiznāt ar nacismu, un nacionālisms mazām tautām ir ļoti vēlama īpašība, lai neizšķīstu uz pasaules tautu fona. Negribēt valstī lielu skaitu imigrantu ir gluži normāla parādība. Es arī gribu Latviju, kur latvieši būtu vismaz 90% no iedzīvotājiem.

Babadūks avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa BestsellersMedaļa Admins iesaka
  Babadūks 04.03.19 11:11  
3
1
atbildot uz Vietējais Karalis komentāru " Daudz kam piekrītu. Baltijā un Eiropā i... "Banu izcieti un esi atpakaļ?
Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 04.03.19 11:11
2
0

atbildot uz Vietējais Karalis komentāru " Daudz kam piekrītu. Baltijā un Eiropā i... "

Ja tas būtu nepieļaujami lielākajai daļai, tad tas arī nenotiktu, bet, lai arī ko tu neteiktu, cilvēki diez vai redz briesmas šajā apstāklī

Blackbberry avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Moderatora favorītsMedaļa Admins iesaka
  Blackbberry 04.03.19 11:48  
3
1
atbildot uz Vangs Čingčangčongs komentāru "Banu izcieti un esi atpakaļ? "Kādu banu? Ja jāsaka 4to reizi, tad tiešām rodas iespaids, ka esi garīgi slims. Man nekad nav bijis bana.
PNPAPN@speles avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  PNPAPN@speles 13.03.19 07:55
2
0

atbildot uz Lestets komentāru " P.S. Kā vispār valstī, kur kultūras pie... "

Nu ,nu ,kura valsts Eirovizijas prieksnesuma starteja ar vienu balto un vienu negeri ?

via lucia avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa TrumpeMedaļa Intelektuālis
  via lucia 09.07.19 00:56  
1
0
Nenoliedzami, viena galējība rada citu! Bet globālajā mērogā skatoties nevar nemanīt mākslīgi radītus cēloņus masu migrācijai, galvenokārt ietekmējot ekonomiju. Radīt jukas sajaucot kopus kulturāli un etniski atšķirīgas cilvēkus ir nodoms! Par mērķi varam vēl parunāt. Piemēram, mūsu tauta: ja nav pietiekoša ekonomiski nodrošināta pamata dzīvei kas iekļauj pēcnācēju radīšanu, audzināšanu,veselības aprūpi utt., savā valstī, tad kas cilvēkam atliek ja ne meklēt izdzīvošanas iespējas ārpus tās? Izdzīvošanas instinktu nevar noliegt! Un tikai loģiski, ka pamatiedzīvotājiem nepatiks svešinieku un svešas kultūras ieplūdums, it sevišķi ja pastāv reāli draudi tam ka pamatiedzīvotāji būs mazākumā. Te jāpiebilst, ka nereti bez pamata tieši ar šiem draudiem manipulē politiķi cilvēkus savās interesēs. Esam tikai liecinieki notiekošajam... Lai kaut ko reāli varētu mainīt šajā juceklī ir jāpieaug to cilvēku skaitam ar kuriem nebūs iespējams manipulēt