Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
2
5

Publicējot savu pagājušo rakstu biju cerējis, ka tādai lietai kā “klimata aktīvisms” pagaidām vairs nevajadzēs pieskarties, vismaz kamēr nesadomāšu uzrakstīt kautko par kodolenerģiju. Bet interesējoties par to kas notiek pasaulē, sanāca uzdurties uz dažiem interesantiem klimata aktīvistu rakstiem mēdijos, kas lika aizdomāties par manis izteikto hipotēzi-ka šī kustība (vismaz tā kuru redzam ziņās) ir galvenokārt ideoloģiska.

Šeit atļaušos atgādināt, ka pats personīgi neesmu “pārmaiņu noliedzējs”(klimata aktīvistu analogs vārdam ķeceris), bet rakstot šo rakstu aktīvistu acīs tikpat labi arī varētu tāds būt…

Daži cilvēki iepriekšējā rakstā sūdzējās par tā garumu. Lai detalizēti apspriestu kādu tematu diemžēl ir vajadzīga telpa. Piedodiet, bet ko lai saka, tas nav atkarīgs no manis

Pirmais raksts ar nosaukumu “Why We Strike Again ” tika publicēts Project Syndicate. Un tā autore ir pati Grēta(protams, ja tiešām pati) kopā ar Louise Neubauer un Angela Valenzuela.

Rakstā autores raksta par savu kustību:

“That action must be powerful and wide-ranging. After all, the climate crisis is not just about the environment. It is a crisis of human rights, of justice, and of political will. Colonial, racist, and patriarchal systems of oppression have created and fueled it. We need to dismantle them all. Our political leaders can no longer shirk their responsibilities.”

“Klimata krīze nav saistīta tikai ar vidi”? Ko? Kopš kura laika? Un tomēr mums to pasniedz kā problēmu, kuru rada piesārņojums un globālā sasilšana, un nevis seksisms, rasisms, koloniālisms, homofobija u.t.t.? Kopš kura laika klimata aktīvisms nāk komplektā ar visām šīm lietām?

“And yet the politicians let the profiteers continue to exploit our planet’s resources and destroy its ecosystems in a quest for quick cash that threatens our very existence.”

Un cilvēki/uzņēmumi kas orientējās uz videi draudzīgākiem risinājumiem nav peļņas guvēji? Ak šie peļņas guvēji!

Otrais raksts ar nosaukumu “Extinction Rebellion isn’t about the Climate” tika publicēts Medium un tā autors ir Stuart Basden-viens no Extinction Rebellion dibinātājiem.

“Yes, yes, I know. The climate is breaking down. It’s urgent. An emergency. We’ve only got a few years left to ‘fix’ it.”

Paga, vai es saprotu pareizi? Viņš pats burtiski dibināja “dumpiniecisku” kustību lai cīnītos pret “klimata pārmaiņām”, bet tagad pats noniecina paša konstatēto problēmu?

“And I’m here to say that XR isn’t about the climate. You see, the climate’s breakdown is a symptom of a toxic system of that has infected the ways we relate to each other as humans and to all life. This was exacerbated when European ‘civilisation’ was spread around the globe through cruelty and violence (especially) over the last 600 years of colonialism, although the roots of the infections go much further back.

As Europeans spread their toxicity around the world, they brought torture, genocide, carnage and suffering to the ends of the earth. Their cultural myths justified the horrors, such as the idea that indigenous people were animals (not humans), and therefore God had given us dominion over them.”

Protams, ja nebūtu balto eiropiešu, pasaule būtu bez vardarbības un visi dzīvotu tādā kā Ēdenes dārzā zem kautkāda primitīvā komunisma kur visi būtu priecīgi un laimīgi…

“Euro-Americans violently imposed and taught dangerous delusions that they used to justify the exploitation and reinforced our dominance, while silencing worldviews that differed or challenged them.

..

It’s worth naming some of these constructed delusions that have been coded into societies and institutions around the world:

The delusion of white-supremacy centres whiteness and the experience of white people, constructing and perpetuating the myth that white people and their lives are somehow inherently better and more valuable than people of colour.

The delusion of patriarchy centres the male experience, and excludes/hinders female assigned people from public life (reducing them to a possession or object for ownership or consumption). Patriarchy teaches dominating and competitive behaviours, and emphasises the idea that the world is a place of scarcity, separation and powerlessness.

The delusions of Eurocentrism include the notion that Europeans know what is best for the world.

The delusions of hetero-sexism/heteronormativity propagate the idea that heterosexuality is ‘normal’ and that other s of sexuality are deviant.

The delusions of class hierarchy uphold the theory that the rich elite are better/smarter/nobler than the rest of us, and make therefore better decisions.

There are other delusions. These delusions have become ingrained in all of us, taught to us from a very young age.”

Bet protams! Dzimumi, to normas un “klašu hierarhija” neeksistēja nekur ārpus Eiropas! Tie bija ļaunie eiropiešu koloneālisti kuri citiem iemācīja visas šīs lietas! Pie klimata krīzes ir vainojama balto pārākuma kapitālistu patriarhija!

Starp citu, kad pēdējoreiz skatījos, visvairāk piesārņojuma rada trešās pasaules valstis, Indija, Ķīna un valstīs no Āfrikas, nevis ļaunās baltās eiropiešu valstis. NASA satalīta dati pat parāda, ka tādā ASV metropolē, kā Losandželosa, slāpekļa dioksīda(diezgan nelabvēlīgas gāzes) izneši laika posmā no 2005-07 ir pat samazināsušies par 40%. Ja tā strādā "rasisms", tad derētu painteresēties kur jāpiesakās!

“The task of Extinction Rebellion is to dispel these delusions. We need to cure the causes of the infection, not just alleviate the symptoms. To focus on the climate’s breakdown (the symptom) without focusing attention on these toxic delusions (the causes) is a form a denialism. Worse, it’s a racist and sexist form of denialism, that takes away from the necessary focus of the need for all of us to de-colonise our selves.”

Tu pats mums tiko sūdzējies kā “klašu hierarhijas teorija” māca mums kā “bagātās elites” prot izdarīt labākas izvēles, bet tagad Tu pats mums centīsies iestāstīt kas jādara? Ar ko Tu esi gudrāks par "elitēm"? Mums esot "infekcija" kuru viņi var "izārstēt"...

“So Extinction Rebellion isn’t about the climate. It’s not even about ‘climate justice’, although that is also important. If we only talk about the climate, we’re missing the deeper problems plaguing our culture.”

Ja šeit runa ietu par kultūru un cilvēku brivprātīgu iedrošināšanu dzīvot nedaudz zaļāk, tad absolūti nevienam šeit nebūtu nekādu pretenziju, jo tad tā būtu cilvēku brīva izvēle.

Bet šī ir arī politiska kustība. Gan Grēta, gan Stuarts sūdzās par to kā to ir pieļāvuši mūsu politiķi un līderi. Valsts ir institūcija kurai ir formāla vara pāri tajā dzīvojošajiem cilvēkiem (suverenitāte burtiski nozīmē augstāko varu). Valstis varētu “aktīvi konstruēt” (arī Stuarts lietoja vārdus konstruēja un"de-kolonizēt" ) sabiedrību, lai varētu radīt “labāku sabiedrību” (izārstēt mūs no "infencijas" ), un līdz ar to-“Jauno Padomju Cilvēku”. Ceru ka Implikācijas šeit ir saprotamas.

XR galvenais merķis ir nevis klimata pārmaiņu apturēšana, bet gan naida kurināšana pret rietumiem, to kultūru un dzīvesveidu(rakstā par Grētu jau apspriedām baznīcas mācībām līdzīgos saukļus pret greznību). “Klimata krīze” ir tikai daļējs iemesls šīs kustības eksistencei. Tā vairāk kalpo kā trojas zirgs “klimata aktīvistu” politiskajai ideoloģijai. “Esam nonākuši krīzes priekšā kurai tikai mums ir risinājums! Dodiet mums varu!”

Kāds izbijis skotlendjarda anti-terrorisma nodaļas vadītājs pat ir nosaucis šo kustību (XR) par graujošu(subversive) un politiski ekstrēmu, kuras uzdevums nav “tikai cīnīties pret klimata pārmaiņām”. Viņa izveidotais ziņojums sniedzot pierādījumus, ka kustības vadītāji aģitē par “revolūciju” lai “gāztu kapitālismu” un “sagrautu valstis”. Pats šo “zinojumu” neesmu lasījis, bet spriežot pēc tā ko esam izlasījuši šajos rakstos, kādi ir šo cilvēku patiesie mērķi, redzot to cik šie cilvēki var būt kultiski, un to kādu vājprātu viņu “aktīvisms” var inducēt(šo rakstu patiešām iesaku apmeklēt), apsūdzības par “terrorisma draudiem”, lai cik bieži viņas cilvēki nemētātu apkārt runājot par saviem politiskajiem oponentiem, šajā gadījumā man personīgi šķiet pat nedaudz pašsaprotamas.

Un protams viņi sevi padarīs par mocekļiem-par “tautu”, “vienkāršajiem cilvēkiem” vai “apspiestajiem”. Tas nekas, ka mūsu slavenības viņus atbalsta, jo “tas ir pareizi”, un Grēta var burtiski tikties ar “mūsu līderiem”(tai skaitā pāvestu), bet tāpat apgalvot ka viņu neviens nedzird un uzstāties ar saukļiem “Viņi mūs sadzirdēs!” Tāpat kā bolševiki, kuri vienlaicīgi var likt disidentiem strādāt darba nometnēs un taja pašā laikā “cīnīties” par trūcīgajiem un “stāties pretī” reakcionāro kapitālistu, imperiālistu, fašistu un citu apspiešanai. Pat nonākot pie varas viņi sevi uzskatīja par "revolucionāru" kustību...

Ja šī kustība būtu patiešām saistīta ar klimatu, tad man būtu tikai prieks. Es ar lielāko prieku esmu gatavs atbalstīt politiku vērstu pret dažādām individuālu cilvēku un uzņēmumu negatīvām ietekmēm uz apkārtējo vidi. Jo jā, tirgus mehānismi nevienmēr palīdzēs-nevaram privatizēt ūdeni okeānos un gaisu atmosfērā. Bet uz šādu ideoloģisku kustību es gan neesmu gatavs parakstīties. Kā tādu sviestu vispār var izdomāt?!?! Klimata pārmaiņas patiesībā rada Rasisms…

2
5
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [4]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
WhatDoesTheFoxSay avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Gada RAKSTS 2017Medaļa Dienas doma
  WhatDoesTheFoxSay 07.12.19 20:17
0
0

You really are a bootlicker.

Vislielāko piesārņojumu pasaulē rada ASV armija. ASV armija ir arī mūsdienu lielākais un ietekmīgākais koloniālais veidojums. Ja tev tiešām ir grūti savienot klimata pārmaiņas ar imperiālismu un ''war machine'', tad diemžēl, tu esi ļoti dezinformēts.

http://theconversation.com/us-military-is-a-bigger-polluter-than-as-many-as-140-countries-shrinking-this-war-machine-is-a-must-119269

https://www.sciencedaily.com/releases/2019/06/190620100005.htm

Kapitālisms arī ir cieši saistīts ar klimata izmaiņām. Ja neesi pamanījis, tad klimata pārmaiņas parādījās tieši pēc industriālās revolūcijas. Tev ir pārsteigums, ka sistēma, kura balstās uz peļņas gūšanas, nodara lielus postījumus dabai (un cilvēcei)? Kapitālismam nav vietas 21. gadsimtā. Neefektīva sistēma, kuras dēļ tiek pilnībā iznīcināts ļoti liels daudzums resursu, kuri varētu uzlabot šo pasauli.

Basically, tālāk pat nav jēga mēgināt neko atspēkot. Viss raksts ir ''capitalism good, communism bad'' propaganda. Izskatās, ka tu pavadi vairākas stundas dienā skatoties anti-sjw/conservative kontentu. Iesaku ar open mind izglītot sevi tādās lietās kā koloniālisms, imperiālisms, kapitālisms un šo sistēmu/ parādību (tās visas ir savstarpēji saistītas) ietekmi uz klimatu. Iesaku noskaidrot, kas ir vislielākie piesārņotāji pasaulē - nevis to, kurās valstīs tiek radīts vislielākais piesārņojums, bet kas tieši to rada. 

Šādi raksti ir iemesls, kāpēc libertariāņus neviens neņem nopietni.

Tragic Reality avatars
Medaļa ZebraMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Sviestmaize
  Tragic Reality 08.12.19 02:32
0
0

atbildot uz WhatDoesTheFoxSay komentāru " You really are a bootlicker. Vislielāk... "

Tev nepatīk ka kritizēju kādu, kurš burtiski uzstājas visas pasaules priekšā, kuru katru dienu redzam ziņās cenšoties "glābt cilvēci", kas tiekas ar pasaules līderiem kuri pēc katras izdevības cenšas izdabāt, un ES esmu "bootlicker"? Lūdzu... Dauzīšana pa atvērtām durvīm nav nekas revolucionārs.

Pasaules lielākais darba devējs rada visvairāk piesārņojuma. Šokējoši! Jo īpaši ja šis darba devējs, vismaz teorētiski, pakļaujas "tautas demokrātiskajai varai".

Klimats uz zemes ir mainījies kopš saules sistēmas izveidošanās. Bet protams, cilvēkiem arī ir sava ietekme pret kuru jācīnās, kā jau teicu visos rakstos par šo tēmu.Man nav nekādu pretenziju pret aģitēšanu lai cilvēki censtos mazināt savu ietekmi uz vidi vai nodokļiem piesārņojot to, kas gribi vai negribi ir visu kopīpašums

"Tev ir pārsteigums, ka sistēma, kura balstās uz peļņas gūšanas, nodara lielus postījumus dabai (un cilvēcei)?" Kā PSRS veicās ar vides aizsardzību(protams, ja nedomā ka tas bija "valsts kapitālisms" ) Kā gāja Mao? Kura ir Venecuēlas lielākā kompānija? Vai tā nav valstij piederošā PDVSA? Neviens no šiem rakstiem nav par to kas šai ziņā ir labāks-kapitālisms vai sociālisms(valsts/"decentralizēts"/sauc kādu gribi). Klimats ir klimats, bet tas ko mēs šeit redzam ir šo cilvēku personīgās vērtības un uzskati.

Cilvēki nav skudras, viņus vajag motivēt. "Peļņa" ir skarba cilvēka dabas nepieciešamība no kuras bez kautkādas advencētas eugēnikas(ja negribi iet tik tālu kā Šovs) netiksi vaļā.

"Tiek iznīcināts ļoti liels daudzums resursu, kuri varētu uzlabot šo pasauli". "Iznīcināti" ražojot to, kam cilvēki paši ir gatavi tērēt savu naudu kuru viņi ir nopelnījuši? Kāds ir Tavis kā apgaismotā plāns kā tērēt manu algu lai "uzlabotu pasauli"? Atkal būs jāseko baznīcas mācībām?

"Viss raksts ir ''capitalism good, communism bad'' propaganda." Kur tieši šajā vai iepriekšējā rakstā saku kautko par sociālisma vai kapitālisma priekšrocībām? Jo īpaši ja pats vēl atzīstu problēmu? Šis raksts ir par klimata krīzes izmantošanu ideoloģijas stumšanai. Šeit Tev saprotams analogs būtu Mises Institute "ekonomisti" kuri ir gatavi noliegt Šumpetēra, Hajeka un Mengera piederību austriešu ekonomikas skolai tikai tāpēc viņi nav anarhisti. Ideoloģiskām vērtībām nav nekāda sakara ar ekonomikas teoriju(tāpat kā ar klimatu). Gan nacisti(pēc padomju terminologijas-visreakcionārākie kapitālisti), gan terorists no Jaunzēlandes, gan viss Alt-Right ir lieli vides aizsargātāji. Viņi necieš kapitālismu un saista to ar ēbrejiem. Kā Tu domā, vai viņi nav rasisti? Viena politiskā kustība nevar sev tā vienkārši piesavināties klimata krīzi, sorry...

"Iesaku ar open mind izglītot sevi tādās lietās kā koloniālisms, imperiālisms, kapitālisms un šo sistēmu/ parādību (tās visas ir savstarpēji saistītas) ietekmi uz klimatu." Tas kā visas šīs lietas ir savstarpēji saistītas kādā visaptverošā sazvērestībā ir, atvaino, ideologu projekcijas.

Ļeņina "Imperiālisms-pēdējais kapitālisma posms"(ja to tu domā) esmu lasījis. Viņš savā laikā izstrādāja teoriju ka kapitālismam ir "jāizplešās" uz mazāk attīstītām valstīm jo tā kulminācija "industralizētajās valstīs" jau ir gandrīz sasniegta, un lielvalstīm tad ir jāsāk cīnīties par kolonijām u.t.t. Viņš prezentēja tabulu ar 1900.gada(ja nemaldos) FDI uz dažādām pasaules daļām. Pat ja viņa prezentētā statistika ir patiesa viņš atspoguļoja pasauli vien 3 reģionos apvienojot visu ameriku(dienvid, centrāl un ziemeļ) vienā lauciņā tā ka tu nevari pateikt cik daudz attiecas uz attīstītām valstīm kā ASV un Kanādu, un cik daudz uz, teiksim Brazīliju. Tā ir Fox News līmeņa manipulācija ar statistiku. Ja šī teorija ir pareiza, tad kapēc pat tagad-100+ gadus vēlāk, kad Euronews katru dienu reklamē lai "investē Āfrikā" foreign direct investment visā Āfrikā ir tikai 46bil USD, bet ASV-4.34 trilijoni USD? Vai Āfrikai kautkā ir izdevies apsteigs ASV?

Es cenšos lasīt pēc iespējas vairāk un dažādākus cilvēkus-ekonomistus, domātājus, vēsturniekus, bet daudz kas tieši no šīs "dekolonizācijas-intersekcionālisma" puses ir vienkārši bullshit. Piemēram tas,ka aerodinamikā nav bijis progress turbulentas plūsmas aprakstīšanā, jo "mūsu patriarhālajā sistēmā" fluīdu mehānika un viss "šķidrais un plūstušais" asociējas ar sievišķīgumu, bet viss cietais-ar vīrisķīgumu, tāpec tam ir dota mazāka prioritāte. Es nejokoju.

Klimata kustība ir ideologijas perēklis. Iznešus un piesārņojumu var samazināt arī bez "vienlīdzības".

WhatDoesTheFoxSay avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Gada RAKSTS 2017Medaļa Dienas doma
  WhatDoesTheFoxSay 09.12.19 02:18
0
0

atbildot uz Tragic Reality komentāru "Tev nepatīk ka kritizēju kādu, kurš burtiski uz... "

Es tevi nosaucu par bootlicker, jo tu šajā rakstā aizstāvi imperiālismu, koloniālismu un kapitālismu, un izplati far-right idejas (ka baltie cilvēki tiek apspiesti, ka Āfrikas iedzīvotāji būtu vainīgi pie lielākā piesārņojuma, etc.). Tev ir tiesības kritizēt visu, ko tu gribi. Tas, ka es piekrītu kaut kam, kam piekrīt arī organizācija, kuru tu apspried šajā rakstā, nenozīmē, ka es to atbalstu. 

''Pasaules lielākais darba devējs rada visvairāk piesārņojuma. Šokējoši! '' This is peak libertarianism. Uztraukties par to, ka ASV armija ir lielākais darba devējs pasaulē, nevis par postījumu, ko tā rada. Even tho lielākā daļa ASV karavīru armijā atrodas tikai tāpēc, ka viņiem nav citu iespēju nopelnīt naudu. Un vēl pasaki, ka tu neesi bootlicker.

''Tas kā visas šīs lietas ir savstarpēji saistītas kādā visaptverošā sazvērestībā ir, atvaino, ideologu projekcijas.'' Vispār jau tas, ka kapitālisms ļauj dažādām ietekmīgām grupām un korporācijām atbalstīt karu, un pēc tam gūt peļņu no ''nation building''. Kad ASV pēdējo reizi iesaistījās kādā karā, kas nebija saistīts ar resursiem? Vai nogāza kādu valdību, kas pretojās kapitālismam un ASV noteikumiem? 

Tragic Reality avatars
Medaļa ZebraMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Sviestmaize
  Tragic Reality 11.12.19 20:22
0
0

atbildot uz WhatDoesTheFoxSay komentāru " Es tevi nosaucu par bootlicker, jo tu šajā ra... "

Esmu bootlicker tikai rietumu dzīvesveidam, jo man patīk, ka man ir viss kas vajadzīgs un varu dzīvot komfortablu dzīvi, kad nav jāseko kā mūkam pēc klostera noteikumiem cik man var vai nevar būt.

Vai mani "far-right" apgalvojumi nav patiesi?(btw runa neiet tikai par āfriku).

Parādi man kur es šajā vai ieprieksējā rakstā kautko esmu teicis par "balto apspiešanu"?  Kur tieši es aizstāvu koloniālismu/imperiālismu? Vai tā tomēr ir projekcija?

ASV armijai tērē 800milj dollāru. Ja valsts netērē naudu armijai, tad tā par viņu ceļ tiltus un dambjus, vai arī tā paliek privātā sektora rokās-uzņēmumi un cilvēki tad varētu pirkt vairāk automašīnas, ēdiena u.c. lietas. Tu domā ka atbrīvojoties no ASV bruņotajiem spēkiem varēs tā vienkārši atbrīvoties no piesārņojuma? Jo tad Tu vainu armijas līdzekļus izmanto citur, vai arī palielini personal disposable income un consumption. To es domāju ar lielāko darba devēju.

"Kad ASV pēdējo reizi iesaistījās kādā karā, kas nebija saistīts ar resursiem? Vai nogāza kādu valdību, kas pretojās kapitālismam un ASV noteikumiem?" Nosauc man karu kurš nav uzsākts dēļ resursiem vai ietekmes. Karu ideālistisku iemeslu dēļ sāk tikai muļķi. "Cīņa" par muh democracy var kalpot tikai tā mīts lai motivētu masas-valdošajai elitei ir svarīga tikai ietekme nevis vispārīgi ideoloģiski mērķi(javien tie nepalielina viņu pašu ietekmi). ASV ir svarīgi tikai lai visi tai paklausītu un ir pie vienas vietas par "kapitālismu". Kā piemēru došu to, ka viņi kopā ar Megiju burtiski atbalstīja Pol Potu viņa trindā Taizemē kad viņa valdībai radās nesaskaņas ar Vjetnamu. Šeit citēšu "Manufacturing Consent by Noam Chomsky":

"We noted in chapter 7 that, after the Vietnamese had ousted Pol Pot in December 1978, although the United States and its allies had denounced Pol Pot as "another Hitler" committing "genocide," they quickly became his supporter, allowing him to retain Cambodia's UN. seat and otherwise aiding and protecting him in his Thailand refuge. Vietnam was severely punished-by harsh sanctions and by U.S. support for a Chinese invasion to teach Vietnam a lesson for having terminated Pol Pot's atrocities! President Carter's National Security Advisor Zbigniew Brzezinski stated in 1979 that "I encouraged the Chinese to support Pol Pot. I encouraged the Thai to help D.K. [Democratic Kampuchea, Pol Pot's forces]. Pol Pot was an abomination. We could never support him but China could."So In the late 1980s and early 1990s, as the Vietnamese sought to end their isolation by exiting from Cambodia, but insisted as a condition for withdrawal that Pol Pot and his Khmer Rouge be excluded from returning to power, the United States objected, and insisted, with eventual success, that the Khmer Rouge be included as a contestant party in the post-occupation settlement."

Tas ka ASV gāž valdības tikai dēļ kkā tik ideoloģiska kā "kapitālisma" ir kārtējā projekcija. It's called RealPolitik.

Un crony kapitālisma "ietekmīgās grupas" sociālismā aizstāj korumpētas nomenklatūras.