Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
53

Lai gan nevienam nav sanācis pierādīt visuma tīkla eksistenci daudzi apgalvo, ka visums nemaz arī neesot tukšs, bet gan atgādinot tīklu, kur katra niecīgākā matērijas daļiņa ir savā starpā savienota. Agrāk daudzi centās visuma modeli piepildīt ar tā dēvēto neredzamo ēteri pēc kura retinājuma pakāpes esot iespējams noteikt dažādu vielu sastopamības iespēju, tomēr plašā izplatījuma telpa nepārāk labi sasaucas ar neredzamā ētera pielāgošanas iespēju visuma modelim, jo pārāk lielas telpas daļas esot tukšas vai tajās nav sastopams nekas cits, kā vien starpzveigžņu izstarotā gaisma. Tomēr neizmērojami plašās izplatījuma telpas nepakļaujas saprātam, ja tās netiek kaut vai aizpildītas ar kaut ko iluzīvu, ko cilveka saprāts varētu izmantot telpas aptveršanai. Visuma tīkla modelis paredz visuma telpu aizpildīt, savienojot masu saturošus ķermeņus savā starpā, kas dod iespēju visuma telpu iztēloties kā neizmērojami lielu tīklu, kuru veido visuma masīvāko ķermeņu savienojumi. Ja pieņem, ka visi masu saturošie ķermeņi ir savienoti, izmantojot pašu īsāko ceļu no viena ķermeņa līdz otram, tas savukārt ļauj noteikt katrā izplatījuma vietā caurejošo savienojumu skaitu, kas ir izplatījuma blīvuma mērs kādā noteiktā visuma reģijonā. Vai jo vairāk šādu savienojumu būs sastopams kādā noteiktā vietā, jo blīvāka attiecībā pret pārējo visumu būs vieta, kurā sastopami salīdzinoši vairāk savienojumu. Drosmīgākie visuma tīkla piekritēji pat atļaujas apgalvot, ka uztaustot kādu no visuma tīkla pavedieniem, to būtu iespējams izmantot starpzvaigžņu telpas pārvarēšanai, relatīvi īsā laika periodā.

lasi, vērtē, komentē

 Autors: Strāvonis Visuma tīkls
Autora bilde
1.
 Autors: Strāvonis Visuma tīkls
Autora bilde
2.
0
53
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [9]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Silvitaaaa avatars
Medaļa TrumpeMedaļa SpoksMedaļa Students
  Silvitaaaa 06.12.17 21:39  
2
0
Riktīgi labs raksts, ir par ko pafantazēt.
Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 07.12.17 06:25
2
0

Jap, tā ir teorija, kas ir guvusi apstiprinājumu, bet tie masīvāki objekti ir melnie caurumi, kas tiešām savā starpā ir savienoti, bet, vai šie savienojumi šķērso gluži to pašu laiktelpu, ir cits jautājums. 

Juris1604 avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa NastijsMedaļa Dienas doma
  Juris1604 06.12.17 17:54
1
0

  

mazais28 avatars
Medaļa VienotībaMedaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Vampīru klana biedrs
  mazais28 06.12.17 18:34
1
0

  

SAMSS avatars
Medaļa AutoklikerisMedaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Rainis
  SAMSS 06.12.17 18:39
1
0

  

Strāvonis avatars
Medaļa VUGD priekšnieksMedaļa VUGD priekšnieksMedaļa VUGD priekšnieks
  Strāvonis 06.12.17 21:49
0
0

atbildot uz Silvitaaaa komentāru " Riktīgi labs raksts, ir par ko pafantaz... "

ko var, var

Strāvonis avatars
Medaļa VUGD priekšnieksMedaļa VUGD priekšnieksMedaļa VUGD priekšnieks
  Strāvonis 07.12.17 12:21
0
0

atbildot uz Lestets komentāru " Jap, tā ir teorija, kas ir guvusi apsti... "

šajā gadījumā tiek runāts par to, cik daudz šādu savienojumu ir kādā noteiktā telpas apgabalā, kas ļauj novērtēt telpas aizpildījuma pakāpi novērojamajā apgabalā

RandomUser avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Patīk komentārsMedaļa Dienas joks
  RandomUser 09.06.19 23:52  
0
0
Wormholes teorētiski var veidot shortcutus, kurā informācija pārvietojas neticami ātri. Tas nozīmētu ceļošanu telpā. Ja informacijai izdotos pārsniegt gaismas ātrumu, un ņem vērā realitātes teoriju, tas dotu iespēju ceļot laikā, bet tikai informācijai un tikai uz priekšu. Neticami? Tomēr pēc līdzīga principa strādā bezvadu tīkls- tikai ir vajadzīgs raidītājs un saņēmējs. Tukšums starp objektiem tomēr ietver informāciju par koordinātām un trajektorijām, kā arī laiku, respektīvi izvietojumu laikā un telpā.
Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 06.12.17 18:47
0
2

diezgan murgaini