Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
326

Kurš gan nebūs dzirdējis par leģendāro Atlantīdu? Daudzi ir mēģinājuši to arī atrast, tā ir meklēta daudzās pasaules vietās, bet bez rezultātiem. Vēsturnieki to neuztver nopietni un uzskata par Platona izdomājumu, lai pamācītu tā laika Atēnu pilsētas vadītājus. Platona stāstā Atlantīda tiek aprakstīta kā idealizeta vieta, ko vajadzētu ņemt par piemēru citiem. Neapšaubāmi pilsētas pārvaldīšana ir vienmēr uzlabojama un tas nav tik vienkārši izdarāms, bet, vai tāpēc, ka neviens nav atradis Atlantīdas atrašanās vietu, vajag apšaubīt Platona stāsta patiesumu?

Foto PixabayZināscaronanas... Autors: Lestets Vai Atlantīda beidzot ir atrasta?
1.

Foto: Pixabay

Zināšanas par Atlantīdu, ko nodeva tālāk, tika iegūtas atrodoties Ēģiptē, kurā uz to laiku, pirms vairāk nekā 2000 gadiem, bija senākie nepārtrauktie vēsturiskie pieraksti. Kā tajos tiek apgalvots, tad Atlantīdu esot iznīcinājusi milzīga katastrofa pirms 9600 gadiem. Ja saskaita kopā laiku, kad tas tik uzzināts un pirms cik gadiem tas ir noticis, tad iegūst laiku, kas saskan ar pēdējā leduslaikmeta beigām. Turklāt ir izvirzīta hipotēze, ka tajā laikā Zeme ir sadūrusies ar komētu vai asteroīdu. Par to ir Jaunākā Driasa sadursmes hipotēze. Sadursmes rezultātā notika katastrofiskas pārmaiņas un daudz kas aizgāja nebūtībā, kā arī vēlāk cēlās jūras līmenis, izbeidzoties pēdējam ledus laikmetam. Taču iespējamā Atlantīdas atrašanās vieta atrodas uz sauszemes.

Foto PixabayRuna ir par... Autors: Lestets Vai Atlantīda beidzot ir atrasta?
2.

Foto: Pixabay

Runa ir par Rišara struktūru Āfrikā. Kā to var redzēt pievienotajā video, tad ir daudz pazīmju, kas liecina par labu pieņēmumam, ka Rišara struktūra ir Atlantīda, kaut vai izmērs, tā diezgan precīzi atbilst Platona aprakstītajam - tā ir 24 km diametrā. Kā gan kaut ko tādu var nepamanīt? Jāņem vērā, ka Rišara struktūra ir liela un to var ieraudzīt tikai no lielāka augstuma. Mūsdienās šī struktūra ir kļuvusi par orientieri astronautiem. Turklāt tā atrodas nekurienes vidū - Sahāras tuksnesī. Rišara struktūra arī tika pamanīta tikai pateicoties modernajām tehnoloģijām.

Tas, kas mūsdienās ir milzīgs tuksnesis agrāk bija apdzīvojams apgabals, kur patiešām varēja eksistēt senas civilizācijas. Taču iesaku noskatoties video, tas patiešām ir labs, kā arī tajā var uzzināt par iemesliem, kāpēc Rišara struktūra patiešām var izrādīties Atlantīda.

Es negribu teikt, ka iespējamā patiesība par Atlantīdu tiek slēpta, bet kļūst arvien vairāk pierādījumu tam, ka vēsture ir bijusi krietni savādāka nekā mācīts un diez vai mēs esam izrāpušies no akmens laikmeta pirms dažiem tūkstošiem gadu

Pievienotie video

0
326
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [8]
Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Ulrihs avatars
Medaļa SpoksMedaļa TeamworkMedaļa Dienas doma
  Ulrihs 14.09.18 13:11
 
14
0

atbildot uz Evolution_Is_True komentāru " Diezgan bezjēdzīga tā Atlantīdas meklēš... "

Kādreiz tā arī runāja par Troju, līdz Šlīmans to atraka.  Tas tā, vienkārša piebilde...

Drakonvīrs avatars
Medaļa JāņugunsMedaļa ZeltrocisMedaļa Dienas doma
  Drakonvīrs 14.09.18 03:12  
 
5
0
Interesanti😎
pinkpotato avatars
Medaļa 2. gabaliņš no konkursaMedaļa 1/13 kūciņasMedaļa Sertificēts spoks
  pinkpotato 18.09.18 21:42
 
3
0

"...bet kļūst arvien vairāk pierādījumu tam, ka vēsture ir bijusi krietni savādāka nekā mācīts". Jā. Vispār, mācot lietas no bērna kājas, cilvēkam var iestāstīt jebko un viņam tas liksies pašsaprotami.

SAMSS avatars
Medaļa AutoklikerisMedaļa Duraks recidivistsMedaļa Duraks recidivists
  SAMSS 14.09.18 07:02
 
1
0

  

Anonīms
Evolution_Is_True 14.09.18 11:41
 
3
2

Diezgan bezjēdzīga tā Atlantīdas meklēšana, ja ņemvērā to, ka to izgudroja Platons lai izmantotu kā piemēru savos apcerējumos par valsts uzbūvi. Piedevām, Atlantīda spēlēja negatīvu piemēru. Vispār tajos laikos filozofiem bija raksturīgi radīt fikcijas un tās izmantot savu domu attīstīšanai un izklāstam. Piemēram, Platons savos rakstos izmantoja dažādas reāli eksistējošas personas. Platons ar šo personu dialogiem (fiktīviem dialogiem) izklāstīja savus uzskatus. Turklāt, dialogos iesaistītās personas reālajā dzīvē (ne Platona radītajā fikcijā) dzīvoja dažādos laikos.

Mītu par Atlantīdu radīja jefiņi, kuri sengrieķu filozofu rakstus uztvēra pārāk burtiski.

Deony avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Dienas domaMedaļa Žurnālists
  Deony 14.09.18 18:10
 
0
0

Jociigi, Vaacijas info ir citi izmeeri-  Mit einem Durchmesser von rund 45 Kilometern ist die Struktur an sich schon ziemlich beeindruckend: Guelb er Richat heißt das kreisförmige Gebilde in der Adrar-Region der Sahara im nordafrikanischen Staat Mauretanien.

197403 avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa Patīk komentārsMedaļa Zeltrocis
  197403 14.09.18 18:37
 
0
0

  

shvillis66@speles avatars
Medaļa Krustvardu superrecidivistsMedaļa Zoles recidivistsMedaļa 100 atminetas miklas
  shvillis66@speles 14.09.18 23:05
 
0
0