Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
317

Grāmatām, atšķirībā no e-lasītāja, piemīt vēsture. Lielākoties tā ir skaidra un nepārprotama. Ar grāmatu var saistīties atmiņas, sentimentāla vērtība. Dažreiz vēsture var būt dīvaina, neparasta un apslēpta. Dažas grāmatas apvij mistērija, noslēpumaina aura, ar mājienu uz kaut ko, kas atrodas ārpus ierastās realitātes.

Voiniča manuskriptsGrāmata... Autors: Lestets Savādākas grāmatas
1.

Voiniča manuskripts

Grāmata, kas ir nosaukta grāmatu pārdevēja Vilifrida Voiniča vārdā, kurš to nopirka 1912.g. Tā joprojām nav atšifrēta, rakstītais teksts neatbilst nevienai no zināmajām valodām. Grāmatā ir atrodamas dažādas ilustrācijas. Tās ir saistītas ar anatomiju, kosmoloģiju un faunu. Ja tas ir viltojums, tad viens no sarežģītākajiem. 

Soigas grāmataTas ir 16gs... Autors: Lestets Savādākas grāmatas
2.

Soigas grāmata

Tas ir 16.gs. traktāts par maģiju, kas atradās matemātiķa Džona Dī īpašumā. Grāmata tika uzskatīta par pazudušu līdz 1994.g., kad to atrada Britu bibliotēkā. Dī apgalvoja, ka enģelis Uriēls esot viņam paziņojis, ka šī grāmata esot atklāta Ādamam Paradīzē un ka to varot izlasīt tikai ercenģelis Mikaēls. Ir skaidrs, ka grāmatā esošās tabulas tika veidotas pēc matemātiskajām formulām, izmantojot atslēgas vārdu, bet kādiem nolūkiem šī grāmata bija vajadzīga, nav īsti skaidrs.

Popul VuhTas ir manuskripts... Autors: Lestets Savādākas grāmatas
3.

Popul Vuh

Tas ir manuskripts, ko ir pierakstījis dominikāņu mūks Francisco Ximenez, kad 1701.g. apmeklēja Chichicastenango, pilsētu Gvatemalā. Viņš apgalvoja, ka to ir pārrakstījis no senāka manuskripta, kas tika rūpīgi apsargāts. Manuskriptā ir aprakstīti Quiché tautas pasaules radīšanas mīti, kosmoloģija un vēsture, kas daudzviet ir līdzīgi maiju mītiem. Pateicoties tajā iekļautajai valdnieku ģenealoģijai, manuskripta oriģinālo rašanos laiku datē ar kolonizācijas sākumu 16.gs., bet par cik tas ir pierakstīts bez jebkāda iedalījuma nodaļas, bez pieturzīmēm vai lielajiem burtiem, tā interpretācija sagādā problēmas. 

Riplija vīstokļiTā ir... Autors: Lestets Savādākas grāmatas
4.

Riplija vīstokļi

Tā ir vīstokļu sērija, kas ir nosaukta Džordža Riplija vārdā. Viņš slavenākais 15.gs. Anglijas alķīmiķis, kas pavadīja vairāk kā 20 gadus ceļojot pa Eiropu, meklējot kā sasniegt nemirstību un veikt transmutāciju. Kad 1477.g. viņš atgriezās Anglijā, daži apgalvoja, ka viņam ir izdevies atklāt šos noslēpumus. Iespējams, ka nauda, ar ko viņš finansēja Maltas bruņiniekus karā pret turkiem, nāca no pārdotā zelta, kas bija iegūts transmutācijas rezultātā. 

Vīstokļos šifrētā veidā ir izstāstīts, kā iegūt filozofu akmeni. Attēli ir mīklaini apraksti kā "tev vajag izgatavot Ūdeni no Zemes, Zemi no Gaisa, Gaisu no Uguns un Uguni no Zemes"

Rohonči kodekssTā ir... Autors: Lestets Savādākas grāmatas
5.

Rohonči kodekss

Tā ir ilustrēta nezināma autora grāmata, kas uzrakstīta nezināmā valodā un rakstīšanas sistēmā. Simbolu skaits - 792, pārsniedz jebkura zināmā alfabēta zīmju skaitu. Šo grāmatu, kopā ar visu bibliotēku, grāfs Gusztav Batthyany 1838.g. uzdāvināja Ungārijas Zinātņu akadēmijai. Daudzi vēsturnieki šo manuskriptu ir nodēvējuši par viltojumu. Lai arī ir izteikti minējumi, ka teksts ir rakstīts ungāru, dāķiešu, rumāņu, kumānu vai pat hindi valodā, neviena no hipotēzēm nav pierādīta. Nesenie pētījumi pierāda, ka tekstam ir nozīme. Teksts ir kodēts veidā, kas nenorāda uz vārdu struktūru, bet tas ir sarakstīts mākslīgā valodā. Tekstā ir atrodams skaitlis 1593, iespējams norāda un manuskripta sarakstīšanas laiku. 

Prodigiorum Ac Ostentorum... Autors: Lestets Savādākas grāmatas
6.

Prodigiorum Ac Ostentorum Chronicon

Šo grāmatu 1557.g. sarakstīja Konrads Lycosthenes. Tas ir Eiropas vēsturē sastopamo zīmju un pareģojumu apkopojums. Tāpat tajā ir atrodami dažādi īsti un izdomāti radījumi. Tā tika publicēta vienlaicīgi ar Nostramada "Pareģojumiem", kas kalpoja par iedvesmas avotu šai grāmatai. 

Sarkanā grāmataStāsts... Autors: Lestets Savādākas grāmatas
7.

Sarkanā grāmata

Stāsts šajā grāmatā ir par to kā vīrietis pusmūžā pazaudē savu dvēseli. Vīrietis dodas to meklēt. Pēc daudzām grūtībām un piedzīvojumiem, kas notiek tikai viņa galvā, vīrietim izdodas atrast savu dvēseli. Šī varētu būt grāmata no viduslaikiem, ja vien tā nebūtu Karla Junga nepabeigts šedevrs, kas līdz 2001.g. glabājās seifā un ko viņa tuvinieki nevēlējās publicēt. Grāmata sastāv no Junga vīzijām un redzējumiem laikā no 1913-1916.g. Jungs šo tehniku sauca par aktīvo iztēlošanos, kuras laikā viņu apciemoja vīrieša vai sievietes figūra. Tā pavadīja Jungu, kad viņš veica iegremdēšanos kolektīvajā zemapziņā. 

Codex SeraphinianusScarono... Autors: Lestets Savādākas grāmatas
8.

Codex Seraphinianus

Šo grāmatu ir sarakstījis itāļu arhitekts Luigi Serafini. Pirmo reizi tā tika publicēta 1981.g. Ilustrācijas attēlo fantastisku pasauli, kas atrodas uz robežas starp sirreālismu un fantāziju. Valoda, kurā grāmata ir sarakstīta, ir Luigi izdomājums, bez konkrētas nozīmes. Kā viņš pats ir apgalvojis, tad tā bija vēlme demonstrēt, ko izjūt mazs bērns pret grāmatām, kamēr viņš neprot lasīt. Kriptologiem tomēr ir izdevies atšifrēt grāmatas lappušu numerāciju. 

Vivianas meiteņu... Autors: Lestets Savādākas grāmatas
9.

Vivianas meiteņu stāsts

Henrijs Dargers bija tipisks pilsētas vientuļnieks. Viņš gandrīz 40 gadus nodzīvoja mazā dzīvoklītī Čikāgā un strādāja par sētnieku. Nekad nebija precējies un viņam nebija tuvu draugu. Pēc viņa nāves 1973.g. dzīvokļa īpašniece atrada viņa rakstītu romānu. Tas bija vairāk nekā 15000 lappušu biezs sacerējums ar vairākiem simtiem krāsainu ilustrāciju. Romāns ir par Roberta Viviana septiņām meitām, septiņām Kristiešu nācijas no Abbieannia princesēm, kas palīdz dumpī pret bērnu verdzību. Viņš tāpat sarakstīja turpinājumu "Trakā māja: tālākie piedzīvojumi Čikāgā" un "Manas dzīves stāsts", kur viņš meģināja aprakstīt savu dzīvi. No šīs grāmata 206 lappuses ir par viņa dzīvi, bet 4672 lappuses ir fantāzija par virpuļviesuli "Saldais pīrāgs". 

0
317
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [2]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 15.07.16 00:09
8
0

vecais es tev pec sitām grāmatām sekoju, ņemot verā ka es meklēju vienu grāmatu, cerams tu to atradīsi tapat kā šīs

Kaugers avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa TrumpeMedaļa Sviestmaize
  Kaugers 30.07.16 19:50  
1
0
Interesanti +1 like