Šī „The Brown Lady” fotogrāfija neapšaubāmi ir viena no zināmākajām rēgu fotogrāfijām, tāpēc par to pastāstīšu mazliet vairāk. Spoks, domājams, ir Dorotija Townshenda, Čārlza Townshenda sieva, viņi bija Anglijas, Norfolkas iedzīvotāji 18. gadsimta sākumā, apmetušies Rainhamas muižnieku mājā.
Lai gan saskaņā ar juridiskajiem ierakstiem viņa nomira un tika apglabāta 1726. gadā, ir aizdomas, ka bēres bija izlikšanās un ka Čārlzs bijis ieslēdzis sievu attālā mājas nostūrī līdz viņas nāvei daudzus gadus vēlāk.
Brūnās lēdijas spoks ir redzēts gan uz ozola kāpnēm, gan citur mājā, kur to ir redzējuši vairāki liecinieki.
19. gadsimta sākumā spoku redzēja karalis Džordžs IV, uzturoties Rainhamas muižā. Viņš redzēja sievieti brūnā tērpā stāvam pie gultas.
1835. gadā spoku redzēja stāvam zālē arī pulkvedis Loftus, kurš bija ieradies, lai atpūstos muižā ziemassvētku brīvdienās. Viņš sastapa viņu vairākas reizes, un apraksta viņu kā sievieti brūnā satīna tērpā, viņas āda bijusi luminicējoša, un acis likušās izspiedušās uz āru, kad viņa skatījusies uz pulkvedi.
Dažus gadus vēlāk kapteinis Frederiks Mariats un divi draugi redzēja "brūno lēdiju" slīdam augšstāva gaitenī. Kad viņa gājusi, Mariats teica, viņa esot uzsmaidījusi kādam no vīriešiem "velnišķīgā veidā". Vīrieši esot sākuši šaut uz viņu, taču lodes vienkārši izgājušas cauri.
Šo slaveno fotogrāfiju 1936. gada septembrī uzņēma divi fotogrāfi, kas bija aizsūtīti fotografēt Rainhamas muižu Life žurnālam. Viņi pamanīja kādu gaišu tēlu slīdam lejup pa kāpnēm, un ātri centās to iemūžināt (cik nu ātri tas iespējams ar tā laika aparatūru). Attēls pirmoreiz tika publicēts Life žurnālā tajā pašā gadā. Kopš tās reizes spoku neviens vairs nav redzējis...
⚜ ⚜ ⚜
Paldies, ka izlasīji šo rakstu, kuru es radīju tieši tev, lai tu varētu interesanti pavadīt laiku un vienlaicīgi uzzināt ko jaunu. Ceru, ka patika!
_____________