Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
682

Galvas trauma un smadzeņu satricinājums ir nopietna trauma, kas var ietekmēt cilvēka spriestspējas un saprātu. Traumas rezultātā var kļūt par invalīdu, kurš nespēj neko izdarīt. Tik pat postošs ir insults, encifalīts vai arī asins vadu pārkaļķošanās. Tas viss ietekmē svarīgāko orgānu smadzenes. Bez tām cilvēks kļūst par dārzeni, kas bez citu palīdzības nevar izdzīvot.

Dažiem paveicās. Ārkārtīgi. Galvas trauma ne tikai neatstāja postošas sekas, bet pat palīdzēja atklāt sevī apslēptus talantus. Viņi kļuva par izciliem māksliniekiem, mūziķiem vai dzejniekiem. Zinātnieki īsti nespēj atbildēt uz jautājumu, kā tas ir iespējams, bet tieši pateicoties galvas traumai cilvēki ir radikāli pārmainījušies un atklājuši radošās spējas, par kuru eksistenci viņi nenojauta. Varbūt tā ir pirmsnāves pieredze, kas ir ļāvusi pārvērtēt iepriekšējo dzīvi, jo daži cilveki traumas rezultātā gandrīz nomira. Vēl daži domā, ka pārdzīvotais ļāvis atsaukt atmiņā talantu no iepriekšējām dzīvēm. Tomēr lielākoties tas ir laimīgs gadījums, ka cilvēks nav kļuvis par invalīdu ar garīgu atpalicību.

Džeisons Padgets ir vien no... Autors: Lestets Pēc smadzeņu traumas kļuva par ģēniju...
1.

Džeisons Padgets ir vien no retajiem cilvēkiem pasaulē, kas var zīmēt fraktāļus ar roku. Pie dažiem fraktāļu zīmējumiem viņš var pavadīt vairākas nedēļas vai mēnešus. Šī spējas viņam parādījās pēc aplaupīšanas, kuras laikā viņam iesita pa galvu. Agrāk viņš tika izslēgts no skolas un strādāja sava tēva mēbeļu veikalā un viņš bija ballīšu dvēsele. Interese par matemātiku un fraktāļiem parādījās tikai pēc 2002.g gūtās galvas traumas.

10 gadu vecumā Orlando... Autors: Lestets Pēc smadzeņu traumas kļuva par ģēniju...
2.

10 gadu vecumā Orlando Serrels beisbola spēles laikā dabūja ar beisbola bumbiņu pa galvas kreiso pusi. Par to viņš vecākiem nepastāstīja un pie ārsta nebija. gandrīz gada garumā viņu mocīja galvassāpes. Kad tās izbeidzās viņš saprata, ka var pateikt jebkuram datumam nedēļas dienu. Tāpat viņš atceras tās dienas laikapstākļus un, ne vienmēr, var pateikt, ko ivņš tajā dienā darīja.

Viņscaron bija britu... Autors: Lestets Pēc smadzeņu traumas kļuva par ģēniju...
3.

Viņš bija britu dzejnieks un mākslinieks. Mūža lielāko daļu viņš bija noziedznieks, kas neatteicās arī no heroīna. 51 gada vecumā viņš piedzīvoja trieku abās smadzeņu puslodēs. Pēc izrakstīšanas no slimnīcas viņš nevarēja iet, ēst un viņš nezināja, ka viņam vajag ēst. Kad viņš no jauna iemācījās staigāt, Tomija Makhuga galvā radās daudz dažādu domu, tik daudz lietu, ko viņš vēlējās pateikt. ka sāka rakstīt dzeju. Jo vairāk viņš varkstīja, jo vairāk viņš vēlējās rakstīt. Tā kļuva par īstu apsēstību. Viņš pārdzīvoja personības krīzi, kas bija sekas mākslinieciskajiem impulsiem. 

No zibens spēriena var... Autors: Lestets Pēc smadzeņu traumas kļuva par ģēniju...
4.

No zibens spēriena var nomirt vai arī gūt smagus apdegumus. Tonijam Cicoria zibens iespēra, kad viņš bija telefona būdas. Ja nebūtu bijis medmāsas, kas veica mākslīgo elpināšanu un sirds masāžu, viņš būtu arī nomiris. Pēc tam dzīve šķita kā iepriekš, taču viņam radās nepārvarama vēlme klausīties klasisko klavieru mūziku. Vēlāk viņš sāka pats spēlēt klavieres. Zibens iespēra 1994.g., kad viņam bija 42 gadi, bet pirmais koncerts notika 2007.g Tajā viņš izpildīja vairākas klasiskās klavieru kompozīcijas un sevis sacerētu kompozīciju. 

Agrā bērnībā pakrītot... Autors: Lestets Pēc smadzeņu traumas kļuva par ģēniju...
5.

Agrā bērnībā, pakrītot vannasistabā uz grīdas, Alonzo Klemons ieguva nopietnu ievanojumu galvā. Viņa IQ ir 40. Nespējot ne lasīt, ne rakstīt viņš uzauga namā cilvēkiem ar mācīšanās grūtībām. Taču jau kopš bērnības viņs veidoja dzīvnieku skulptūras no gandrīz vai jebkā. Pat ja viņš redzeja dzīvnieku tikai uz dažiem mirkļiem, vēlāk tas nesagādāja nekādas grūtības ļoti precīzi un detalizēti to atveidot. Viņa darbi ir novērtēti uz 26000 mārciņu.  

AustrālietisnbspBens... Autors: Lestets Pēc smadzeņu traumas kļuva par ģēniju...
6.

Austrālietis Bens Makmahons pārdzīvoja avāriju, pēc kuras nedēļu pavadīja komā. Pamostoties un ieraugot ķīniešu medmāsu viņš uzprasīja ķīniešu valodā, kur viņš atrodas. Lai arī ķīniešu valodu viņs bija mācījies vidusskolā, tikai pēc avārijas viņš sāka brīvi runāt ķīniešu valodā. Izveseļojoties jauniegūtais talants nekur nepazuda. Viņš kļuva par gidu ķīniešu tūristiem un viņš sāka vadīt raidījumu Au My Gau - pārraide Austrālijas televīzijā ķīniešu valodā ar mērķī palīdzēt iejusties ķīniešiem Austrālijā.

Lachlan Connors bija ar tādu... Autors: Lestets Pēc smadzeņu traumas kļuva par ģēniju...
7.

Lachlan Connors bija ar tādu nespēju atšķirt toņus, ka pat nevarēja nospēlēt šūpuļdziesmu uz klavierēm. Pēc diviem smadzeņu satricinājumiem lakrosa spēlē viņam sākās epilektiskās lēkmes un halucinācijas. Sportot mīlošajam jaunietim nācas pamest sportu. Toties 17-gadīgā jaunieša ievainojumiem bija pozitīvs blakusefekts. Viņš varēja iemācities bez pūlēm spēlēt jebkuru mūzikas instrumentu. Ekspertu uzskata, ka epilektiskās lēkmes varētu būt tādas pašas kā kompozitoram Frederikam Šopēnam

No zēna bez jebkāda talanta viņš ir kļuvis par tādu, kas spēlē uz 13 mūzikas instrumentiem tai skaitā klavierēm, ģitāru, ukelele un ermoņikas. "Es tiešām domāju, ka kaut kas pārslēdzās un vienkārši izmainījās, " viņš teica. "Paldies Dievam ka tā. Mūzikas ir lieta, kas man liek celties no rītiem"

Cipari kļuva par Daniela... Autors: Lestets Pēc smadzeņu traumas kļuva par ģēniju...
8.

Cipari kļuva par Daniela Tammet apsēstību triju gadu vecumā pēc pārciestas epilektiskas lēkmes. Lai arī skolā viņš ieguva godalgas, viņu nuzskatīja par īpašu. 25 gadu vecumā viņam diagnosticēja autistiski savanta sindromu, pateicoties kuram viņš var veikt aprēkiņus galvā ar neticamu ātrumu. 

Viņš spēj nosaukt 22514 skaitļus aiz komata pī skaitlim. Viņs runā 9 valodās - angļu, vācu, franču, spāņu, esperanto, somu, lietuviešu, igauņu un islandiešu. Pēdējo viņš apguva nedēļas laikā pēc televīzijas pārraides izaicinājuma. Viņam ļoti patīk igauņu valoda, kuras iespaidā viņš nomainīja savu uzvārdu. Viņš veido mākslīgu valodu mänti uz somugru valodu bāzes. 

0
682
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [21]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
ROTAX avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa SviestmaizeMedaļa Sponsora favorīts
  ROTAX 28.02.16 01:36
18
0

atbildot uz Damn komentāru " Raksts labs +!   Par pēdējo -... " Jareiz krievi nevar iemacities , tad vins ari nevares   

Latviesi ir ipasi   

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 28.02.16 11:39  
13
0
Kads negrib man pa galvu iedot?
FunKx avatars
Medaļa DeputātsMedaļa RainisMedaļa Žurnālists
  FunKx 28.02.16 10:04
11
1

Vajag FFTV pa galvu sadot   

Komiksu Fabrika avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa TeamworkMedaļa Sākumskolnieks
  Komiksu Fabrika 28.02.16 09:04  
6
0
4. Jā, man arī šat tad patīk būt par telefona būdām.
Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 28.02.16 10:13
6
0

atbildot uz FunKx komentāru " Vajag FFTV pa galvu sadot  &n... " Ja vien viņi tiktos ar faniem...   

Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 28.02.16 10:33
6
0

atbildot uz FunKx komentāru " Ģēniju? Tur jau vajadzēs slānīšanas sesijas, ... " Tas ir kā atņemt negatīvu skaitli. Divi mīnusi veido plusu. Dunduku nevar padarīt par lielāku dunduku tam sadodot pa galvu. Eureka!!!

Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 28.02.16 11:49
3
0

atbildot uz Knagitis komentāru " Kads negrib man pa galvu iedot? ... " Tas ir tik vilinoši paauties uz vienkršiem risinjumiem

Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 28.02.16 11:02
2
0

atbildot uz elv1js komentāru " Varēji vēl ielikt rakstā vēl kādu vīru.... " Man šķiet, ka viņš jau piedzima ar garīgu atpalicību un savanta sindromu

elv1js avatars
Medaļa Gada spoks 2014Medaļa Pozitīvs tēlsMedaļa Čaka ola
  elv1js 28.02.16 10:52
2
0

Varēji vēl ielikt rakstā vēl kādu vīru. 

Kims Pīks, miris pirms 7 gadiem. Viņš bija kā prototips filmai Lietus vīrs. Viņš bija kā staigājošs Google. 

LordsX avatars
Medaļa Troll killerMedaļa MildaMedaļa Burvju klana biedrs
  LordsX 28.02.16 10:15
2
0

atbildot uz FunKx komentāru " Vajag FFTV pa galvu sadot  &n... " Awww, cik pozitīvi, ka Tu novēli kādam kļūt par ģēniju...  

shvillis66@speles avatars
Medaļa Krustvardu superrecidivistsMedaļa Zoles recidivistsMedaļa 100 atminetas miklas
  shvillis66@speles 28.10.17 05:56
1
0

    

FunKx avatars
Medaļa DeputātsMedaļa RainisMedaļa Žurnālists
  FunKx 28.02.16 10:23
2
1

atbildot uz LordsX komentāru " Awww, cik pozitīvi, ka Tu novēli kādam kļūt p... " Ģēniju? Tur jau vajadzēs slānīšanas sesijas, vismaz 6 mēnešu garumā. Bet, ja vienreiz tā riktīgi sadod, tad kas zin, varbūt no muļķa sanāk cilvēks.

maarts avatars
Medaļa FledermausisMedaļa KlaunsMedaļa Veiksmes lāde
  maarts 28.02.16 00:35  
0
0
Opā. Šis ir interesanti. Īpaši pēdējais. Veido jaunu valodu. Eju gūglēt dziļāk.
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 28.02.16 02:25
1
1

atbildot uz ROTAX komentāru " Jareiz krievi nevar iemacities , tad vins ari... " Nejauc šeit iekšā Krievtardus. 

ROTAX avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa SviestmaizeMedaļa Sponsora favorīts
  ROTAX 28.02.16 03:19
0
0

atbildot uz Lettmannen komentāru " Nejauc šeit iekšā Krievtardus.  "  

Piedod !   

par cik viniem geniju nav,tad tiesam vinus nevar adreset uz so rakstu  

Balkis avatars
Medaļa 1/13 kūciņasMedaļa DoktorantsMedaļa Maģistrs
  Balkis 28.02.16 09:43
1
1

Raksta morāle? Skriet ar galvu sienā, varbūt paveicas un esi ģēnijs?

elv1js avatars
Medaļa Gada spoks 2014Medaļa Pozitīvs tēlsMedaļa Čaka ola
  elv1js 28.02.16 13:13
0
0

atbildot uz Lestets komentāru " Man šķiet, ka viņš jau piedzima ar garīgu atp... " Ak jā, neiedziļinājos raksta virsrakstā

FunKx avatars
Medaļa DeputātsMedaļa RainisMedaļa Žurnālists
  FunKx 28.02.16 13:16  
0
0
atbildot uz Mothafak komentāru "Fanface tevi izrubitu viens div. Un ieliktu vid... "Baigais komiķis esi
pankukvirs avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Spoks
  pankukvirs 01.03.16 09:01  
0
0
atbildot uz Komiksu Fabrika komentāru " 4. Jā, man arī šat tad patīk būt par te... "Nu daziem veicas, un var piestradat par mobilajam telefonu budaam :-D
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 09.12.18 14:54  
0
0
Ja vien būtu veids kā attīstīt sevī šīs papildlietas, bet ne galvas traumas rezultātā