12

 71  4

Visiem labi ir zināms, kas ir lielais hadronu pretkūļu paātrinātājs, kurš arī tiek dēvēts par LHC. LHC galvenā tuneļa garums ir 26,7 km un tas izbūvēts apmēram 100 m dziļumā Francijas un Šveices teritorijā. Lādēto daļiņu kūļu noturēšanai un korekcijai izmantoti 1624 supravadoši magnēti ar kopējo garumu virs 22 km. Pats tunelis ir riņķveida un viņa tiek iekļautas palīgierīces ar kurām noteikt mērījumus. Pieminētākās no šīm palīgierīcēm ir CMS, LHCb, ALICE un ATLAS, kurā ir iekļauts palīg riņķis SPS. Bet šoreiz ne par pašiem eksperementiem ar lādētām daļiņām, bet par anomālijām, kuras iekļauj šo pētijumu kompleksu.

Anomāliju, kuru novēro šī zinātniskā kompleksa tuvumā sauc par minetomoku, kura visbiežāk tiek novērota Bretignijas ciemā, kurš atrodas LHC vidū. Lai kā arī pētnieki nemēģinātu aprakstīt šīs parādības, nevienam līdz šim nav izdevies izteikt superstīgu teoriju izmantojot D-brānas, jo visi kvarki un gluoni neiekļaujas, kā to paredz izvirzītā teorija par plazmas īpašībām. Pētnieki, kuri negrib, lai viņus traucē viņu nodarbē pētot šo anomāliju, runā par plazmas atdalīšanās mehānismu. Vai kāda plazmas daļa ir pametus, plazmas avotu un kāmēr LHC norisinās izpēte tā visdrīzāk ceļo teritorijā, kuru iekļauj LHC. Minotomoka ir šīs anomālijas vārds un viņu raksturo dažādi sprakšķi un sauss gaiss, kurš pārvietojās lielā ātrumā, neatstājot nekādas pēdas aiz sevis. Virspētnieks pētnieku grupai ir ļoti satraucies, jo viņu māc bažas, ka minetomoka var pamest LHC tuneļa iekļautās robežas un pārsviesties uz elektroapgādes tīkliem, tādējādi tiks zaudēta kontrole pār minetomokas parādīšanos un izzušanu, jo pagaidām minetomoka esot apturmama izslēdzot LHC daļiņu paātrinātāju, taču ja minetomoka pārsviedīsies ārpus LHC robežām. Šī parādība nebūšot apturama, jo minetomokas ietekme vēl esot grūti saprast un apzināt tās izraisītās sekas un ietekmi uz apkārtni un apkārtnes iemītniekiem. Pētnieki negrib iedzīvotājos viest nepamatotu satraukumu, tāpēc cenšas nebietēt apkārtnes iedzīvotājus ar minetomokas izraisīto skaņu aprakstu, kuru iespējams var skaidrot ar elektroenerģijas izlādi augstākajos atmosfēras slāņos.

lasi, vērtē, komentē

Komentāri 12

0/2000

'''dažādi sprakšķi(laikam domātas kkādas skaņas parādības) un sauss gaiss'''- OK. un pārvietojas, neatstājot nekādas pēdas. Rodas jautājums - kādas pēdas varētu atstāt šādas parādības ???     

 5  0 atbildēt

Starp citu, vēl, - es mēģināju iedziļināties, šo to saprast, bet šis teikums man nekādu sajēgu nerada : ''Lai kā arī pētnieki nemēģinātu aprakstīt šīs parādības, nevienam līdz šim nav izdevies izteikt superstīgu teoriju izmantojot D-brānas, jo visi kvarki un gluoni neiekļaujas, kā to paredz izvirzītā teorija par plazmas īpašībām. Pētnieki, kuri negrib, lai viņus traucē viņu nodarbē pētot šo anomāliju, runā par plazmas atdalīšanās mehānismu. '' Makes no sense, zorrry .   tā lieta tiešām varētu būt interesanta, bet to jāizklāsta populārzinātniskākā veidā, tad būs arī vairāk atsaucības no spoku auditorijas vidus      + tas termins, Minetomoka izklausās divdomīgi     

 5  0 atbildēt

WTF??? 

 5  1 atbildēt
Kada jega no sii?
 3  0 atbildēt
Šitā terminoloģija nav sagremojama!!!
 2  0 atbildēt
Kādus meslus Tu te raksti, nomierinies tak.
 1  0 atbildēt

  

 0  0 atbildēt