Nesenajā intervijā "Sputnik News" Oļegs Artemjevs izteicās par dzīvības iespējamību uz Marsu:
"Tad, kad cilvēki nonāks uz Marsa, viņi visdrīzāk atradīs kaut kādās dzīvības formas, līdzīgas tām, kas eksistē uz Zemes, bet jau labāk piemērotas Marsa apstākļiem."
Pēc viņa uzskatiem, lai arī cik labi cilvēki necenstos sterilizēt visas zondes, kas ir aizsūtītas uz Marsu, tomēr dažādi mikroorganismi tik un tā varētu būt nonākuši uz Marsa. PSRS ir sūtījis zondes uz Marsu kopš 1971. g., bet ASV kopš 1990-tajiem gadiem.
Ja jūs domājat, ka vairāku mēnēšu ceļojums kosmosā ir pārāk ekstrēmi, lai kaut kas varētu izdzīvot, tad gauskāji tam varētu nepiekrist. Šos brīnumainos dzīvniekus pazīst arī kā ūdens lācīšus vai tardigradus, tie spēj izturēt temperatūras tuvas absolūtajai nullei un radiācijus devas augstākas par tām, kādas ir ceļojumā uz Marsu.
Tā dzīvība, ko astronauti satiktu uz Marsa būtu terrānā dzīvība - tāda, kas ir attīstījusies no Zemes dzīvības formām. Vai tur tiešām tagad plaukst gauskāju kolonija kopā ar dažiem citiem mikroorganismiem? Citplanētu dzīvības formu ievazāšana ir nopietna problēma, jo NASA, Roskosmos un citas aģentūras pievērš daudz uzmanības kosmisko aparātu dezinficēšanai pēc to atgriešanās uz Zemes.
Ja uz Marsa ir dzīvība, kas cēlusies no Zemes dzīvības, vai tā būs laimīga satikt mūs? Vai gribēs, lai mēs aizvedam mājās? Vai arī Pogo komiksa slavenākā frāze "Mēs esam satikuši ienaidnieku un tie esam mēs" izrādīsies taisnība arī uz Marsa?