Stounhedža ir aizvēsturisks monuments Anglijā. Līdzīgi kā ar piramīdam, dažreiz ir grūti noticēt, ka kaut ko tādu bija iespējams uzbūvēt jau aizvēsturiskos laikos. Taču arī mūsdienās monuments turpina piesaistīt uzmanību un ar to saistās daudzi neizskaidroti notikumi. Varbūt tā ir tikai pilsētas leģenda, bet lūk viens tāds stāsts par hipiju pazušanu, kas notika pie pašā Stounhendžā.
Iespējams, vēl nedzirdēts stāsts par hipiju pazušanu Stounhendžā6
Stounhendža ir bijusi viena no viduslaiku pasaules septiņām mistērijām, kas bija atvērta publikai un reliģiskām ceremonijām, vismaz līdz 1971. g. augustam, kad vieni no ikoniskākajiem Anglijas akmeņiem kļuva par vietu dīvainai pazušanai.
Hipiju grupa esot uzstādījusi teltis akmeņu apļa centrā un pavadīja nakti pie ugunskura smēķējot "zālīti". Saskaņā ar plaši izplatītu stāstu, ap plkst. 2 naktī Solsberijas līdzenumā sākās spēcīgs pērkona negaiss ar milzīgu zibeņošanu. Divi liecinieki, fermeris un policists, apgalvo, ka zibens iespēra Stounhendžas akmeņos un visa apkārtne pārklājās ar pārdabisku zilu gaismu, kas bija tik intensīva, ka viņiem esot nācies piesegt acis. Liecinieki esot dzirdējuši aplī esošo hipiju kliegšanu un pēc zibens izzušanas liecinieki esot aizskrējuši pie akmeņiem. Protams, viņi esot gaidījuši, ka ieraudzīs ievainotus un apdegušus cilvēkus, kas visdrīzāk būtu miruši, vai arī tuvu miršanai. Taču tā vietā viņi atrada tikai degošas telts atliekas un ugunskuru. Nekādu hipiju atlieku.
Par notikušo ir grūti atrast kaut ko vairāk, pats stāsts ir apšaubāms, bet tas ir kļuvis diezgan populārs. Varbūt tāpēc, ka pēc dažu uzskatiem, Stounhendža atrodas vietā, kur savienojas 14 "spēka" līnijas - iedomātas līnijas, kas savieno senos monumentus